ČERVENEC 2019 – KOZA

V červenci vystřídá Koně na pomyslném trůnu měsíčních vládců milá, společenská, romantiku, harmonii a krásu milující Koza.

Hesla pro následující měsíc by měla být zvolnění, krása, romantika, láska, radost, dobrá nálada a také užívání si toho, co máme rádi a co nás baví :-). Po velmi akčních, dynamických a rychlých energiích předchozího měsíce dojde ke zklidnění. Maximální aktivitu vysřídají uvolňující energie. Začíná období oddechu, prázdnin, cestování a dovolených.

Dopřejte si tento měsíc vše, co vám dělá radost, ať už jsou to krásné zážitky, krásná příroda,milá setkání, romantické západy slunce, dobré jídlo a pití nebo příjemná atmosféra. Vychutnávejte si milou a příjemnou energii, kterou nám červenec přináší a ze které pak budete moci čerpat po zbytek roku.

Vyhýbejte se všem konfliktním situacím, a pokud to půjde, tak důležitá, složitá nebo stresující rozhodnutí či záležitosti nechte raději na srpen, nebo ještě lépe až na září.

Nicméně to neznamená, že bychom měli jen zahálet. Červenec také patří k jednomu z nejdůležitějších měsíců roku, protože máme také třetí letošní tzv. mezidobí Země. Tedy období, kdy bychom se měli zastavit, ohlédnout se zpět a zhodnotit naše dosavadní úsilí a snažení. Jsme přesně v půlce roku a je čas, zhodnotit naše aktivity za uplynulý půlrok.

Udělat si bilanci, uvědomit si, jakých výsledků jsme zatím dosáhli, a také zda tyto výsledky odpovídají tomu, co jsme si naplánovali. Ať už se jedná o cíle rodinné, partnerské, osobní nebo pracovní. Zda jdeme stále po cestě, kterou jsme se na začátku roku vydali nebo jsme někam odbočili, případně zabloudili :-). Na základě zhodnocení naší současné situace, bychom pak měli také upravit náš plán na druhou polovinu roku.

Koza má ráda jistotu a pevnou půdu pod nohama. Proto by náš plán měl korespondovat s realitou a my bychom si měli být jisti, že na konci roku opravdu dojdeme do cíle. Měli bychom pracovat s fakty a ne domněnkami a neponechávat nic náhodě. Pokud jste něco nestihli nebo nezvládli a také už ani není moc pravděpodobné, že by se vám to ještě podařilo, neměli byste tlačit na pilu a snažit se to za každou cenu ještě udělat. Mohli byste se jen zbytečně vyčerpat.

Už bychom se také neměli moc pouštět do žádných nových projektů, to už bychom si měli spíš nechat zase až na příští rok. Teď už bychom se měli opravdu začít zklidňovat a zpomalit a věnovat se hlavně tomu, co jsme už začali a rozjeli. Postarat se o to, aby vše dobře dopadlo a výsledky našeho letošního snažení byly co nejlepší.

V tomto období bychom se měli cítit co nejvíce příjemně a zvolnit tempo. Věnovat se hlavně tomu, co máme rádi, co nás baví, těší a co se nám líbí. Tomu co nám přináší radost. Ať už je to kultura, tanec, divadlo, koncerty, umění, výstavy apod. Červenec také přináší nejvhodnější energie na dovolenou. Jezděte či choďte na místa, která máte rádi, nejlépe na nějaká krásná a romantická místa.

Nechte o sebe také pečovat, masáže či návštěva nějakého wellness centra nebudou tento měsíc vůbec od věci. Choďte hodně do přírody, dělejte si pikniky v trávě, kochejte se krásnými květinami, přivoňte si k nim a obdivujete jejich krásu. Poslouchejte zpěv ptáků, vnímejte vůni vzduchu a květin a obdivujte všechny krásy a hojnost, kterou nám příroda nabízí.

Obklopte se také lidmi, které máte rádi a kteří mají rádi vás. Buďte hodně s rodinou a přáteli. Kupte si něco krásného, po čem už dlouho toužíte a nezapomeňte obdarovat i své blízké. Nemusí to být žádné nákladné dary, stačí nějaké drobnosti, které jim udělají radost (kytičky, čokoláda, kterou mají rádi atd.). Věnujte se také hodně svému partnerovi či partnerce, zajděte si na nějakou romantickou večeři při svíčkách a večer můžete zakončit třeba tancem. Muži, by určitě neměli zapomenout, obdarovat svou partnerku nějakou květinou :-).Stejne jako roční vládce Vepř, tak i Koza je velmi empatická, nápomocná a pozorná k ostatním. Energie pomoci, tak mohou být teď ještě více posílené. Všem kolem sebe bychom teď měli věnovat a vyjadřovat svoji podporu, lásku a péči. Chovat se mile a přátelsky. Koza bude vládnout i lidem kolem vás a i oni si budou chtít užívat krásu, pohodu a radost. Pokud někde uvidíte příležitost k pomoci, pomožte. Nemusí to být žádné velké skutky, stačí třeba někomu pomoct s těžkým zavazadlem, podržet dveře, pustit v MHD sednout těhotnou ženu či staršího člověka atd. Více inspirace můžete najít v mém článku ZDE.

Lidé mohou být v tomto období také plačtivější, citlivější a melancholičtější. Může to být velmi emocionální období, zvláště pro ty z vás, kteří máte energii Kozy, také ve svém astrotypu. Hoďte teď za hlavu všechny svoje problémy a neřešte zbytečně komplikované věci. Pokud se sami nacházíte v situaci, že potřebujete pomoc, nebo řešíte nějaký problém, nebojte se přiznat svoje obavy a nejistotu a o pomoc požádat.

Užijte si naplno toto příjemné období plné krásy, lásky, radosti, pohody, klidu a romantiky. Odpočiňte si, buďte s lidmi, které máte rádi a čerpejte potřebnou sílu a energii na druhou polovinu letošního roku :-). 

Zdroj obrázků: www.pixabay.com