ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ LISTOPAD 2019

Vlády nad listopadem se ujme dobrosrdečný, přátelský a nápomocný Vepř. Energie Vepře na nás teď může působit opravdu hodně silně, dokonce dvojitě. Vepř je totiž znamení, které vládne i celému roku 2019. Vepř je poslední znamení čínského zvěrokruhu a uzavírá tak celý cyklus, ve kterém se vždy vystřídají všechna znamení. Spolu s ním přicházejí energie ukončení a také naše letošní cesta se pomalu blíží ke svému pomyslnému konci. Energie v tomto měsíci budou proto celkem slabé, pasivní a ve své nejnižší fázi. Jak nejlépe energie tohoto měsíce využít jsem pro vás sepsala v mém novém článku ZDE.

Energie na jednotlivé listopadové dny najdete níže.

NEDĚLE 17. 11. 2019 – VEPŘ – VODA

Dnes bude energie Vepře opravdu velmi silná, vládnou nám Vepři hned tři :-). A to na roce, měsíci i dni. Dnešní den by proto měl být ve znamení odpočinku a užívání si hojnosti, dobré společnosti a dobrého jídla a pití. Rodinný oběd či jiné setkání s lidmi, které máte rádi, může být pro dnešek velmi dobrou volbou. Dnes bychom si zkrátka měli užívat život a dopřát i ostatním, aby si mohli užívat s námi. Energie budou přát také všem možným druhům pomoci, pokud tedy víte o někom, kdo na tom není tak dobře jako vy a potřebuje podat pomocnou ruku, zkuste mu ji nabídnout.

PONDĚLÍ 18. 11. 2019 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes se věnujte hlavně svému domovu, rodině a partnerovi. Měli byste mít hlavně pocit zázemí a jistoty. Posilujte dnes svoje zázemí. Ujistěte se, že máte pevnou půdu pod nohama. Vytvořte si ze svého domova místo, které vám bude dodávat energii. Udělejte si kolem sebe útulné prostředí, uvařte si dobrý čaj či kávu, můžete si vzít k ruce oblíbenou knížku nebo si pustit nějaký hezký film. Energie jsou vhodné také ke studiu starých učení či mouder.

ÚTERÝ – 19. 11. 2019 – VLK – ZEMĚ

Dnes se nesnažte nic prosadit tím, že budete na ostatní hrát „divadýlko“. Jednejte spíše přímo a na rovinu, ale to samé požadujte i od ostatních. Dávejte si také větší pozor na to, co se děje, buďte spíše rozvážní a nepouštějte se do žádných „hurá“ akcí. Situace se může jevit jinak, než ve skutečnosti je. Vše si dnes raději ověřte z důvěryhodných zdrojů a pak teprve jednejte.

STŘEDA 20. 11. 2019 – PES – KOV

Středa nám přinese energii pravidel a řádu. Dnes se nemusí moc vyplatit porušování pravidel, předpisů, slibů či dohod. Může pak docházet k velmi nepříjemným konfliktům. Není to ani den vhodný na zavádění převratných novinek. Nálada může být spíše konzervativní. Držte se spíše osvědčených postupů. Den je také vhodný na různé audity či kontroly, ale také například revizi pravidel a případné nastavení nových pravidel. Zamyslete se dnes také nad svým životem. Funguje vše, tak jak má? Nebo jsou ve vašem životě nějaké věci, lidi nebo aktivity, které vám jen berou energii? Vše co nám nefunguje, co nepotřebujeme, co nám ubírá energii a co nám neslouží a nepomáhá na naší cestě a neodpovídá našim budoucím záměrům, bychom měli ze svého života vyloučit. Což by mělo vést ke zjednodušení našeho budoucího fungování.

ČTVRTEK 21. 11. 2019 – BAŽANT – KOV

Dnešní energie mohou být více těžkopádné, náročné a možná až trošku líné. Dnes raději netlačte moc na pilu a nesnažte se věci urychlit, nechte vše plynout a zaměřte se na jednoduchost. Dejte všemu čas a buďte trpěliví. Může se také stát, že se vám do ničeho nebude chtít, proto si na dnešek raději neplánujte žádné složité věci, mohlo by vás to zbytečně vyčerpat. Pokud to jde, věnujte se dnes odpočinku a vyrazte třeba na procházku do přírody.

PÁTEK 22. 11. 2019 – KOHOUT – KOV

Dnes nám bude vládnout energie detailu a dokončování. Práce by vám dnes měla jít celkem od ruky. Energie budou též v hodné ke kontrole chyb a rutinní práci, dotahování či ladění detailů nebo vyplňování tabulek atd. Velkou motivací dnes bude pochvala a ocenění, tak jím nešetřete a nezapomeňte pochválit také sami sebe :-). Večer si můžete vyrazit třeba do společnosti a „blýsknout se“ v tom nejlepším světle :-).

SOBOTA 23. 11. 2019 – HAVRAN – KOV

Dnes se vám může zdát vše horší než to ve skutečnosti je a můžete mít tendence vidět vše černě. Můžete se setkat spíše s pochybnostmi, pesimismem a negativním přístupem. Nenechte se však odradit prvním dojmem, vše se může velmi rychle zlepšit. Oproti včerejšku se dnes také připravte spíše na kritiku než na pochvalu. Neberte si tuto případnou kritiku osobně a nenechte se jí rozhodit. Hledejte v ní spíše inspiraci, jak můžete věci zlepšit a dělat lépe. Stejně jako včera budou energie přát kontrolám a hledání chyb.

NEDĚLE 24. 11. 2019 – OPICE – KOV

Slovo problém dnes vyměňte za slovo příležitost. Nedívejte se na věci jako na problémy. Tam kde je problém, je zároveň i příležitost. Příležitost jak něco vyřešit a díky tomu se třeba něco naučit, pohnout se dál z místa atd. Vždy záleží na úhlu našeho pohledu. Zaměřte se dnes také na úkoly, u kterých potřebujete najít řešení nebo je více promyslet. Vy nebo někdo jiný dnes může přijít s řešením či chytrým nápadem JAK daný problém vyřešit.

PONDĚLÍ 25. 11. 2019 – LIDOOP – ZEMĚ

Dnešní energie by měly být poměrně lidské a empatické. Dnes můžete řešit svoje problémy nebo obtížnou situaci, ve které se třeba nacházíte. Pokud něco potřebujete, můžete o to požádat. Nebo můžete využít dnešní empatické energie k pochopení druhých a většímu vnímání jejich potřeb. Pomozte někomu, kdo se nachází v situaci, se kterou si neví rady. Den je vhodný také na přátelská setkání.

ÚTERÝ 26. 11. 2019 – TAPÍR – ZEMĚ

I dnešek se ponese ve znamení lidských a empatických energií. Bude však ještě více než včera kladen důraz jen na skutečné potřeby, které zřejmě budete muset zřejmě také doložit a racionálně zdůvodnit, aby Vám bylo vyhověno. Pozor na rozlišení, co je jen vaše přání či touha a co skutečně potřebujete. Dnes to berte tak, že vše je tak, jak má být a vše se děje tak, jak je pro vás momentálně nejlepší.

STŘEDA 27. 11. 2019 – KOZA – OHEŇ  

Dnes nás čekají celkem milé, příjemné a možná až romantické energie. Věnujte se hlavně tomu, co máte rádi, užívejte si radost a krásy života. Nebo třeba taky vy, můžete udělat radost někomu dalšímu :-). Někdy potěší i milé a vlídné slovo nebo povzbuzení. Jedním laskavým slovem můžete někomu zlepšit a projasnit celý den. Pokud vám na někom záleží, dejte mu to najevo. Vyhýbejte se dnes konfliktům a řešte vše raději vlídným a empatickým přístupem. Den si můžete zpestřit nějakým uměleckým či kulturním zážitkem.

ČTVRTEK 28. 11. 2019 – MUNTJAK – OHEŇ

Také dnešní energie budou stále milé, jemné, přítulné a příjemně „hřejivé“, ale také hodně slabé. Proto se dnes raději nepouštějte do žádných náročných akcí a věnujte se tomu, co máte rádi, co vás baví a co vám přináší radost. Může to být vhodný den pro příjemné chvíle s vaším partnerem, přáteli a lidmi, které máte rádi.  Chovejte se příjemně a ukažte ostatním svou vlídnou náruč a dejte jim najevo, že vám na nich záleží.

PÁTEK 29. 11. 2018 – KŮŇ – OHEŇ

Konec pracovního týdne přinese velmi silnou energie Ohně a energie naberou na obrátkách. Dnes se můžete s volností a vášní pustit téměř do čehokoliv, co vám dělá radost a co vás baví. Dnes můžete mít ten správný „tah na branku“. Hlídejte si jen nepozornost k detailům. Dnes rozhodně nezahálejte a buďte hodně aktivní, pokuste se prorazit a uspět. Vhodný den i pro prezentace, ukázání se, reklamu, kulturu, sport či společenskou zábavu. Vyjděte si dnes na nějakou větší akci pro hodně lidí, buďte společenští, zábavní a přátelští.

SOBOTA  30. 11. 2018 – JELEN – OHEŇ

I dnes budou vládnout poměrně aktivní energie. Stejně jako včera budou energie vhodné na „ukázání se“, šíření informací, propagační aktivity a prezentace. Dejte vědět o sobě, svých aktivitách a projektech. Chcete ostatním oznámit nějakou novinku? Udělejte to dnes. Je to vhodný den na reklamu, rozesílání pozvánek, letáků či jiných informací. Máte ostatním co říct? Řekněte jim to dnes :-).