ENERGIE DNÍ

Stejně ENERGIE DNÍjako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ PROSINEC 2018

Vlády nad prosincem se ujme rychlá, aktivní a komunikativní Krysa. Prosinec je jeden z nejhezčích měsíců, ve kterém nás čekají pohádkové vánoce, ale zároveň je to také velmi důležitý měsíc z hlediska přípravy na nový rok a naše další aktivity. Více v novém článku na mém webu ZDE.

Energie na jednotlivé listopadové dny uvádím níže.

PÁTEK  14. 12. 2018 – JELEN – OHEŇ

Stejně jako včera budou energie vhodné na „ukázání se“, šíření informací, zpráv, propagační aktivity a prezentace. Dejte ostatním vědět o sobě, svých aktivitách a projektech. Je to vhodný den na reklamu, rozesílání pozvánek, letáků či jiných informací. Pokud chcete ostatním něco sdělit, udělejte to dnes.

SOBOTA 15. 12. 2018 – HAD – OHEŇ

Dnes se můžete věnovat sobě a svým myšlenkám. Energie nám dnes dávají možnost vše vnitřně zpracovat a promyslet další postup a kroky. Mělo by se nám dařit lépe nacházet různé souvislosti a řešení, plánovat strategie. Zkoumejte různé možnosti a hledejte cestu k cíli. Ale zase nepřemýšlejte příliš, mohli byste se v tom snadno zamotat a zacyklit a mít pocit, že z vaší situace není žádné východisko a do předvánočního splínu se určitě dostat nechcete.

NEDĚLE 16. 12. 2018 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní energie budou spíše slabé, neprůbojné a pesimistické. Neplánujte si na dnešek nic náročného a pokud možno nedělejte ani žádná důležitá rozhodnutí. Vaše sebedůvěra dnes může být velmi nízko a vy můžete mít pocit, že za nic nestojíte a nic nezvládnete. Nic si z toho nedělejte, užívejte si pocit blížících se Vánoc a vězte, že zítra bude zase líp :-).

PONDĚLÍ 17. 12. 2018 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes můžete celkem realisticky zhodnotit cestu, kterou jste se letošní rok vydali a všechny aktivity, které na ní řešíte. Zůstaňte ale objektivní a stůjte nohama na zemi a opírejte se hlavně o fakta. Domněnky, emoce a pocity, nám dnes moc nepomohou.

ÚTERÝ 18. 12. 2018 – DRAK – DŘEVO

Dnešní energie budou hodně silné a umožní nám podívat se na náš život s většího nadhledu a udělat si celkový obrázek vaší situace. Dnes můžeme vidět lépe svoji budoucnost, získat jiný úhel pohledu a najít ten správný směr, kudy se vydat. Zkuste se dnes zaměřit na vaše cíle na příští rok a začněte nad nimi už pomalu přemýšlet.

STŘEDA 19. 12. 2018 – JEZEVEC – DŘEVO

Dnes se ujistěte, že máte pro vaše další plány to správné zázemí. Pokud ne, začněte si ho pomalu budovat nebo aspoň přemýšlet o tom, co vše budete potřebovat. Pokud můžete, zůstaňte dnes doma a užívejte si klid a pohodu a teplo rodinného krbu.

ČTVRTEK 20. 12 2018 – ZAJÍC – DŘEVO

Stejně jako včera, tak i dnes budou vládnout energie zaměřené spíše na vnitřek a rodinu. I dnes můžete pokračovat v úpravě svého zázemí, ujistěte se, že vše funguje jak má a všichni členové vaší domácnosti jsou spokojení. Energie by měly být celkem příjemné a přátelské. Nemáte ještě hotovou vánoční výzdobu vašeho bytu či domu? Zkuste ji dodělat právě dnes.

PÁTEK 21. 12. 2018 – LIŠKA – DŘEVO

Dnes věnujte větší pozornost všemu, co se kolem Vás děje a dávejte si pozor na vychytralost lidí kolem vás. U všech situací si dávejte pozor na spodní podtext. Ale ani vy sami se nesnažte nikoho přechytračit, nemuselo by se vám to vyplatit.  Dnešní chytré energie využijte raději k hledání vhodných řešení vašich potřeb a problémů.

SOBOTA 22. 12. 2018 – TYGR – DŘEVO

Dnes zbytečně neotálejte a směle se pusťte do všech úkolů, které dnes máte před sebou. Zbytečně moc nepřemýšlejte a prostě to udělejte :-). Potřebujete začít s něčím novým? Dnes je ten správný den. Pozor jen na to, že všichni dnes mohou myslet spíš na sebe a vést spíše monology než dialogy, tak si to neberte osobně a nekažte si tím náladu.

NEDĚLE 23. 12. 2018 – LEOPARD – ZEMĚ

Dnes se připravte na to, že vše může být jinak, než bylo původně domluveno. Energie se mohou během dnes celkem nečekaně měnit. Nenechte se tím vykolejit a nenechte si zkazit předvánoční pohodovou náladu. Flexibilita a schopnost přizpůsobení se změně a vzniklé situaci je pro dnešek ta nejlepší volba. Nevnímejte tyto případné změny jako problém, ale jako příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Vždy záleží na úhlu pohledu a na tom, jak na vzniklou situaci zareagujeme. Volba je vždy na nás.

PONDĚLÍ 24. 12. 2018 – KONDOR – ZEMĚ

Dnešní energie jsou velmi vhodné k trávení času s rodinou a co více si na Štědrý den přát. Budou také přát všem tradicím. Mohou být i více duchovní, vzletné a magické. Berte dnes proto vše s nadhledem, zbytečně se nestresujte a užívejte si nezapomenutelné chvíle s vašimi blízkými a nezapomeňte si užít a vychutnat všechny vánoční tradice, které se s dnešním dnem pojí. Poslouchejte koledy a myslete na své blízké. Vzpomínku věnujte také svým předkům.

ÚTERÝ 25. 12. 2018 – BUVOL – VODA

Dnes je důležité, abyste si vše dělali po svém. Nenechte se do ničeho tlačit. Na vše mějte dostatek času a vyhněte se stresům a nátlakům. Mohli byste totiž nečekaně vybuchnout. Pozor zejména při rodinných návštěvách, chce to klid a pevné nervy :-).

STŘEDA 26. 12. 2018 – NETOPÝR – VODA

Energie budou dnes hodně volné, odlehčené, proměnlivé a trošku nestabilní. Proto může docházet k častým změnám. Buďte na to připraveni a berete vše s lehkostí, nadhledem a úsměvem na tváři. Buďte flexibilní a změny se snažte využít ve svůj prospěch, nakonec vše může dopadnout i lépe než jste původně plánovali. Pevný a striktní časový plán dnes nemusí být úplně ta správná volba, Nechtě dnes vše plynout a berte to, jak to přijde.

ČTVRTEK 27. 12. 2018 – KRYSA – VODA

Potřebujete něco zařídit, sehnat, zjistit nebo získat nové informace? Třeba ohledně silvestrovské oslavy? Udělejte do dnes. Dnes toho můžete opravdu hodně stihnout. Komunikace s ostatními by dnes měla být velmi dobrá. Volejte, pište, analyzujte, hledejte na internetu, využijte různé zdroje.

PÁTEK 28. 12. 2018 – VLAŠTOVKA – VODA

Dnešní energie budou o lehkosti a moudrosti. Vhodné na všechny konzultace, rady a porady. Velmi vhodný den k setkání a rozhovoru se svým učitelem, koučem nebo mentorem. Řešíte nějaké dilema nebo problém? Máte před sebou důležité rozhodnutí? Nechte si dnes poradit od těch zkušenějších a moudřejších nebo si s někým jen tak popovídejte o jeho zážitcích, zkušenostech a znalostech, třeba v tom najdete inspiraci i pro sebe.

SOBOTA 29. 12. 2018 – VEPŘ – VODA

Hojnost, klid, pohodu, zábavu, pocit materiálního dostatku, dobré jídlo a pití. To byste si měli dnes užívat. Můžete také přispět na nějakou vánoční či novoroční charitu a pomoci potřebným.

NEDĚLE 30. 12. 2018 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes budou vládnout příjemné „domácí“ energie. Soustřeďte se na svoji domácnost. Ujistěte se, že u vás vládne příjemná atmosféra tepla domova. Uvědomte si, že právě rodina a její zázemí je vaší životní jistotou.

PONDĚLÍ 31. 12. 2018 – VLK – ZEMĚ

Dnes se mohou věci tvářit trošku jinak, než jsou ve skutečnosti. Proto si vše raději řádně ověřte, abyste neudělali chybu. Nikomu slepě nevěřte. Také se nesnažte někoho „obalamutit“, obrátilo by se to proti vám. Máte naplánovanou silvestrovskou oslavu? Ověřte si raději, že vše stále platí. A já věřím, že platit bude a přeji vám všem krásného a veselého silvestra a šťastný vstup do Nového roku :-).