ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ SRPEN 2019

Potřebujete něco vyřešit? Udělat nějaké rozhodnutí, které už dlouho odkládáte? Hledáte odpověď na nějakou otázku? Nebo čekáte až vás osvítí a přijde nějaký nápad? Přemýšlíte, co a jak dál? :-). Chytré energie, které nám v srpnu přinese Opice, vám s tím vším mohou pomoci. Více v mém novém článku ZDE.

Energie na jednotlivé srpnové dny si můžete přečíst níže.

ČTVRTEK 15. 8. 2019 – LIDOOP – ZEMĚ

Dnešní energie mohou být hodně lidské a také empatické. Rozhlédněte se dnes kolem sebe a zaměřte se také na svoji rodinu. Nepotřebuje někdo ve vašem okolí vaši pomoc nebo aspoň vyslechnout? Vnímejte dnes více potřeby lidí kolem vás a snažte se jim vyjít vstříc. Pokud vy sami máte nějaký problém nebo se nacházíte v obtížné situaci, může se vám snáze podařit získat potřebnou pomoc a podporu. Vstřícné a lidské chování je pro dnešek ta nejlepší volba.

PÁTEK 16. 8. 2019 – TAPÍR – ZEMĚ

I dnešek se ponese ve znamení lidských, solidárních a empatických energií. Dnes můžete lépe zhodnotit jestli jsou vaše potřeby skutečné anebo se jedná spíš o nějaký rozmar. Pokud chcete, aby vám bylo vyhověno, budete muset svoje potřeby zřejmě také doložit a racionálně zdůvodnit. Pozor na rozlišení, co je jen vaše přání či touha a co skutečně potřebujete. Dnes to berte tak, že vše je tak, jak má být a vše se děje tak, jak je pro vás momentálně nejlepší. Pokud naopak někdo o něco požádá vás, ověřte si, zda to skutečně potřebuje.

SOBOTA 17. 8. 2019 – KOZA – OHEŇ

Začátek víkendu se ponese ve znamení příjemných, milých a možná až romantických energií. Věnujte se dnes hlavně tomu, co máte rádi, užívejte si krásu a radost. Vyhýbejte se konfliktům a řešte vše vlídným, citlivým a empatickým přístupem. Ujistěte se dnes také, že máte dostatečnou podporu pro cestu, kterou jste se letos vydali a pro všechny své aktivity. Pokud na něco sami nestačíte, požádejte o pomoc. Den si můžete zpestřit nějakým uměleckým či kulturním zážitkem. Dobrá volba jsou také romantické chvíle s vaší partnerkou či partnerem.

NEDĚLE 18. 8. 2019 – MUNTJAK – OHEŇ

Také dnešní energie budou stále milé, jemné a příjemně „hřejivé“. I dnes se co nejvíce věnujte tomu, co máte rádi, co Vás baví a co Vám přináší radost. Nesnažte se řešit žádné složité věci. Může to být vhodný den pro příjemné chvíle s přáteli a lidmi, které máte rádi. Vyhýbejte se konfliktům a chovejte se vstřícně a příjemně.

PONDĚLÍ 19. 8. 2019 – KŮŇ – OHEŇ

Nový týden začíná velmi silnými a aktivními energiemi. Vrhněte se proto do práce opravdu naplno a dejte do toho vášeň a radost :-). Hlídejte si jen nepozornost k detailům. Dnes rozhodně nezahálejte a buďte hodně aktivní, pokuste se prorazit a uspět. Posuňte se na cestě ke svým cílům směrem kupředu. Nadchněte pro své aktivity i ostatní. Vhodný den i pro prezentace, ukázání se, reklamu, kulturu, sport či společenskou zábavu. Vyjděte si dnes na nějakou větší akci. Buďte dnes zábavní, společenští a přátelští.

ÚTERÝ  20. 8. 2019 – JELEN – OHEŇ

I dnes budou energie poměrně silné a aktivní. A stejně jako včera budou energie vhodné na „ukázání se“, šíření informací, zpráv, propagační aktivity a prezentace. Dejte ostatním vědět o svých aktivitách a projektech. Chystáte se oznámit nějakou novinku? Udělejte to dnes. Vhodný den na reklamu, rozesílání pozvánek, letáků či jiných informací. Ani dnes bychom neměli zahálet a pracovat naplno :-).

STŘEDA 21. 8. 2019 – HAD – OHEŇ

Oproti předcházejícím dnům, už nás dnes energie nebudou hnát do velké aktivity a nechají nás vydechnout. Dnešní energie mohou být naopak více přemýšlivé. Může se vám dařit lépe nacházet různé souvislosti a řešení, plánovat strategie. Zkoumejte různé možnosti a hledejte cestu k cíli. Energie budou přát také meditacím a kontemplacím. Vhodný den na studium a učení.

ČTVRTEK 22. 8. 2019 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní energie mohou být celkem slabé, neprůbojné a spíše pesimistické. Neplánujte si na dnešek nic náročného a pokud možno nedělejte ani žádná důležitá rozhodnutí.  Dnes můžete mít tendence sami sebe podceňovat a shazovat. Můžete mít pocit, že na nic nemáte a nic nezvládnete. Hlavně nepropadejte splínu a depresím, přijdou zase lepší dny :-). Snažte se dnes hodně odpočívat, a pokud to půjde, tak důležité věci odložte na příznivější dny.

PÁTEK 23. 8. 2019 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes můžete přemýšlet i nad většími úkoly, které potřebujete řešit. Energie budou hodně realistické, zůstaňte proto objektivní a stůjte nohama na zemi. Sázejte hlavně na fakta. Nespoléhejte se moc na emoce a pocity.

SOBOTA 24. 8. 2019 – DRAK – DŘEVO

Víkend odstartují celkem mohutné energie.  Dnes se můžete směle zahledět do své budoucnosti a hledat ten správný směr, kudy se vydat. Nedržte se zbytečně při zemi, vaše vize by měly být velké a mít velký potenciál. Den vhodný k práci s dlouhodobými vizemi, pro nové nápady, plánování a strategie.  Na spoustu věcí dnes můžete získat nový úhel pohledu. Hlídejte si jen nepozornost k detailům, kterou dnes můžete mít.

NEDĚLE 25. 8. 2019 – JEZEVEC – DŘEVO

Dnešek může být trošku konzervativní až usedlý. Dnes se můžete věnovat svému domovu a zázemí a ujistit se, že mát dostatečně pevné a funkční zázemí pro své plány a cíle. Věnujte se dnes také svému partnerovi či partnerce a naplánujte si třeba nějaký výlet nebo procházku v přírodě.

PONDĚLÍ 26. 8. 2019 – ZAJÍC – DŘEVO

Stejně jako včera, tak i dnes budou vládnout energie zaměřené spíše na vnitřek. I dnes můžete pokračovat v úpravě svého zázemí, ujistěte se, že vše funguje jak má. Energie by měly být celkem příjemné a přátelské, snažte se dnes vyhýbat konfliktům. Naplánujte si setkání s lidmi, které máte rádi. Pokud hledáte někoho ke spolupráci nebo potřebujete s něčím pomoct, můžete se dnes zamyslet nad tím, s kým byste se mohli propojit.

ÚTERÝ 27. 8. 2019 – LIŠKA – DŘEVO

Dnes využijte své bystrosti a chytrosti a snažte se najít vhodné a chytré řešení, jak byste se mohli dostat k vašim letošním cílům. Dávejte si jen pozor na vychytralost druhých

 STŘEDA 28. 8. 2019 – TYGR – DŘEVO

Dnes je vhodný den pro začátek nových aktivit nebo pro vyzkoušení něčeho nového. Třeba něčeho, co jste chtěli vždy zkusit, ale zatím jste nenašli odvahu. Dnes by vám odvaha nemusela chybět :-). Zbytečně tedy neotálejte, ať si to náhodou nerozmyslíte, a pusťte se hned do práce.

ČTVRTEK 29. 8. 2019 – LEOPARD – ZEMĚ

Dnešní den může působit trošku nejistě. Energie se mohou různě proměňovat a může tak docházet k různým nečekaným změnám, třeba i v náladách lidí atd. Flexibilita a schopnost přizpůsobení se vzniklé situaci je pro dnešek nejlepší volba. Nevnímejte tyto případné změny jako problém, ale jako příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch.

PÁTEK 30. 8. 2019 – KONDOR – ZEMĚ

Dnešek může být hodně otevřený duchovním věcem. Měla by velmi dobře fungovat i vaše intuice. Dnes se můžete na svůj život podívat z výšky a nadhledu a udělat si celkový a hlavně také reálný obrázek všeho, co potřebujete řešit. Díky tomu můžete získat na určité věci či situace nový pohled a promyslet si další kroky. Energie jsou celkem vhodné také třeba k návštěvě kartářky či astrologa nebo jakékoliv setkání, kde se chceme bavit o tajemnu.

SOBOTA 31. 8. 2019 – BUVOL – VODA

Dnešní energie mohou být opravdu hodně o individualitě každého z nás. Nechte si dnes na vše tolik času, kolik potřebujete. Dělejte vše svým tempem a nenechte se do ničeho nutit proti své vůli, netlačte zbytečně na pilu a nesnažte se nic uspíšit. To samé ale dopřejte také ostatním a pak by měl být celý den v pohodě a bez zbytečných konfliktů :-).