DUBEN 2021 – DRAK

V dubnu usedá na pomyslný trůn měsíčních vládců velkorysý Drak, který je považován za nejsilnější a nejmocnější znamení čínského zvěrokruhu. Drak je také jediné zvíře celého zvěrokruhu, které je schopné létat a vidět i vzdálené obzory, které jsou ze země neviditelné. Díky tomu jsou s jeho energií spojeny vize a plány do budoucna.

Dovolte si teď povznést se nad realitu a šeď všedních dnů a obraťte svoji pozornost směrem do budoucnosti. Drak nám může v současné situaci pomoci podívat se na vše z nadhledu a větší perspektivy. Můžeme spoustu věcí vidět z jiného úhlu pohledu. Mohou nám chodit nové nápady, můžeme vidět nové možnosti a příležitosti. Nacházíme se na začátku nového dvanáctiletého cyklu, a letos bychom si měli najít naši novou cestu a rozhodnout se pro ni. Tento rok, tak může být s ohledem na naši budoucnost opravdu dost zásadní a důležitý.

Uvědomte si naplno vaši současnou realitu a využijte ji jako odrazový můstek pro svoji budoucnost. Možná vám současná situace spoustu věcí vzala, ale určitě vám také něco dala. Vždy je to o tom, kam zaměříme naši pozornost, a zda se budeme soustředit na to, co nám teď chybí a co všechno nemůžeme nebo na to, jak můžeme současnou situaci využít pro sebe, svůj další rozvoj a budoucnost. Pokud se teď díky současným událostem nacházíte v nelehké situaci, může se vám podařit najít cestu, jak z ní ven. Teď je čas zaměřit svoji pozornost a pohled na budoucnost, ne se dívat zpátky.

Nedívejte se na současnou situaci jen jako na problém, ale snažte se vnímat, že nám tato situace zároveň přináší nové možnosti a příležitosti. A za pomoci Draka a jeho schopnosti nadhledu můžete teď tyto příležitosti lépe vnímat a vidět. Zamyslete se, jaké jsou teď vaše možnosti a čemu byste se mohli dál věnovat, co byste mohli rozvíjet.

„Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.“ Charlie Chaplin

Sundejte si klapky z očí a rozhlížejte se do široka. Nenechte se svazovat a omezovat vaši současnu realitou a podívejte se za pomoci Draka až za vzdálené obzory. Neomezujte se jen na jedno řešení, nelpěte na minulosti a netrvejte na tom, že musíte vše dělat tak, jak jste to dělali doteď. Jsme v období velkých změn a svět tak, jak jsme ho doteď znali, bude pravděpodobně trošku jiný.

Energie jsou teď velmi nakloněné změnám, novému, tomu, abychom začali dělat věci jinak, nově, lépe, kvalitněji. Buďte těmto změnám otevření a buďte ochotní učit se a zkoušet nové věci atd. Hledejte další možnosti, další cesty a příležitosti. Uvědomte si, co je pro Vaši budoucnost důležité a co si do ní chcete vzít s sebou, a pusťte vše, co už nepotřebujete, co už vám neslouží, a jen by vás to zbytečně brzdilo a stahovalo zpátky. A to se týká jak lidí, tak věcí, činností, ale také našich myšlenek, programů a omezujících přesvědčení. Otevřete se novému a změnám a udělejte novému místo i ve svém životě.

Snažte se vidět a vnímat všechny možnosti a příležitosti, které teď můžete využít. Zamyslete se nad tím, kým jste, když jste opravdu sami sebou. Každý z nás je jedinečný a máme jiné přirozené nastavení, jiný potenciál a jinou životní cestu. Nemá proto smysl se s někým porovnávat, s někým soutěžit, snažit se někoho napodobovat nebo žít podle očekávání našeho okolí. K lepšímu sebepoznání a uvědomění si vašeho přirozeného nastavení, silných stránek a talentů, vám může pomoci také osobní astrotyp.

Jak můžete současnou situaci využít ke svému posunu nebo ke svému osobnímu rozvoji? Kým chcete být za rok? Za dva nebo tři roky? Co musíte udělat proto, abyste se z místa, kde jste teď, dostali na místo, kde chcete být na konci roku nebo třeba za pár let? Jaké kroky budete muset podniknout, abyste se na toto místo dostali? Co musíte změnit ve svém chování nebo životě, abyste svých cílů dosáhli? Co vše k tomu budete potřebovat? Co vás limituje a drží na místě? S čím můžete začít hned teď? Co pro přiblížení se ke svým cílům a vizím můžete udělat třeba pár minut každý den? Využijte třeba i sílu vizualizací a představujte si své cíle, jako by už byly splněné. Jak se u toho cítíte? Co se díky tomu ve vašem životě změnilo? Jak vy sami jste se díky tomu změnili a co nového jste se naučili?

„Když o tom dokážeš snít, dokážeš to udělat.“ Walt Disney

Drak teď navíc spojí sílu s ročním vládcem Buvolem (více informací o potenciálu letošního roku si můžete přečíst v mém článku nebo poslechnout v tomto rozhovoru). Drak i Buvol jsou znamení velmi zaměřená na cíle a díky tomu teď můžeme ještě lépe vnímat naši buducnost.

Využijte podporu těchto silných energií ve svůj prospěch a posuňte se ve svém životě dál. Udělejte si celkový obrázek a jasnou vizi toho, čeho chcete dosáhnout (letos, za rok, za několik let). Jakmile existuje cíl, je k němu i cesta. Možná ji nevidíte hned a neznáte všechny detaily, jak se k tomu cíli dostanete. Ale nic si z toho nedělejte, Drak nepotřebuje řešit a znát všechny detaily. Stačí, že znáte ten směr a cíl. Drakův úkol není hledat k tomu cíli cestu, jeho úkol je určit tu vizi, ten cíl a vědět CO.

V dubnu máme také letošní druhé tzv. mezidobí země. Tentokrát se jedná o předěl mezi jarem a létem (dle časových energií, nikoliv dle kalendáře). A právě duben máme využít k tomu, abychom se ohlédli za obdobím od začátku roku, zda se zatím vše podařilo, jak bylo naplánováno nebo se nám něco nepodařilo atd. Teď je ten správný čas to napravit či opravit, udělat si revizi našich cílů a plánů a případně je také změnit a předělat. Možná jste při sestavování svého letošního plánu či vašeho dlouhodobého plánu, byli moc přízemní. Zkuste se na něj teď podívat z většího nadhledu a jiné perspektivy. Nejdou Vaše cíle posunout třeba ještě o kus dál?

Choďte teď také co nejvíce ven (samozřejmě s ohledem na všechna pravidla a nařízení), a čerpejte energii v přírodě. Drak má rád volný prostor, výšky a různé výhledy do dálky. Takže pokud máte možnost, užijte si i různá místa s širokým výhledem do krajiny. Choďte co nejvíce na různé kopce, vyhlídky a rozhledny. Můžete tak sami v sobě ještě více podpořit energie nadhledu a třeba díky tomu i lépe zvládnout vše, co se teď děje a zlepšit si i výhled do své budoucnosti. Možná vám to také pomůže k tomu, abyste svůj život a vaši situaci viděli z jiné perspektivy a většího nadhledu a všechny vaše současné problémy a starosti se hned nebudou zdát tak velké. A možná vám také přijde nápad na jejich řešení.

Pocit volného prostoru, rozhledu a rozletu bychom teď měli mít i doma. Celý interiér proto pokud možno odlehčete, hodně otevírejte okna a větrejte. Propojte teď co nejvíce váš interiér s exteriérem. Zamyslete se také nad tím, zda váš současný byt či dům je vhodným prostorem, který vám pomůže k naplnění vašich cílů a vizí. Umožňuje vám prostor, kde bydlíte také váš rozvoj a růst a vyjádření tvořivé stránky vaší osobnosti?

Využijte teď co nejvíce sílu, nadhled a povznášející energie Draka. Odpoutejte se od země, roztáhněte křídla a dovolte si vzlétnout a podívat se na vše z jiné perspektivy.  Drak vám teď může ukázat další možnosti a příležitosti, které můžete využít k expanzi, rozvoji, ale také svému osobnímu růstu.

O znamení Draka budu také mluvit 12.4. 2021 v živém vysílání pro Příznaky transformace, kde postupně probíráme jednotlivá znamení čínského zvěrokruhu. Pokud jste neviděli minulé živé vysílání, kde jsme se bavily o Kryse, Buvolovi, Tygrovi a Zajícovi, podívejte se SEM.

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formulář na úvodní straně ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com