ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ DUBEN 2019

drakVlády nad dubnem se ujme silný, velkorysý a mocný Drak. Je před námi jeden z nejdůležitějších měsíců tohoto roku. Období, ve kterém můžeme cítit velký přísun energie, období rozvoje, rozmachu, růstu a expanze. Drak je jediné zvíře čínského zvěrokruhu, které je schopné létat a vidět i vzdálené obzory. Díky tomu jsou s jeho energií spojeny vize a plány do budoucna. Více v mém novém článku ZDE.

Energie jednotlivých dubnových dní, jsem pro vás připravila níže

NEDĚLE 21. 4. 2019 – VEPŘ – VODA

Neděle přinese energie hojnosti, pohody a radosti. Dnes byste měli mít pocit, že vám opravdu nic nechybí. Je to taky velmi vhodný den pro pomoc ostatním, různé charitativní akce atd. Buďte dnes vstřícní. Pokud víte o někom, kdo strádá, zkuste mu dnes pomoci. Pokud chybí něco Vám anebo potřebujete s něčím pomoct či poradit, nebojte se dnes o pomoc požádat. Pokud dnes plánujete nějaké setkání nebo schůzku, je vhodné ji spojit s dobrým jídlem.

PONDĚLÍ 22. 4. 2019 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes se věnujte hlavně svému domovu a také svému partnerovi. Užívejte si klid a teplo domova. Je vaše zázemí pevné, bezpečné, útulné a stabilní? Dává vám energii, kterou potřebujete?  Nebo vám spíš energii bere? Důležitý je dnes pocit pevného zázemí a jistoty. Den je vhodný též na zkoumání starých mouder, studium nebo setkání s dobrými přáteli.

ÚTERÝ 23. 4. 2019 – VLK – ZEMĚ

Dnes si dávejte opravdu velký pozor na přetvářku a klam. Některé věci se mohou zdát jinak, než ve skutečnosti jsou. Raději si dnes vše ověřte z důvěryhodných zdrojů, abyste někomu nenaletěli nebo neudělali chybu. Spoléhejte se hlavně na fakta a objektivní pohled.  Dnešek přináší spíše divadelní představení než opravdový život.

STŘEDA 24. 4. 2019 – PES – KOV

Středa přinese energii pravidel a řádu. Dnes raději dělejte vše jak se má a nesnažte se o žádné převratné novinky. Držte se osvědčených návodů a postupů. Dávejte si také pozor na dodržování pravidel, slibů, předpisů, postupů, smluv a dohod. Při jejich porušování může snadno docházet k nepříjemným konfliktům. Můžete se také věnovat něčemu tradičnímu, naplánovat si rodinný oběd či jiné rodinné setkání. Den jako stvořený pro loajalitu, bez ohledu na to, k čemu se má vázat.

ČTVRTEK 25. 4. 2019 – BAŽANT – KOV

Dnešní energie mohou být více těžkopádné, náročné a možná až trošku líné. Dnes raději netlačte moc na pilu a nesnažte se věci urychlit, nechte vše plynout a zaměřte se na jednoduchost.  Dejte všemu čas a buďte trpěliví. Může se také stát, že se Vám do ničeho nebude chtít a vše se vám bude zdát příliš těžké, proto si na dnešek raději neplánujte žádné složité věci. Můžete pociťovat obavy z problémů a malérů, které ještě ani nenastaly.

PÁTEK 26. 4. 2019 – KOHOUT – KOV

Dnes by vám měla jít práce celkem od ruky. Můžete se více zaměřit na detail a na dokončování rozdělané práce. Je něco, do čeho se vám nechce a už to dlouho odkládáte? Pusťte se do toho dnes, je velká šance, že se vám to podaří i doděláte :-). Energie budou též v hodné ke kontrole chyb a rutinní práci, dotahování detailů nebo vyplňování tabulek atd. Dávejte si jen pozor na přepracovanost. Velkou motivací dnes bude pochvala a ocenění, nezapomeňte pochválit a ocenit i svého partnera či partnerku a také sami sebe :-).

SOBOTA 27. 4. 2019 – HAVRAN – KOV

Začátek víkendu se může nést ve znamení poněkud pesimistických energií. Dnes se vám může zdát vše horší než to ve skutečnosti je a můžete mít tendence vidět na první dojem vše černě. Ale nenechte se odradit prvním dojmem, vše se může zlepšit. Dnes se také připravte spíše na kritiku než na pochvalu. Neberte si tuto případnou kritiku osobně, ale hledejte v ní spíše inspiraci, jak můžete věci zlepšit a dělat lépe. Pokud potřebujete něco důkladně zkontrolovat, energie vám budou přát a můžete objevit i skryté chyby a vady.

NEDĚLE 28. 4. 2019 – OPICE – KOV

Potřebujete-li něco vyřešit, vymyslet nebo najít způsob jak něco udělat, dnes by se vám to mohlo podařit. Stále přemýšlíte jak uskutečnit vaši vizi, jak se k ní dostat? Vy nebo někdo jiný dnes může přijít s řešením či chytrým nápadem. Dnes se mohou také objevit různé příležitosti, pokud pro vás budou vhodné a budou odpovídat vašim letošním plánům, využijte je.

PONDĚLÍ 29. 4. 2019 – LIDOOP – ZEMĚ

I dnes nám bude vládnout chytrost, ale zaměřená spíše na potřeby ostatních. Vycházejte dnes ostatním vstříc a zkuste jim poradit, co a jak mají dělat. Empatický, lidský a citlivý přístup je pro dnešek ta správná volba

ÚTERÝ 30. 4. 2019 – TAPÍR – ZEMĚ

I dnešek se ponese ve znamení lidských, vstřícných, solidárních a empatických energií. Bude však pravděpodobně více než včera kladen důraz na skutečné potřeby. Ty zřejmě budete muset také doložit a racionálně zdůvodnit, pokud chcete, aby Vám bylo vyhověno. Dobře tedy rozlišujte, co jen chcete a co skutečně potřebujete. Dnes to berte tak, že vše je, jak má být. Nevíte si s něčím rady? Co a jak udělat atd.? Nechte to na dnešní den. Dnes by to mělo dopadnout, tak, jak je momentálně v dané situaci nejlepší.