ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ DUBEN 2021

V dubnu nám bude dělat společnost Drak. Využijte jeho sílu, nadhled a povznášející energie. Odpoutejte se od země, roztáhněte křídla a dovolte si vzlétnout a podívat se na vše z jiné perspektivy.

Povzneste se nad realitu všedních dnů a zaměřte se v dubnu na výhled do své budoucnosti. Drak vám teď může ukázat další možnosti a příležitosti, které můžete využít k expanzi, rozvoji, ale také svému osobnímu růstu. Více v mém novém článku.

Energie na jednotlivé dny tohoto měsíce najdete níže.

PONDĚLÍ 12. 4. 2021 – HAD – OHEŇ

Po aktivních ohnivých energiích, které jsme si užili o víkendu, se dnes energie začnou trošku zklidňovat a my tak budeme mít čas více promyslet vše, co nám uplynulé dny přinesly. Had je takový učenec a intelektuál, jeho vědění, znalosti a zkušenosti z něj dělají často velmi moudrou osobu a jeho rady bývají pro ostatní nedocenitelné. Pokud se tedy nacházíte v nějaké složité či komplikované situaci, dnešní energie vám mohou pomoci ji vyřešit. Ať už na řešení přijdete vy sami nebo se objeví někdo, kdo vám poradí. Ale také vy sami se můžete na někoho moudřejšího a zkušenějšího obrátit a o radu ho požádat. Nebo být sami tím moudrým a zkušeným, kdo dnes někomu dobře poradí :-). Velmi vhodný den na různé meditace či kontemplace nebo studium či učení.

ÚTERÝ 13. 4. 2021 – ČERV – ZEMĚ

Následující dva dny se ponesou ve znamení energie Země. Země to je hlavně realita, objektivita a fakta. Stůjte tedy hlavně nohama na zemi, zbytečně neriskujte a jednejte více s rozvahou. Sundejte si růžové brýle a uvědomte si jasně svoji současnou realitu a situaci. A na základě této reality si můžete promyslet vaše další kroky v následujících dnech. Neplánujte si na dnešek nic složitého a komplikovaného. Vaše sebevědomí a sebedůvěra se dnes může blížit bodu mrazu. Mohou se vám hlavou honit pocity, že jste k ničemu a na nic nemáte. Hlavně se v těchto pocitech nezačněte utápět, přijdou zase lepší dny :-). Pokud máte tu možnost, tak se dnes věnujte hlavně odpočinku a zajděte si třeba vyčistit hlavu na čerstvý vzduch.

STŘEDA 14. 4. 2021 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Bezrohý Drak nám dnes přináší velmi realistické energie. Dnes se tedy můžete zamyslet nad svou současnou realitou a uvědomit si KDE JSTE. Jaká je vaše současná realita ve všech oblastech vašeho života. Na čem můžeme stavět, jakou cestu máme za sebou a z jakého místa se vydáváme dále. Zamyslet se, co se vám třeba v předcházejících dnech, týdnech či měsících povedlo, co vám funguje, a co vám nefunguje. V čem chcete pokračovat a co chcete dále rozvíjet. S čím musíte přestat a nechat to být, a co bude potřeba změnit. Na co můžete navázat a vytvořit z toho to nové. V čem jste dobří, jaké jsou vaše přirozené talenty a silné stránky, co vám přináší radost a pocity vnitřního naplnění. Dnes je to zkrátka o faktech a objektivní realitě, která nám dá pevné základy k tomu, aby naše letošní cesta byla úspěšná. Při všem, co dnes budete dělat si ověřujte fakta a stůjte nohama pevně na zemi.

ČTVRTEK 15. 4. 2021 – DRAK – DŘEVO

Ve čtvrtek si užijeme den pod vládou mocného a silného Draka. Navíc Drak vládne i celému měsíci dubnu, takže jeho energie dnes můžeme pociťovat opravdu hodně. Pokud jste si včera objektivně zhodnotili vaši současnou realitu a máte jasno o tom, kde se právě teď nacházíte a jaký je váš výchozí bod, tak dnes se můžete podívat do budoucnosti a zaměřit se na vaše letošní cíle. Tedy KAM CHCETE JÍT. Drak umí létat vysoko nad zemí a díky tomu vidí až za vzdálené obzory, kam běžné oko nedohlédne. To mu dává jednu z jeho velmi silných stránek a tou je schopnost nadhledu, a také jistou schopnost předvídání budoucího vývoje. Využijte dnes silné Dračí energie, povzneste se nad šeď a realitu všedních dnů a dovolte si se trošku zasnít a nahlédnout do své budoucnosti. Naslouchejte své intuici a zapisujte si své nápady. Vhodný den na zahájení projektů, kterým chcete dát základ pro velkou a úspěšnou budoucnost.

O znamení Draka jsem mluvila také v pondělním živém vysílání pro Příznaky transformace. Vysílání je dostupné také ze záznamu.

PÁTEK 16. 4. 2021 – JEZEVEC – DŘEVO

Ze včerejšího snění a lítání hlavou v oblacích, bychom se následující dva dny měli věnovat spíše svému nitru a zázemí a připravit si ho tak, aby nás na cestě za našimi vizemi, sny a plány podporovalo. A to jak zázemí doma, tak v práci, ale třeba i zázemí ve formě lidí, které kolem sebe máme.  Můžete se také zamyslet třeba nad tím, jaké jsou vaše životní hodnoty a napsat si tři až pět vašich hodnot přes které tzv. nejede vlak. Ujasněte si také vaší vnitřní motivaci, PROČ je pro vás zrovna tento cíl nebo cíle důležité, a jaký to pro vás má smysl. Vhodný den na péči o náš domov a zázemí.

SOBOTA 17. 4. 2021 – ZAJÍC – DŘEVO

I dnes je vhodné pokračovat na přípravě funkčního zázemí pro naši letošní cestu. Dnes to může být hlavně o zázemí ve formě lidí, kteří nám budou nebo můžou pomáhat. Zamyslete se třeba na tím, na koho můžete delegovat věci, aktivity a úkoly, které vám až tak moc nejdou a spíše vás vyčerpávají. Někdy je třeba i lepší někomu zaplatit, než si zbytečně vyčerpávat svoji energii a přijít o čas, který můžeme věnovat něčemu jinému. V tomto případě nemusí jít jen o lidi, našimi pomocníky mohou být také různé nástroje a systémy, které nám ulehčí naši práci. Zamyslete se nad tím, co vše vám může pomoci lépe zvládat vaše úkoly a snadněji a bez zbytečných komplikací dosáhnout vašich cílů. Energie jsou vhodné také na budování nových kontaktů. Potřebujete sehnat někoho na spolupráci? Nebo někoho, kdo vám s realizací vašich plánů pomůže nebo vás podpoří? Zamyslete se dnes nad tím, koho byste mohli oslovit.

NEDĚLE 18 4. 2021 – LIŠKA – DŘEVO

Liška, která nám dnes bude dělat společnost, s sebou přináší velmi chytré energie. Potřebujete ohledně svých letošních plánů nebo čehokoliv jiného něco promyslet? Řešíte něco, s čím si nevíte rady? Pokud dnes na nějaké řešení přijdete, je velmi pravděpodobné, že se jedná o to správné řešení. Ale nemělo by jít o chytrost na úkor ostatních. Není to o tom, snažit se někoho přechytračit. A také vy sami buďte ostražití, aby se někdo nesnažil přechytračit vás.