ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ ČERVENEC 2020

V červenci nám bude dělat společnost milá, empatická, citlivá, harmonii a krásu milující Koza. Začíná období oddechu, prázdnin, cestování, dovolených, letních radovánek a společenského vyžití s přáteli či rodinou. Nastal čas věnovat se hlavně tomu, co máme rádi, co je nám příjemné, co nám přináší radost a co nás baví.

Nicméně to neznamená, že bychom měli jen zahálet. Červenec také patří k jednomu z nejdůležitějších měsíců roku, protože máme také třetí letošní tzv. mezidobí Země. Jsme přesně v půlce roku a je čas, zhodnotit naše aktivity za uplynulý půlrok a připravit se na druhou půlku letošního roku. Více v mém novém článku ZDE.

Energie na jednotlivé červencové dny, najdete níže.

STŘEDA 1. 7. 2020 – LIDOOP – ZEMĚ

Nový měsíc nám odstartují energie, kterými jsme zakončovali měsíc předchozí a začneme empatickými a lidskými energiemi Země. Jako první nám bude dělat společnost vnímavý, citlivý, nápomocný a chytrý Lidoop. Jeho energie můžete využít k různým poradám či konzultacím. Zaměřit se na pomoc ostatním a také na uspokojení potřeb ostatních. Energie pomoci jsou dnes navíc opravdu celkem silné.  Dnes vše můžete lépe vnímat a mít lepší porozumění. Nebo vy sami, můžete v případě potřeby, hledat pomoc u ostatních.  Potřeby ať už vaše či ostatních by dnes měly být obecně celkem dobře vnímány a správné řešení nalezeno celkem rychle.

ČTVRTEK 2. 7. 2020 – TAPÍR – ZEMĚ

A na vlně lidských, empatických a vnímavých energií zůstaneme i ve čtvrtek. Dnešek nám opět může umožnit lépe vnímat naše potřeby a také přinést snahu je uspokojit. Ovšem Tapír je narozdíl od Lidoopa už poněkud přísnější a oproti včerejšku tak může být kladen větší důraz na to, zda jde o skutečnou potřebu nebo jen vaše přání a chtění. Pokud tedy něco chcete nebo potřebujete s  něčím pomoct, buďte připraveni na to, že budete muset zřejmě také doložit a zdůvodnit, proč to potřebujete. Dnes to berte tak, že vše je, jak má být a je to tak správně.

PÁTEK 3. 7. 2020 – KOZA – OHEŇ

Před prodlouženým víkendem už se přesuneme k ohnivým znamením, z nichž nám jako první bude dělat společnost citlivá a vnímavá Koza, která nám přinese příjemné, jemné, milé a možná až romantické a láskyplné energie. Co víc si před prodlouženým víkendem přát. Koza vládne také celému měsíci, takže její energie dnes můžeme cítit a vnímat opravdu celkem silně. Chovejte se dnes pokud možno mile a vstřícně a vyhýbejte se konfliktům. Dnes se můžete zaměřit na krásu nebo něco, co vám dělá radost a také si dnes nějakou, aspoň malou radost nezapomeňte udělat. A když uděláte radost i někomu kolem vás, tím lépe.

Už máte naplánovanou letošní dovolenou? Nebo kam vyrazíte na prodloužený víkend? Zamyslete se nad tím, jaká všechna krásná místa byste letos chtěli navštívit. Nemusíte jezdit nikam daleko, spousta krásných míst je k vidění také v naší české kotlině. A červencové energie k návštěvě krásných míst přímo nabadají. Nebude od věci si také třeba zajít na malou procházku do přírody a kochat se všemi krásami, které letní příroda nabízí, užít si v lese koncert ptačího zpěvu nebo se kochat romantickým západem slunce. A pánové, pokud dnes přinese vaší vyvolené květinu (klidně nějakou vlastnoručně natrhanou) nebo jinou milou pozornost, určitě ji tím uděláte velkou radost a budete mít příjemný začátek prodlouženého víkendu :-).

SOBOTA 4. 7. 2020 – MUNTJAK – OHEŇ

Také sobota se ponese na vlně milých, příjemných, ale také celkem slabých energií.  Proto se dnes raději nepouštějte do žádných náročných akcí a stejně jako včera se věnujte hlavně tomu, co máte rádi, co vás baví a co vám přináší radost. Dnes se vyhýbejte konfliktům a vše řešte spíše milým a přátelským přístupem. Ukažte dnes lidem kolem vás, že vám na nich záleží. Nebuďte dnes sami a nenechávejte samotného ani nikoho dalšího. Ukažte lidem kolem vás, že je máte rádi a že vám na nich záleží. Obejměte svého partnera, partnerku, děti, rodiče, kamarády, zkrátka všechny, koho dnes potkáte a kde bude to objetí na místě :-). Užívejte a vychutnávejte si vzájemnou blízkost, lásku a souznění duší.

NEDĚLE 5. 7. 2020 – KŮŇ – OHEŇ

Neděle přinese celkem dynamické a silné ohnivé energie. Dnes bychom neměli moc zahálet, pustit se rovnou do práce a konat a jednat. A ideálně k tomu přidat radost, vášeň a zapálení pro věc. Dnešní energie jsou spíše o pocitech a emocích než nějakém zdlouhavém přemýšlení.  Rozumu dnes dejte volno a nechte ho odpočívat :-). Věnujte se hlavně tomu, co ve vás vzbuzuje nadšení, co vám dělá radost a co vás baví. Využijte tyto silné emoce a nadchněte pro danou věc i ostatní. Dnes se neschovávejte a nebojte se jít na „světlo“ ať je na vás dobře vidět. Ukažte sebe nebo výsledky své práce. Ukažte ostatním, jak a v čem jste dobří, co vás baví a naplňuje. Vhodný den i pro prezentace, „ukázání se“, reklamu, marketing a také společenské akce pro hodně lidí.

PONDĚLÍ 6. 7. 2020 – JELEN – OHEŇ

Energie Jelena, který nám bude dnes dělat společnost, jsou velmi silné, možná až majestátní. Ale jeho síla se projeví jen za předpokladu, že se nebojí ukázat a být vidět. A stejně tak, bychom se dnes měli chovat i my :-). Vhodný den na šíření informací, propagační aktivity, rozesílání pozvánek, letáků, prezentace. Dejte vědět o sobě, svých aktivitách a projektech. Ukažte vše, co je pro vás důležité a pro co byste rádi získali také podporu ostatních

ÚTERÝ 7. 7. 2020 – HAD – OHEŇ

Dnešní energie nás mohou nutit více do přemýšlení. Dnes budeme mít možnost, si vše, co se nám v uplynulých dnes povedlo, vnitřně zpracovat a promyslet, jak to co nejlépe využít pro náš další postup a kroky. Můžete lépe nacházet různé souvislosti a řešení. Zkoumejte různé možnosti a hledejte cesty k naplnění vašich cílů. Energie jsou vhodné také ke studiu a čtení různých knih či učení se od těch moudrých a zkušenějších. 🙂

STŘEDA 8. 7. 2020 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní energie mohou být více opatrné a realistické. Dnes moc neriskujte, vnímejte objektivně vaši realitu, jednejte raději s větší rozvahou. Může být lepší si vše raději zkontrolovat a ověřit a teprve pak vyhodnotit situace a začít jednat. Může vládnout i pocit méněcennosti a vaše sebedůvěra může být na bodu mrazu. Proto si raději neplánujte nic zásadního a nečiňte žádná důležitá rozhodnut a dělejte raději jen to, v čem si věříte. Náročnější aktivity nechte raději na příhodnější den.

ČTVRTEK 9. 7. 2020 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes už začnou energie zase nabírat na síle, můžete se pustit do něčeho většího a přemýšlet i nad velkými úkoly, které potřebujete řešit. Stále však vnímejte realitu a stůjte nohama na zemi. Nespoléhejte se moc na domněnky a názory, ale sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc. Čeká nás celkem empatický a vstřícný den, vhodný k prosazení svých zájmů postavených na reálném základě.

PÁTEK 10. 7. 2020 – DRAK – DŘEVO

Konec týdne se ponese ve znamení dřevěných energií, které svými vzletnými a silnými energiemi odstartuje Drak. Napojte se dnes více na svoji intuici, popusťte uzdu vaší fantazii, povzneste se nad realitu všedních dnů a zkuste se dnes podívat na svůj život více z nahledu. Zaměřte se na své vize a plány do budoucnosti, vezměte si k ruce svůj letošní plán a zkontrolujte si, že jdete správným směrem. Možná Vám také přijde nějaký nápad, který vás nasměruje na vaší další cestě. Tak si ho nezapomeňte někam napsat, než ho zase zapomenete :-). A nezkoumejte dnes tento nápad z pohledu reálnosti, prostě si ho napište a později se k němu můžete vrátit. Nahlédněte dnes do své budoucnosti a hledejte správný směr, kudy se vydat. Vše co dnes uděláte či začnete, může mít potenciál rozvoje a expanze.

SOBOTA 11. 7. 2020 – JEZEVEC – DŘEVO

Dnes je ten správný den nahlédnout do svého nitra a věnovat se svému zázemí. Včera jste měli možnost nahlédnout do své budoucnosti a ujasnit si své cíle. Dnes stačí, když se rozhlédnete kolem sebe a budete se více věnovat prostoru, ve kterém žijete nebo pracujete. Ujistěte se, že váš domov (či kancelář nebo jiné pracovní místo) je místem, kde máte dobré podmínky k tomu, abyste mohli realizovat vše, co jste si pro letošek naplánovali a že vám toto zázemí dává podporu a energii pro všechny vaše aktivity. Pokud ne, můžete si dnes svoje zázemí upravit a vylepšit. Nebo se aspoň zamyslet nad tím, jak by se dalo upravit a vylepšit a sepsat si vše, co bude potřeba udělat.

NEDĚLE 12. 7. 2020 – ZAJÍC – DŘEVO

Stejně jako včera, tak i dnes mohou být energie více zaměřené na vnitřek, na naše zázemí. Vhodný den k péči o náš domov. Energie by měly být celkem příjemné a přátelské a také velmi vhodné k budování či rozšiřování naší sítě kontaktů. Jednou ze silných stránek Zajíce je networking. Pokud hledáte někoho ke spolupráci nebo potřebujete s něčím pomoct, můžete se dnes zamyslet nad tím, koho byste mohli oslovit, s kým byste se mohli propojit. A pokud Vás někdo napadne, tak mu taky hned napište nebo zavolejte. Nemusíte být přece na vše sami :-).

PONDĚLÍ 13. 7. 2020 – LIŠKA – DŘEVO

Dnes pozor na vychytralost, nemusela by se vám vyplatit a mohlo by to dopadnout spíše opačně. Pokud stojíte před nějakým rozhodnutím, nebo si s něčím nevíte rady, můžete dnešní chytré energie využít k hledání vhodného řešení. Třeba nějaké situace týkající se vaší rodiny, vaší minulosti nebo čehokoliv jiného. Pokud dnes na nějaké řešení přijdete, je celkem pravděpodobné, že to bude to správné řešení. U všech situací bude dobré dát pozor na spodní podtext, protože společnost dnes pravděpodobně nebude moc vynikat upřímností. Lidé dnes mohou mít spíše sklony k šibalství, a mohou se vás snažit přechytračit. Buďte proto více opatrní a raději věnujte větší pozornost všemu, co se kolem vás děje.

ÚTERÝ 14. 7. 2020 – TYGR – DŘEVO

Dnešní energie mohou být celkem razantní, rychlé, průrazné možná až agresivní. Zbytečně tedy neotálejte a vrhněte se s nadšením do práce :-). Pokud se chcete pustit do něčeho nového nebo s něčím začít, udělejte to právě dnes. Dnes byste mohli skutečně prorazit. Je něco co vás láká a ještě jste to nikdy nezkusili? Vyzkoušejte to dnes Je něco, kde stagnujete a nemůžete se už delší dobu posunout dál? Udělejte dnes aspoň první krok k tomu, abyste se z tohoto začarovaného kruhu vymotali. Nemusíte mít úplně jasnou a detailní představu o tom, co vše bude potřeba udělat, prostě jen začněte. Ničeho se nebojte, dnes můžete podstoupit i jistou dávku rizika. A protože dnešní energie mohou být spíše individuální, nezapomínejte dnes také na lidi kolem sebe a hlavně na svého partnera/partnerku a zajděte si třeba na nějakou romantickou večeři nebo si dopřejte jiný společný zážitek. Máme přece jen měsíc Kozy a měli bychom druhým také ukazovat svou empatii a starostlivost :-).

STŘEDA 15. 7. 2020 – LEOPARD – ZEMĚ

Dnes můžete trénovat svoji flexibilitu a přizpůsobivost situacím a otevřenost různým změnám, která se vám může letos velmi hodit. Energie se mohou přes den různě proměňovat. Mohou se měnit podmínky, chování lidí i různé situace. Takže pokud něco bude jinak, než jste původně plánovali, tak to nehodnoťte negativně. Spíš si na tom zkuste najít něco, co můžete využít ve svůj prospěch a udělat z toho svoji výhodu a příležitost. Jak se říká, nezáleží na tom, co se ti stane, ale na tom, jak to přijmeš a jak na to zareaguješ :-). Vždy záleží na úhlu našeho pohledu.

ČTVRTEK 16. 7. 2020 – KONDOR – ZEMĚ

Dnešní energie mohou být celkem vzletné a možná až duchovní. Dnes se můžete podívat na svůj život, svoje plány a svoje cíle z větší výšky a povznést se nad realitu všedních dnů. Podívat se na svoji minulost, přítomnost, ale také budoucnost. Udělat si celkový a hlavně také reálný obrázek toho, kde se teď nacházíte, a ujistit se, že jdete správným směrem. Díky tomu můžete získat na určité věci či situace nový pohled a promyslet si další kroky. Máme teď letošní třetí tzv. mezidobí Země a právě dnes je velmi vhodný den k takové revizi a případnému přehodnocení našeho letošního plánu (viz můj článek o energiích na tento měsíc). Dnes můžeme být také více otevření všem duchovním věcem a duchovnímu vnímání reality. Lépe může fungovat také náš šestý smysl a naše intuice. Věnujte dnes aspoň pár minut klidné meditaci.

PÁTEK 17. 7. 2020 – BUVOL – VODA

Pokud jste si včera ujasnili, kde jste, kam jdete, a jaké teď budou vaše další kroky, tak dnes se můžete pustit do práce a třeba pracovat právě na změnách a revizi vašeho letošního plánu. Případně pokud před sebou máte jiný náročný úkol, pusťte se do něj právě dnes a udělejte aspoň jeden malý krůček, který povede k jeho splnění, a vydejte se na cestu. Jakmile Buvol vykročí, většinou už ho nic nezastaví a dojde do cíle :-). Můžete také učinit nějaké rozhodnutí, které už dlouho odkládáte. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vaše bude trvalé a jednoznačné. A vy, budete moci pokračovat a jít dál.

SOBOTA 18. 7. 2020 – NETOPÝR  – VODA

Dnes berte vše s lehkostí, nadhledem a úsměvem na tváři. Energie mohou hodně volné, odlehčené a proměnlivé. Proto však také nemusí být moc stabilní a nic nemusí být tak, jak jste původně plánovali. Může docházet k častým změnám. Takže se nenechte vykolejit tím, že se přes den vše může několikrát změnit, názory dnes mohou být velmi proměnlivé. Buďte flexibilní a změny se snažte využít ve svůj prospěch, nakonec vše může dopadnout i lépe než jste původně plánovali. Užívejte si dnes hlavně lehkost bytí, snažte se brát vše s takovou lehkostí a hravostí, a s radostí a vděčností si užívejte vše, co vám dnešní den přinese a snažte se udržet si pozitivní náladu a nic nesoudit a nekritizovat. Jak víte, není dobré a špatné, to jen my dáváme realitě a tomu, co se nám děje, nálepky.  A nezapomeňte si dnes udělat také aspoň nějakou malou radost, budete mít hned lepší den :-).

NEDĚLE 19. 7. 2020 – KRYSA – VODA

Dnešní den může být celkem akční. Rychlá a hbitá Krysa nás může nutit k tomu, abychom nezaháleli a něco dělali :-). Dnes toho můžete hodně stihnout a zařídit. Ale aby mohla být Krysa ve své činnosti efektivní a využila své silné stránky, musí před sebou mít volnou cestu dopředu. Nenechte se dnes proto zastavit a zablokovat. Pokud se vyskytne nějaké překážka, tak ji „obejděte“ tj. najděte si jiný způsob, jak danou věc udělat. Pokud potřebujete něco sehnat, zjistit, získat nové informace, prozkoumat různé možnosti atd., dnes je ten nejlepší den. Komunikace s ostatními by dnes měla být velmi dobrá. Volejte, pište, analyzujte, hledejte na internetu, využijte různé zdroje. Informace, které seženete, můžete také rovnou podrobit analýze, jak je můžete využít pro svoji další cestu :-).