DUBEN 2020 – DRAK

V dubnu nám bude dělat společnost Drak, který je považován za nejsilnější a nejmocnější znamení čínského zvěrokruhu. Je před námi tedy jeden z nejdůležitějších měsíců tohoto roku. Období, ve kterém můžeme cítit velký přísun energie, období rozvoje a rozmachu.

Drak je jediné zvíře čínského zvěrokruhu, které je schopné létat a vidět i vzdálené obzory, které jsou ze země neviditelné. Díky tomu jsou s jeho energií spojeny vize a plány do budoucna. A i přesto, že letos nám vládne silná energie Kovu a Kov, tak může Drakovi letos jeho křídla trošku přistřihnout a omezit jeho rozlet a rozhled, i tak bychom měli silnou energie Draka využít, a s jeho pomocí si ujasnit, co a jak dál.

Drak nám může v současné situaci pomoci podívat se na vše z nadhledu a širší perspektivy. Můžeme spoustu věcí vidět z jiného úhlu pohledu, mohou nám chodit nové nápady. Pokud se teď díky současným událostem nacházíte v nelehké situaci, může se vám podařit najít cestu, jak z ní ven.

Uvědomte si naplno vaši současnou realitu a vše, co vám současná situace vzala, ale také dala. Vždy je to o tom, kam zaměříme naši pozornost, a zda se budeme soustředit na to, co nám teď chybí a co všechno nemůžeme nebo na to, jak můžeme současnou situaci a více času, který teď spousta z nás má, využít pro sebe, svůj další rozvoj a plánování naší budoucnosti.

Využijte vaši současnou realitu a vše, co k ní patří,  jako odrazový můstek pro svoji budoucnost. Jak jsem psala už v mém článku o roce Kovové Krysy, v letošním roce vstupujeme do nového dvanáctiletého cyklu a tento rok, tak může být s ohledem na naši budoucnost opravdu dost zásadní a důležitý.

Nedívejte se na současnou situaci jen jako na problém, ale snažte se vnímat, že nám tato situace zároveň přináší nové možnosti a příležitosti. A za pomoci Draka a jeho schopnosti nadhledu můžete teď tyto příležitosti lépe vnímat a vidět. Zamyslete se, jaké jsou teď Vaše možnosti a čemu byste se mohli dál věnovat, co byste mohli rozvíjet. Sundejte si klapky z očí a rozhlížejte se do široka. Neomezujte se jen na jedno řešení a netrvejte na tom, že musíte vše dělat tak, jak jste to dělali doteď.

Energie letošního roku jsou velmi nakloněné změnám a novému. Buďte těmto změnám otevření a buďte ochotní učit se a zkoušet nové věci atd. Hledejte nové možnosti, nové cesty a nové příležitosti.

Zamyslete se, jak můžete dělat věci jinak, lépe, kvalitněji. Uvědomte si, co je pro Vaši budoucnost důležité a co už nepotřebujete a jen by vás to zbytečně brzdilo a stahovalo zpátky. Otevřete se novému a změnám a udělejte novému místo i ve svém životě.

Uvědomte si svoje silné stránky, svůj přirozený talent a potenciál (s tím vám může pomoci třeba znalost vašeho astrotypu, po celý duben Vám k astrotypu dám jako dárek navíc také rozbor Vašeho čísla Ming kua) a snažte se vidět a vnímat všechny možnosti a příležitosti, které teď můžete využít.

Jak můžete současnou situaci využít ke svému posunu nebo ke svému osobnímu rozvoji? Kým chcete být za rok? Za dva nebo tři roky? Co musíte udělat proto, abyste se z místa, kde jste teď, dostali na místo, kde chcete být na konci roku nebo třeba za pár let? Jaké kroky budete muset podniknout, abyste se na toto místo dostali? Co musíte změnit ve svém chování nebo životě, abyste svých cílů dosáhli? Co vše k tomu budete potřebovat? Co vás limituje a drží na místě? S čím můžete začít hned teď? Co pro přiblížení se ke svým cílům a vizím můžete udělat třeba pár minut každý den? Využijte třeba i sílu vizualizací a představujte si své cíle, jako by už byly splněné. Jak se u toho cítíte? Co se díky tomu ve vašem životě změnilo? Jak vy sami jste se díky tomu změnili a co nového jste se naučili?

Využijte podporu těchto silných energií ve svůj prospěch a posuňte se ve svém životě dál. Udělejte si celkový obrázek a jasnou vizi toho, kde se teď nacházíte a čeho chcete dosáhnout. Jakmile existuje cíl, je k němu i cesta. Možná ji nevidíte hned a neznáte všechny detaily, jak se k tomu cíli dostanete.

Ale nic si z toho nedělejte, Drak nepotřebuje řešit a znát všechny detaily. Stačí, že znáte směr a stačí se tímto směrem vydat, krůček po krůčku a cesta se před námi začne rozvíjet sama. Jak řekl někdo moudrý…..i cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem.

V dubnu máme také letošní druhé tzv. mezidobí země. Tentokrát se jedná o předěl mezi jarem a létem (dle časových energií, nikoliv dle kalendáře). A právě duben máme využít k tomu, abychom se ohlédli za obdobím od začátku roku, zda se zatím vše podařilo, jak bylo naplánováno nebo se nám něco nepodařilo atd. Teď je ten správný čas to napravit či opravit, udělat si revizi našich cílů a plánů a případně je také změnit a předělat.

Pokud je to možné, choďte také aspoň občas ven (samozřejmě s ohledem na všechna pravidla a nařízení), a čerpejte energii v přírodě. Drak má rád prostor, výšky a různé výhledy do dálky. Takže pokud máte možnost, užijte si i různá místa s širokým výhledem do krajiny.

Můžete tak sami v sobě ještě více podpořit energie nadhledu a třeba díky tomu i lépe zvládnout vše, co se teď děje a zlepšit si i výhled do své budoucnosti :-). Pocit rozhledu a rozletu bychom teď měli mít i doma, celý interiér proto, pokud možno, odlehčete, hodně otevírejte okna a větrejte a také si nezapomeňte okna umýt, ať se vám ten výhled ven ještě více projasní.

Přeji nám všem, abychom toto období brzo zvládli a využili toto zastavení se ve svůj prospěch a nechali si dostatek času na to, si promyslet, jakou cestou se dále chceme ve svých životech vydat a připravit se tak na novou budoucnost. Hodně štěstí, pevné zdraví a klidnou mysl vám všem. Vaše Zuzka

zdroj obrázků: www.pixabay.com

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formálář na úvodní straně ZDE.