O MNĚ

Moje cesta za tím, čemu se dnes věnuji, začla už někdy v mém  dětství nebo spíš dospívání, kdy mě velmi zajímaly různé knihy s charakteristikami slunečních znamení. Bavilo mě pak na lidech pozorovat, jak se na nich a jejich chování, vlastnosti a rysy těchto znamení projevují. Toto téma bylo také častým námětem mých diskuzí s kamarádkami atd.

Později jsem do okruhu svých zájmů zahranula učení Feng shui. V roce 2011 jsem se pak úplnou náhodou nebo spíše řízením osudu (protože nic není náhoda ;-)), přihlásila na  cyklus seminářů o Feng shui a čínské kosmologii v Centru harmonického života Byu (Dagmar a Jiří Černákovi).

Na seminářích jsem měla možnost se seznámit s původním učením starých čínských mistrů HAM YU. Na čínském systému mě zaujala práce se zvířaty (znameními čínského zvěrokruhu), jejichž vlastnosti si všichni umíme velmi dobře představit. Tyto semináře pro mě znamenaly velký posun v mém životě a mně se najednou začala rýsovat moje budoucnost, to čím se chci zabývat a kam chci, aby se ubírala moje životní cesta. Díky čínské kosmologii a hlavně díky Astrotypu jsem si  začala uvědomovat, kdo opravdu jsem,  jaké je moje pravé JÁ, v čem spočívá moje nadání a moje talenty, a jak je můžu ve svém životě využít, rozdávat a dále rozvíjet.

S tím vším přišel jeden z velkých  a zásadních AHA momentů mého života a já jsem pochopila, že se nemusím srovnávat s lidmi ve svém okolí, nemusím s nikým soutěžit a někoho napodobovat nebo se trápit tím, proč někomu jde něco tak dobře a já to neumím atd. Zkrátka každý jsme jiný a každý máme už od narození jiné přirozené  nastavení a jiný potenciál.

Přestala jsem si vyčítat spoustu věcí a začala jsem se vracet ke své přirozenosti. Uvědomila jsem si svoje silné stránky, které bych měla rozvíjet, ale také slabé stránky, které je třeba přijmout a pracovat na nich.

Začala jsem se sama na sebe, ale i na své okolí dívat jinýma očima. Došlo mi, že skrze poznání vlastního Já můžeme také snáze přijmout a pochopit ostatní. Tím, že člověk pochopí, kdo je a kdo jsou lidé kolem něj (ať už partneři, děti, rodiče či kolegové v práci), získává nad většinou situací, do kterých se dostává, větší nadhled. To mu pak umožňuje mít více pochopení pro chování lidí, které kolem sebe má. Každý člověk, s nímž se v životě setkáme, nás něčím obohatí. Každá zkušenost, kterou proděláme, nás něco naučí a posune vpřed.

„Začala jsem věřit, že každý z nás má osobní poslání, které je jedinečné jako otisk prstu. A nejlepším způsobem, jak uspět, je zjistit, co milujete, a potom najít způsob, jak to nabídnout ostatním ve formě služby, pracovat na svém snu a dovolit energii vesmíru, aby Vás vedla.“ Oprah Winfrey

Každý z nás si vybral tu nejvhodnější chvíli, kdy se narodí a dostal do vínku právě takové energie, které mu nejlépe pomohou naplnit úkol, se kterým na tento svět přišel. V každém z nás se ukrývá nějaký talent a nadání, které nám bylo dáno. Důležité je tento talent rozvíjet a rozdávat ho tam, kde je ho zapotřebí a těm, kterým chybí. Nicméně jenom talent sám o sobě samozřejmě nestačí, k talentu je pak potřeba přidat také zaujetí a vášeň pro danou věc, bavit se tím, co děláte, najít si formu, která vám vyhovuje a skrze tu pak svůj talent vyjadřovat.

Jak řekl Benjamin Disraeli „Největší dobro, které můžete prokázat druhým, není se podělit o své bohatství, ale odhalit jim jejich vlastní.“ Tento krásný citát přesně vystihuje to, proč se výkladům astrotypů věnuji a proč mě to tak baví. Astrotypy jsem nejdříve začala vykládat svým kamarádům a známým a když jsem viděla jejich kladné a často i nadšené reakce, založila jsem si začátkem roku 2014 tyto stránky a začala své služby nabízet veřejně :-).

Myslím si, že astrotyp může být přínosný opravdu pro každého, a proto bych chtěla rozšířit povědomí o astrotypu mezi co nejvíce lidí. Ráda podporuji lidi v jejich osobním rozvoji, lepším poznání, pochopení a přijetí sebe sama a hledání životní či pracovní cesty. Při své práci používám jen nástroje a techniky, které mám osobně vyzkoušené, a které i mě osobně velmi pomohly.

Věřím tomu, že každý  z nás má zodpovědnost za svůj život plně ve svých rukou. Každý žije takový život, jaký si dovolí žít. Co vysíláme, to přitahujeme. Co hledáme, to také nacházíme. Pokud u lidí či situací hledáme to negativní, najdeme to. Když se budeme soustředit a hledat spíše to pozitivní, také to najdeme. Volba je vždy na nás. V

Věřím tomu, že naše myšlenky, slova a činy zásadním způsobem ovlivňují náš život, a že vše co v životě dáváme a co děláme, se nám vrací zpět. Za kvalitu našeho života je zodpovědná pouze jedna osoba a tou jsme MY. Vše, co prožíváme dnes, je výsledkem rozhodnutí a reakcí, které jsme učinili v minulosti. A všechna naše rozhodnutí a reakce v přítomnosti ovlivňují to, jak bude vypadat naše budoucnost.

A co dalšího mě ještě baví a naplňuje? Turistika a chození (nejen) po horách, zdravý životní styl, focení, cestování, poznávání nových lidí a míst, čtení zajímavých knih a také neustálá práce na sobě a svém osobním rozvoji.

Najít mě můžete také na instagramu či facebooku na mých stránkách Žít a být v SOULadu, kde sdílím věci týkající se zejména témat Ikigai, sebepoznání, sebepřijetí či Feng Ren Shui.

Těším se na setkání s Vámi ať už osobně, telefonicky, po mailu, na facebooku či instagramu :-).

Zuzka

Reference některých mých klientů si můžete přečíst ZDE.

Pixmac1

ABSOLVOVANÉ KURZY A SEMINÁŘE

– IIKIGAI KOUČKA – 3měsíční intenzivní výcvik pro práci s ucelenou metodikou Ikigai USP (Jitka Zoderová)

– KOUČ – intenzivní rekvalifikační program akreditovaný MŠMT (Neuroleadership)

– Studium cyklu 9 seminářů Feng shui prostoru, čínské astrologie a kosmologie na bázi Ham Yu   (Jiří Černák, www.jiricernak.cz)

 – studium I-Ťing (Jiří Černák)

– Pětidenní kurz Techniky Kvantového Doteku Matrixu (Pavel Vondrášek)

– Pěstuj život: Kariéra, partnerství a rodina – pomoc díky moudrosti FENG REN SHUI (www.pestujzivotwebinar.cz – Eva Joachimová)

– Taoistická numerologie (Eva Joachimová)

Škola sebelásky (Lucie Kolaříková)- Praktický trénink pro ženy, jak se mít ráda, mít ráda a mít se v životě dobře

– Pán prezentace a trémy (Petra Boušková)

– Prezentační dovednosti (Ing. Roman Šetka)

– I., II.,III. a IV. stupeň ZHONG YUAN QIGONG (Petr Kochlík, www.zy-qigong.cz)

– Seberozvojový kurz divadelní improvizace (www.paletaci.cz)

– EFT (Helena Krátká)

– Poznání života I (Ernestína Velechovská)

– Jack Canfield – Pravidla úspěchu

– Zákon přitažlivosti a Ho´oponopono v praxi (Alena Kvěch a Petr Mikulka)

–  Reiki I a II.stupeň (Zuzana Soukupová – Mistr učitel Reiki a dalších  směrů)

–  Duchovní učení o Já jsem I. a II. Stupeň (Zuzana Soukupová – Mistr učitel Reiki a dalších směrů)

 – v létě roku 2013 jsem začala navštěvovat Feng shui klub, který sdružuje studenty Feng shui,      kteří praktikují znalosti Feng Shui v praxi a to ať pro svůj vlastní život, či jako poradci pro své  klienty.

 IMG_20150914_103948IMG_20150914_103913IMG_20150914_103833