ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ ČERVEN 2019

Vlády nad červnem se ujme charismatický, aktivní, svobodu, volnost a radost milující Kůň. S Koněm přichází velmi silná energie jangového Ohně a také vrcholná aktivita letošního roku. Teď nastal ten správný čas skončit s přípravou a promýšlením dalšího postupu a jak se říká… rozjet všechny naše aktivity „na plný pecky“. Je čas se zviditelnit a ukázat světu co umíme a v čem jsme dobří :-). Budeme mít k dispozici ty nejsilnější a nejaktivnější energie a byla by škoda je nevyužít. Více v mém článku ZDE.

Energie na jednotlivé červnové dny najdete níže.

NEDĚLE 16. 6. 2019 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes už začnou energie zase nabírat na síle, můžete se pustit do něčeho většího, ale stále vnímejte realitu a stůjte nohama na zemi. Čeká nás celkem empatický a vstřícný den, vhodný k prosazení svých zájmů postavených na reálném základě.  Dnes sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc. Nespoléhejte se moc na emoce a pocity.

PONDĚLÍ 17. 6. 2019 – DRAK – DŘEVO

Začátek týdne přinese velmi vzletné a silné energie. Nahlédněte dnes do své budoucnosti a hledejte správný směr, kudy se vydat. Dnes je dobré pracovat s dlouhodobými vizemi a cíli. Věnujte se dnes aspoň chvíli svým plánům na letošní rok. Energie jsou jako dělané pro velké věci a nové nápady, dlouhodobé aktivity, pro plánování, strategie. Na spoustu věcí dnes můžete získat nový úhel pohledu. Den jako stvořený pro začátky dlouhodobých a důležitých záměrů. Dnes můžete dělat velká a dlouhodobá rozhodnutí. Vše co dnes uděláte či začnete, bude mít potenciál rozvoje a expanze. Hlídejte si jen nepozornost k detailům, kterou dnes můžete mít a pokud budete podepisovat nějaké důležité smlouvy, nechte si je raději zkontrolovat i od někoho jiného.

ÚTERÝ 18. 6. 2019 – JEZEVEC – DŘEVO

Dnes se ujistěte, že máte pro všechny své aktivity nastavené to správné zázemí, které vám bude dodávat podporu a energii. Máte všechno potřebné k tomu, abyste byli schopni svoje plány a vize zrealizovat? Pokud ne, zkuste se zamyslet nad tím, co by se dalo změnit, abyste svých cílů lépe dosáhli a vše vám dobře fungovalo.

STŘEDA 19. 6. 2019 – ZAJÍC – DŘEVO

Dnešní energie by měly být celkem příjemné a přátelské. Využijte je k setkání s těmi, které máte rádi. Stejně jako včera, tak i dnes budou vládnout energie zaměřené spíše na vnitřek. I dnes můžete pokračovat v úpravě svého zázemí, ujistěte se, že vše funguje jak má. Dnes by mělo vše celkem běžet a odsýpat, celkem rychlý a pohyblivý den, vhodný také na všechny aktivity týkající se zaopatření rodiny.  Pokud hledáte někoho ke spolupráci nebo potřebujete s něčím pomoct, můžete se dnes zamyslet nad tím, s kým byste se mohli propojit. Nemusíte být přece na vše sami. Můžete také propojit i jiné lidi, kteří by si mohli být vzájemně užiteční, mezi sebou.

ČTVRTEK 20. 6. 2019 – LIŠKA – DŘEVO

Dnes si dávejte pozor, protože ostatní dnes mohou být chytřejší než vy. Pečlivě vnímejte své okolí a nenechte se přechytračit. Ale ani vy sami se nesnažte nikoho přechytračit, nemuselo by to dopadnout dobře. Dnešní chytré energie, ale můžete využít k hledání vhodného řešení.

PÁTEK 21. 6. 2019 – TYGR – DŘEVO

Konec pracovního týdne přinese celkem razantní, rychlé, průrazné možná až agresivní energie. Dnes se můžete pustit i do něčeho dobrodružného a třeba i mírně riskantního. Je něco co vás láká a ještě jste to nikdy nezkusili? Vyzkoušejte to dnes. Ideální den pro nové začátky. Zbytečně tedy neotálejte a pusťte se hned do práce.

SOBOTA 22. 6. 2019 – LEOPARD – ZEMĚ

Dnešní energie oproti včerejšku zjemní a už nebudou tak rychlé a agresivní, ale budou stále docela silné. Den může působit trošku nejistě a proto buďte raději připraveni na změny, kter kterým může během dne docházet. Nevnímejte tyto případné změny jako problém, ale jako příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Nesnažte se dnes za každou cenu prosadit svůj názor nebo se držet původního plánu. Flexibilita a schopnost přizpůsobení se vzniklé situaci je pro dnešek nejlepší volba.

NEDĚLE 23. 6. 2019 – KONDOR – ZEMĚ

Dnes vás mohou energie vynést do velké výšky a vy se tak můžete na vše dívat z nadhledu a udělat si celkový a hlavně také reálný obrázek všeho, co potřebujete řešit. Díky tomu můžete získat na určité věci či situace nový pohled a promyslet si další kroky. Snažte se uvědomit si, kam jdete a vnímat různé souvislosti. Dnešek může být také více otevřený všem duchovním věcem a duchovnímu vnímání reality. Je to celkem vhodný den k návštěvě kartářky či astrologa nebo jakékoliv setkání, kde se chceme bavit o tajemnu. Dnes by měl velmi dobře fungovat váš šestý smysl, zkuste proto pracovat se svojí intuicí. Vhodný den na meditace či kontemplace.

PONDĚLÍ 24. 6. 2019 – BUVOL – VODA

Začátek pracovního týdne nám přináší silnou energii vytrvalosti, kterou lze „dovalit“ vše do řádného konce. Máte před sebou nějaký velký úkol? Pusťte se do něj právě dnes a podnikněte aspoň první kroky k jeho vyřešení. Musíte mít ale na to tolik času, kolik potřebujete a hlavně si dělat vše po svém, pracovat svým tempem a nenechat se do ničeho tlačit. Do ničeho nenuťte sebe ani ostatní, nelámejte nic „přes koleno“ a netlačte zbytečně na pilu. Vyhýbejte se stresům a nátlakům, mohli byste nečekaně vybuchnout.

ÚTERÝ 25. 6. 2019 – NETOPÝR – VODA

Dnešní energie budou více odlehčené, ale díky tomu mohou být také nestabilní a poměrně proměnlivé. Dnes berte vše s lehkostí a nadhledem. Na dnešní den si raději nedělejte žádný pevný časový plán a buďte spíše připravení, že může být vše jinak. Buďte flexibilní a změny se snažte využít ve svůj prospěch, nakonec vše může dopadnout i lépe než jste původně plánovali. S úsměvem na tváři dnes zvládnete vše v pohodě.

STŘEDA 26. 6. 2019 – KRYSA – VODA

Středeční energie jsou velmi vhodné ke shánění informací nebo zařizování administrativní práce či jednání s úřady. Potřebujete něco zjistit nebo zařídit? Udělejte to právě dnes. Buďte klidně více aktivní. Komunikace s ostatními by dnes měla být velmi dobrá. Volejte, pište, analyzujte, hledejte na internetu, využijte různé zdroje.

ČTVRTEK 27. 6. 2019 – VLAŠTOVKA – VODA

Dnes je vhodné se poradit s někým zkušeným nebo moudrým. Naplánujte si schůzku se svým učitelem nebo mentorem. Energie budou vhodné na různé konzultace, rady a porady. Můžete si také přečíst nějaké hluboké myšlenky v moudré knize, nebo jen tak meditovat o životě. Nesnažte se dnes přijít na vše sami a nechte si poradit od těch zkušenějších.

PÁTEK 28. 6. 2019 – VEPŘ – VODA

Sice ještě nemáme víkend, ale i dnes se snažte více relaxovat a odpočívat a zbytečně nepřeceňujte svoje síly, mohli byste se rychle vyčerpat. Dnešní energie jsou velmi vhodné na pomoc ostatním, různé charitativní akce atd. Buďte dnes vstřícní. Pokud víte o někom, kdo strádá, zkuste mu dnes pomoci. Pokud chybí něco Vám anebo potřebujete s něčím pomoct či poradit, nebojte se dnes o pomoc požádat. Pokud dnes plánujete nějaké setkání nebo schůzku, je vhodné ji spojit s dobrým jídlem.

SOBOTA 29. 6. 2019 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes se věnujte hlavně svému domovu, rodině a partnerovi. Posilujte dnes svoje zázemí. Ujistěte se, že máte pevnou půdu pod nohama. Vytvořte si ze svého domova místo, které vám bude dodávat energii.

NEDĚLE 30. 6. 2019 – VLK – ZEMĚ

Dnes si dávejte pozor na své okolí. Situace se může jevit jinak, než ve skutečnosti je. Vše si dnes raději ověřte z důvěryhodných zdrojů. Ani vy ale nehrajte žádné hry a „divadlo“ na ostatní, mohlo by se vám to vymstít.