ROK 2019 – ROK ZEMSKÉHO VEPŘE

luck-2722310_1280Každý rok má vždy svoji vlastní osobitou energii, která nás svým působením všechny ovlivňuje. Rok 2019 je podle čínského kalendáře spojen se znamením Zemského Vepře, který 5. února 2019 vystřídá čestného, loajálního, spravedlivého a často i nekompromisního Zemského Psa.

Při práci s energiemi jednotlivých roků je vždy důležité respektovat a využívat pravidlo návaznosti. Garanti, kteří vládnou jednotlivým rokům, na sebe navazují, využívají předchozí energii a dále s ní pracují.

Na začátku bychom si tedy měli říct, na co rok Zemského Vepře navazuje. Rok 2018 byl ve znamení Zemského Psa, jehož hlavním úkolem bylo oddělit správné od špatného, provést kontrolu a nastavit pravidla tak, aby vše fungovalo a dařilo se tomu do budoucna. Náš život proto měl projít důkladnou inventurou. Měli jsme napravit nebo z něj vyloučit vše, co už nám nefunguje, co nepotřebujeme, co nám neslouží, ubírá energii a nedopovídá našim budoucím záměrům. Pokud jste tak neučinili, máte ještě stále trošku času s tím něco udělat.

Do našich životů mohl tento rok vnést také plno nečekaných a převratných změn. Na tyto případné změny a ztráty bychom se měli dívat pozitivně. Uvědomit si, že nezáleží na tom, co se mi stane, ale jak na to přijmu a jak na to zareaguju. Jaký zvolím úhel pohledu. Tím, že jsme o něco přišli, můžeme zlepšit kvalitu a fungování našeho života. Každou takovou ztrátou se nám vždy otevírá příležitost pro něco lepšího (jak se říká, když se jedny dveře zavřou, další se otevřou).

Jak teď můžeme energii roku Zemského Vepře využít, aby se nám dařilo co nejlépe, a čemu bychom se měli raději vyhnout?

new-years-eve-3833911_1280Nejprve bychom měli vědět, jaké energie budou letošnímu roku vládnout. Bude to energie jinové Vody, což je prvek, který patří ke znamení Vepře. Dále energie jinové Země, to je prvek, který bude roku 2019 vládnout a proto tedy říkáme rok Zemského Vepře. A v neposlední řadě také energie jangové Země, kterou nám přinese letošní letící hvězda.

Vepř je poslední znamení čínského zvěrokruhu a uzavírá tak dvanáctiletý cyklus, ve kterém se vždy vystřídají všechna znamení. Energie v tomto roce budou proto hodně slabé, pasivní a ve své nejnižší fázi. Můžeme to přirovnat k energiím noci nebo zimy. A tak, jak se chováme v noci nebo v zimě, bychom se měli chovat i v letošním roce. Toto období bychom měli využít zejména k regeneraci a čerpání sil do nového začátku a dalšího dvanáctiletí, které 25. 1. 2020 odstartuje Kovová Krysa. I z tohoto důvodu bylo tak důležité dát si v roce Zemského Psa svůj život do pořádku a postarat se o to, aby nám vše fungovalo a my se teď už nemuseli ničím stresovat, zbytečně vyčerpávat a řešit, co nám nefunguje.

Vepř má rád pohodu, klid, pocit hojnosti, blahobytu, prosperity a materiálního dostatku. Jeho hlavní úlohou je postarat se o to, aby se nám dobře dařilo. Pocit, že se máme dobře, že máme vše, co potřebujeme, a nic nám nechybí, bychom si teď měli vytvořit i ve svém životě. Vyhledávejte spíše aktivity a činnosti, při kterých se cítíte dobře a také lidi, se kterými je vám dobře.

A pokud vás přece jenom přepadne pocit, že vám v životě něco chybí, můžete si pomoci třeba i psaní deníku vděčnosti, kam si můžete každý den zaznamenat aspoň 3 věci, za které jste ve svém životě vděční a uvidíte, že se budete cítit hned lépe.  Vždy totiž záleží kam soustředíme naši pozornost, jestli na pocit dostatku nebo nedostatku. Pocit hojnosti si vytvářejte klidně záměrně a nebojte se dělat si větší rezervy (finační – kupte si třeba i prasátko a symbolicky si do něj střádejte peníze :-)) a zásoby (jídla, kde by ale mělo jít spíše o mírný nadbytek, nemít toho zase tolik, že nebudeme vědět, co s tím dělat). Hojnost se snažte užívat ve všech oblastech života. Pro podporu pocitu hojnosti si na stůl můžete dávat třeba misky s ovocem, sušenkami nebo oříšky.

Vepř je také velmi orientovaný na druhé, rád se stará a pomáhá. Mnohdy i na úkor svého vlastního času a energie. Můžeme mít proto tendence zaměřit se více na druhé než na sebe. Hlavně na ty, kteří jsou slabší nebo na tom nejsou tak dobře jako my. Dobře se může dařit všem, co pracují ve službách. Měl by to být také rok velmi vhodný na různé charitativní akce a projekty, které můžeme pořádat nebo na ně přispívat. Obecně bychom měli mít lepší pocit a více radosti z dávání, než dostávání. Vepř umí být také velmi štědrý, a pokud se vám podaří vytvořit nějaký nadbytek, rozdělte se o něj s těmi, kteří vaši pomoc potřebují. Dejte svým aktivitám přesah, že to něčemu či někomu pomůže a bude to prospěšné.

Mějte více otevřenou náruč, ale myslete stále také na sebe a svoje potřeby, nenechte se zneužívat (obzvláště opatrní by měli být ti z vás, kteří mají Vepře i ve svém astrotypu, a na které bude tato energie působit ještě více). Svoji pomoc se také nesnažte nikomu vnucovat a hlídejte si přehnanou starostlivost, která by ostatním mohla být až nepříjemná. Dobře si rozmyslete, kdo vaši pomoc potřebuje a v jaké formě. Nemusí jít vždy jen o finanční či materiální pomoc, často mohou stačit třeba jen slova podpory nebo druhým ukázat, že vám na nich záleží. Pokud jste vy sami v situaci, kdy nějakou pomoc potřebujete, nebojte se o ni požádat. Pomáhat bychom si měli vzájemně a být si oporou, ať už v rodině, mezi přáteli nebo v práci.

Při řešení různých situací a problémů využívejte hlavně jednoduchost a selský rozum. Věci zbytečně nekomplikujte a nepouštějte se do složitých a náročných projektů. Pokud budete řešit něco, na co sami nestačíte, nechte si poradit od těch zkušenějších a moudřejších. Vyhýbejte se konfliktům a raději řešte vše v klidu. Volte spíše vstřícný, přátelský, ohleduplný a laskavý přístup. Měli bychom být také více obezřetní a rozvážní ve finančních záležitostech. Vepř rád utrácí a ve svojí důvěřivosti si musí dávat také pozor na různé lákavě vypadající nabídky. Pokud si budete brát půjčku nebo hypotéku, raději si dobře promyslete, zda budete schopni vše bez problémů splácet.

Jelikož vnější energie mohou být opravdu slabé a nebudou nás moc podporovat, bude důležité čerpat energii zejména z toho, čeho jsme už dosáhli, co se nám povedlo, co se nám daří a navazovat na to. Nebýt přehnaně aktivní a nezačínat příliš nových věcí. Energii nám může dodat také prostředí (prostor), ve kterém žijeme nebo pracujeme. Pohybovat bychom se měli zejména v prostorech, kde se cítíme příjemně a zvolit si vždy to správné prostředí a místo pro činnost, kterou chceme vykonávat.

Energie by měly přát také nákupu realit, výstavbě či zútulňováni bydlení. A samozřejmě nezapomínejme co nejvíce regenerovat, odpočívat, užívat si hojnost, klid, harmonii, pohodu. Za určitý druh prostoru můžeme považovat také naše tělo, o které bychom se měli více starat, aby dobře fungovalo. Energie jinové Vody, může způsobovat také rychlejší prochládání a proto nepodceňujme, co si oblečeme.

Dalším zdrojem energie může být také kvalitní strava. Jídlo je všeobecně pro Vepře velmi důležité a snažit se v tomto roce o nějaké diety a hubnutí se nemusí setkat s úspěchem. A protože Vepř má také velmi rád zábavu, příjemné posezení a společnost, choďte hodně mezi lidi a vyhýbejte se pocitům osamělosti, smutku a opuštěnosti, které mohou být více intenzivní. Hůře také můžeme snášet jakékoliv ztráty, ať už finanční, majetkové či osobní.

Vepř má rád také pocit pospolitosti. Myslete více na vaše blízké a dávejte jim pocit, že je potřebujete. Užívejte si společné jídlo s rodinou, přáteli nebo vašimi obchodními partnery. Hlídejte si jen, abyste to nepřeháněli s množstvím, a to se netýká jen jídla, ale třeba také alkoholu (kterým Vepř může chtít řešit svoje problémy). Vepř si rád užívá v hojné míře čehokoliv, k čemu se mu naskytne příležitost a často nezná míru. Z tohoto důvodu si raději více hlídejte, aby vám během roku nevyschlo vaše finanční konto a mějte na paměti ty rezervy, o kterých jsem psala výše ;-).

Vliv energie Země

Jak jsem psala už na začátku, bude nám vládnout také velmi silná energie Země. Ta je hlavně o jistotě, stabilitě, rovnováze, zodpovědnosti a objektivní realitě. A stabilitu bychom si proto měli zajistit i ve svých životech. Mít pocit pevného zázemí, dělat vše spíše realisticky a objektivně. Sundat si růžové brýle a pracovat s fakty, ne domněnkami. Mít věci pod kontrolou a nepouštět se do žádných riskantních a extrémních záležitostí či dramatických změn. Nebrat si toho na sebe víc, než v pohodě zvládneme. K vyčerpání našich sil a ztrátě energie, může letos dojít mnohem rychleji a můžeme se z toho pak hůře dostávat.

Měli bychom mít reálná očekávání také při plánování nastavování našich cílů pro letošní rok a nestavět si vzdušné zámky.  Ty cíle by měly být hlavně jasné, reálné a jednoduché. Vždy se snažte hledat tu nejjednodušší cestu, kterou se ke svému cíli dostanete. Rozdělte si své cíle na menší části a soustřeďte se vždy jen na tu část, kterou máte před sebou. Mějte na paměti, že i cesta dlouhá tisíc mil, začíná prvním krokem. Stále bychom měli mít pocit, že vše zvládneme a cítit pevnou půdu pod nohama. V opačném případě mohou Země s Vodou vytvořit také bláto, do kterého nikdo z nás určitě nechce spadnout.

Energie Země s sebou přináší také nejistotu, obavy a přílišné přemýšlení, které může vést k zacyklení naší psychiky, a my můžete mít pocit, že jsme se dostali do situace, ze které není východisko. Dbejte na promyšlenost jednotlivých kroků v osobním i pracovním životě, ale přemýšlejte s tím, že to řešení, chcete také opravdu vymyslet, ne o tom jenom pořád přemítat a přemýšlet. A jakmile budete mít pocit, že víte, tak hned konejte a jděte do akce. Vše být nám mělo spíše postupně plynout vpřed, neměli bychom dlouho stát a přešlapovat na místě.

Země je také tíha, která na nás může dopadat a stahovat nás dolů, a my můžeme mít pocit, že se nám do ničeho nechce. Tuto tíhu bychom měli vyvažovat energií Ohně, která jde naopak nahoru a energii Země tak odlehčuje. Oheň je hlavně radost, vnitřní naplnění, společnost a zábava. Věnujme se tedy hlavně tomu, co nám dělá dobře a přináší pocity naplnění, buďme tu pro druhé, užívejme si i malé každodenní radosti a scházejme se s lidmi, se kterými je nám dobře, užívejme si společnost, zábavu a různé kulturní zážitky. Můžete si také doma zapalovat svíčky (nejlépe červené) a koupit si více červených doplňků.

Co říci na závěr?

Hojnost, štědrost, starostlivost, dobrosrdečnost, přátelskost, citlivost, ochota pomáhat, laskavost, pozitivní přístup, jednoduchost, selský rozum, zábava, užívání si života, klid a pohoda. To jsou slova, která charakterizují znamení Vepře a také slova, která by měla charakterizovat náš rok 2019.

Je také důležité mít na paměti, že jaký ten rok opravdu bude, záleží v konečném důsledku na každém z nás. Každá energie má své pozitivní a negativní stránky a záleží vždy na nás, na co se zaměříme. Energie roku nám jen přináší podmínky, které můžeme využít a které nám pomohou k tomu, abychom i v tomto roce mohli být šťastní a spokojení.

Obecný potenciál roku Zemského Vepře už tedy známe. Samozřejmě také platí, že na každého z nás může ten letošní rok působit trošku jinak, podle toho, jaké jsou Vaše vlastní energie, které máte v astrotypu. Pokud máte zájem, ráda vám Váš osobní astrotyp vypracuji.

Ze srdce vám přeji šťastný, hojný, radostný, klidný a úspěšný rok ve společnosti dobrosrdečného Vepře.