LEDEN 2021 – BUVOL

Leden je z hlediska celého roku velmi významný měsíc. Je to naše startovní pole pro celý následující rok a to, jak jeho energie využijeme či nevyužijeme, může hodně ovlivnit, jak bude náš rok 2021 vypadat a jak bude úspěšný.

Vlády nad lednem se ujímá houževnatý a vytrvalý Buvol a čeká nás také první a zároveň nejdůležitější letošní tzv. „mezidobí Země“ (více ZDE). Jsme na začátku nového roku a to je výborná příležitost, využít všechny energie hned od začátku.

Začátek, je ta nejdůležitější součást každé práce.“  (Platón)

Buvol je znamení, které vládne nejen měsíci lednu, ale také celému roku 2021. Vláda Kovové Krysy pomalu končí a 12. 2. 2021 usedne na pomyslný trůn ročních vládců Kovový Buvol. Lednové energie tak můžeme také brát jako ochutnávku energií, které nás čekají po celý letošní rok.

Rok 2020 byl pro mnoho z nás plný změn a nečekaných zvratů. Byl to rok, ve kterém jsme vstoupili do nového 12ti letého cyklu, a začali tvořit naši novou budoucnost. Rok hledání a zkoumání nových cest, nového fungování, nových postupů, nových pravidel, nových možností a příležitostí. Měli jsme si uvědomit, co vše je možné, a jak můžeme všechny ty změny, možnosti a příležitosti, které současná doba přináší, ve svém životě využít. Nelpět na minulosti a otevřít se nové budoucnosti a novým možnostem. A také se zbavit všeho co v našem životě nefunguje a co by naši budoucnost mohlo ohrozit.

Kovová Krysa nám mohla ukázat opravdu mnoho cest a možností pro naši budoucnost – to je její síla potenciál – hledat a zkoumat různé cesty, komunikovat, hledat a analyzovat informace.

A právě Kovový Buvol, který bude vládnout roku letošnímu, nám má pomoci s tím konečným rozhodnutím. Letos bychom si měli jednu z těchto cest a možností vybrat, rozhodnout se pro ni a také se na ní připravit. Nová cesta nemusí ale nutně znamenat jiná cesta. Není to o tom, že bychom se museli vydat po úplně nové cestě, zahodit vše, co jsme až doteď dělali a začít dělat něco úplně jiného. Může to tak samozřejmě u někoho být, ale může to být také tak, že budeme pokračovat v naší současné cestě, jen začneme dělat věci jinak (lépe, kvalitněji, využijeme nové možnosti, přístupy, nástroje, technologie atd.).

Buvol je opravdu mohutné a silné zvíře a jakmile se rozhodne jít, tak už ho často nic nezastaví. Je schopný zdolat i velké překážky a téměř vždy dosáhne svého cíle. Ale platí to bohužel i naopak. Když se Buvol rozhodne stát, tak s ním už nikdo a nic nehne. A to je právě to, čemu bychom se měli letos vyhnout, tj. stagnaci a zastavení se. Tím, že začínáme nové dvanáctiletí bychom potom mohli v té stagnaci setrvat několik následujících let, a to určitě nikdo z nás nechce.

Využijme tedy sílu a vytrvalost Buvola a dejme si letos za cíl najít naši novou cestu, pevně se pro tuto cestu rozhodnout a také na ni vykročit. Tomuto cíli bychom se měli věnovat celý rok a také ho zahrnout do svých letošních plánů.

Aby Buvol mohl svůj potenciál a sílu využít potřebuje hlavně svůj čas, svoje tempo a svůj prostor. Nespěchejte proto na sebe a netlačte zbytečně na pilu. Nemusíte tu svoji novou cestu vidět hned v lednu. Máte na to celý rok. Nedělejte zbrklá rozhodnutí a nechte všechny svoje nápady a myšlenky dostatečně uzrát. Ta cesta se před vámi v pravý čas ukáže a vy budete vědět, že je to ono. Dopřejte si proto zejména teď v lednu čas na zpomalení a zklidnění a pořádně si promyslete jak letošní rok a jeho energie využít pro svou budoucnost.

Najděte si čas na to, abyste si sepsali svoje plány, cíle a vize na letošní rok. A mějte také stále na paměti, že začínáme nové dvanáctiletí a vše co teď budeme dělat a tvořit a čemu budeme věnovat naši pozornost, bude mít potenciál se dále rozvíjet.

„Vize bez akce je sněním, akce bez vize je noční můrou.”  (Japonské přísloví)

Jako první bychom si měli uvědomit, že pokud chceme někam dojít, je důležité si udělat jasno ve dvou věcech – KDE SE NACHÁZÍME A KAM SMĚŘUJEME. Jakou cestu máme za sebou a z jakého místa se vydáváme dále. Měli bychom si uvědomit, co se nám loni (potažmo v předcházejících letech) povedlo, co nám funguje, a co nám nefunguje. V čem chceme pokračovat a co chceme dále rozvíjet. Co budeme potřebovat změnit. Na co můžeme navázat a vytvořit z toho to nové. V čem jsme dobří, jaké jsou naše přirozené talenty a silné stránky, co nám přináší radost a pocity vnitřního naplnění  (jako nástroj k lepšímu poznání sebe sama může velmi dobře posloužit třeba i znalost svého astrotypu).

Energie Buvola je také o dlouhodobém plánování. Buvol je spíše takový budovatel, který ví, že vybudovat něco pevného a stabilního chce čas a trpělivost a že k cíli je třeba postupovat krok po kroku. A čím více času budeme v lednu věnovat přípravě svého plánu, tím lepší prostředí připravíme Tygrovi, který v únoru naplno odstartuje naši letošní cestu.

A myslete také na to, že vše, co si teď naplánujeme a vymyslíme, musíme v následujících měsících také proměnit v akci, protože jak řekl někdo moudrý, gram akce je lepší než tuna teorie 🙂.

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formulář na úvodní straně ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com