ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ LEDEN 2020

Rok 2020 bude pod vládou Kovové Krysy. S ohledem na naši budoucnost, to může být rok velmi důležitý. Vstupujeme nejen do nového roku, ale také do celého nového dvanáctiletého cyklu.

Může to být rok plný změn a nových příležitostí, kterým ovšem musíme jít aktivně naproti. A právě leden, kterému vládne Buvol, je z hlediska přípravy na celý následující rok nejdůležitější měsíc. Na mém blogu najdete také článek, jak se na rok 2020 co nejlépe připravit a jak si udělat svůj roční plán.

Energie dní na leden najdete níže

ČTVRTEK 23. 1. 2020 – KOZA – OHEŇ

Dnešní energie mohou být velmi milé, příjemné a možná až romantické. Věnujte se dnes hlavně tomu, co máte rádi a co vám přináší radost a také si dnes aspoň nějakou malou radost nezapomeňte udělat. A když uděláte malou radost i někomu kolem vás, tím líp, stačí opravdu maličkost, třeba v podobě milého slova atd. :-).  Chovejte se dnes vstřícně a snaže se vyhýbat konfliktům. Pokud dnes budete řešit něco důležitého, ujistěte se, že máte dostatečnou podporu třeba v někom z vašeho okolí a že vám někdo tzv. kryje záda. Večer si můžete vyrazit někam za kulturou nebo si dopřát romantické chvilky s vaším partnerem.

PÁTEK 24. 1. 2020 – MUNTJAK – OHEŇ

Také páteční energie budou spíše jemné, milé a hřejivé. Ani na dnešek si raději neplánujte nic složitého a věnujte se hlavně tomu, co vás baví a co máte rádi. Můžete si také naplánovat setkání s lidmi, které máte rádi, ať už se jedná o vaši rodinu či přátele.

SOBOTA 25. 1. 2020 – KONDOR – ZEMĚ

Dnes nám začíná nový čínský rok, tedy rok Kovové Krysy. A začínáme s pěkným nadhledem. Věnujte se dnes aspoň chvilku zamyšlení nad dnešním rokem. Jak ho chcete prožít, co chcete vyzkoušet, co nového chcete zažít, co už naopak dělat nechcete, s jakými lidmi se chcete stýkat, kam se chcete podívat atd. Inspiraci k tomu, jak energie roku Kovové Krysy využít ve svůj prospěch, můžete najít také v mém článku ZDE.

NEDĚLE 26. 1. 2020 – BUVOL – VODA

I dnes se můžete věnovat zamyšlení nad vašimi letošními plány a cíli. Nad vaší letošní cestou. A pokud jste na ni ještě nevykročili, tak dnes udělejte aspoň jeden malý krůček, který vás posune byť jen o malý kousek dopředu k vašemu cíli. Prostě vykročte :-). Dovolte si dnes dělat vše po svém a svým tempem a nenechte si do ničeho mluvit. To samé ale dopřejte také ostatním.

PONDĚLÍ 27. 1. 2020  – NETOPÝR – VODA

Energie prvního dne nového týden mohou být hodně lehké a díky tomu také nestálé a přelétavé. Přes den se mohou věci či názory lidí různě měnit. Zachovejte si dnes vnitřní klid a úsměv na tváři a všechny tyto případně změny se snažte vnímat jako příležitosti, které můžete využít ve svůj prospěch :-).

ÚTERÝ 28. 1. 2020 – KRYSA – VODA

Dnes toho můžete opravdu hodně stihnout. Můžete se zaměřit hlavně na komunikaci a získávání či předávání různých informací. Krysa je na tyto věci ten největší odborník a dnes máme dokonce dvojité energie Krysy. Krysa vládne také celému letošnímu roku. Takže pokud potřebujete něco zjistit, domluvit, zařídit, dojít na úřad atd. Dnes je k tomu opravdu vhodný den. Využívat můžete různé zdroje informací a také různé formy komunikace (psaní, mluvení, telefonování apod.). Vše by Vám dnes mělo pokud možno plynout bez zbytečných bloků a přešlapování na místě. Takže ideální bude mít na dnešní den připravený plán (komu zavolat, co udělat, kam zajít atd.) a pak už si jen jeden po druhém odškrtávat splnění jednotlivých úkolů. A večer už si pak jen dát nohy na stůl, pochválit se a zůstat v údivu, kolik se Vám toho dnes povedlo vyřídit 😉

STŘEDA 29. 1. 2020 – VLAŠTOVKA – VODA

Dnes nám budou vládnout velmi moudré energie. Pokud jste si včera zjistili všechny potřebné informace, můžete se dnes poradit o jejich využití s někým moudrým či zkušeným. Obecně velmi vhodný den na řešení naší budoucnosti a moudrého vhledu do ní, třeba při setkání s vaším koučem, či mentorem nebo kýmkoliv jiným, kdo má potřebné zkušenosti v záležitosti, kterou řešíte. Nebo to třeba můžete být vy samy, kdo moudře poradí někomu jinému :-).

ČTVRTEK 30. 1. 2020 – VEPŘ – VODA

Dnes nás čekají opravdu silné energie podporující přátelství a také pomoc. Vhodný den na setkání s přáteli, třeba u dobrého oběda nebo večeře. Můžete také svým přátelům či blízkým nabídnout pomoc nebo sami o pomoc požádat, pokud potřebujete. Vhodný den na různé dobročinné a charitativní akce.

PÁTEK 31. 1. 2020 – DIKOBRAZ – ZEMĚ  

Dnes se můžete zaměřit trošku více na sebe a svoje nitro a více si uvědomit svoji současnou realitu, zejména pokud jde o vaše zázemí, pro váš život a činnosti (ať už domov, rodinu, kancelář atd.). Máte opravdu zázemí, které vám dodává potřebnou podporu a energii a dělá váš život příjemnějším a jednodušším?