FENG SHUI

Zen garden in black sandFeng shui je staré čínské učení o harmonickém uspořádání našeho života. Pomáhá člověku získat více energie, radosti a životního štěstí. Nabízí nám využití moudrosti, předávané po celé generace. Toto učení sice pochází z Číny, ale v Evropě jeho principy platí a fungují také. Je to pro nás takový „návod“, jak žít život v souladu s energiemi kolem nás.

V překladu toto spojení znamená doslova „vítr a voda“ . Feng shui pracuje s principy vzájemného působení energií Jin (ženská energie) a Jang (mužská energie) a principy plynutí energie čchi. Z energií Jin a Jang dále vyplývá působení pěti prvků (elementů) – Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda. Těchto pět prvků je vlastně vyjádřením různých forem působení energií Jin a Jang.

Feng shui není jen o prostoru, je o harmonickém provázání všech aspektů našeho života (člověk, čas, prostor, tělo i duše). Uplatněním principů tohoto učení  v našem životě se náš život může v mnoha ohledech  zlepšit.

Já sama se o toto starodávné učení zajímám již několik let a stále mě velmi fascinuje. Více do hloubky jsem Feng shui začala studovat na jaře roku 2011 a od té doby se stalo nedílnou součástí mého života. Díky osobnímu Feng shui neboli tzv. Feng shui člověka a hlavě díky astrotypu, jsem si začala uvědomovat kdo jsem a co mi dělá dobře. Uvědomila jsem si svůj potenciál a začala jsem využívat a rozvíjet své přirozené talenty. Pochopila jsem, že se nemusím srovnávat s lidmi ve svém okolí a začala jsem se vracet ke své přirozenosti.

Osobní feng shui nám díky korelátu může pomoci i k většímu pochopení našich problémů v partnerských vztazích či dalších mezilidských vztazích. A může nám ukázat cestu k jejich nápravě.

Jakmile pochopíme kdo jsme, co nám dělá dobře a čeho se naopak máme vyvarovat, můžeme využít i náš prostor (byt či kancelář), aby nám pomohl a vytvořit si z něj místo, které nás bude nabíjet přesně tou energií, kterou potřebujeme.

Tip na knihu:

Pokud si chcete přečíst nějakou knihu o Feng shui, tak pro začátek určitě doporučuji knihu Zbavte se nepořádku s Feng – šuej od Karen Kingstonové. Autorka v ní s velkým nadhledem a smyslem pro humor nabízí zcela nový přístup, jak si dát život do pořádku.