ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ ÚNOR 2020

Akce a razantní začátek…to jsou energie, které nám v únoru přináší odvážný, průbojný a odhodlaný Tygr. Teď nastává ten správný čas směle vyrazit kupředu a vydat se na cestu za našimi letošními cíli. Už na nic nečekejte, déle již o ničem nepřemýšlejte a pusťte se do práce. Vezměte si k ruce vaší letošní „mapu“ a vykročte vstříc vaší zářné budoucnosti :-). Více inspirace můžte najít v mém novém článku ZDE.

Energie dní na únor najdete níže:

SOBOTA 15. 2. 2020 – TAPÍR – ZEMĚ

Stejně jako včera mohou být energie celkem vnímavé a empatické. Dnešek opět může umožnit lépe vnímat naše potřeby a také přinést snahu je uspokojit. Oproti včerejšku však může být kladen větší důraz na to, zda jde o skutečnou potřebu nebo jen vaše přání a chtění. Pokud tedy něco chcete nebo potřebujete s  něčím pomoct, buďte připraveni na to, že budete muset zřejmě také doložit a zdůvodnit, proč to potřebujete. Dnes to berte tak, že vše je, jak má být a je to tak správně.

NEDĚLE 16. 2. 2020 – KOZA – OHEŇ

Neděle přinese příjemné, jemné, milé a možná až romantické energie. Chovejte se dnes pokud možno mile a vstřícně a vyhýbejte se konfliktům. Dnes se můžete zaměřit na krásu nebo něco, co vám dělá radost. Zajít si třeba na procházku a kochat se všemi krásami, které nám příroda nabízí, zajít si na kafe a příjemný pokec s kamarádkou, nebo si třeba dopřát nějaký kulturní, umělecký nebo romantický zážitek, zajít si na masáž nebo cokoliv jiného, co máte rádi :-).

PONDĚLÍ 17. 2. 2020 – MUNTJAK – OHEŇ

Nový týden nám začne celkem slabými, ale za to milými, příjemnými a možná až mazlivými energiemi. Proto se dnes raději nepouštějte do žádných náročných akcí a věnujte se tomu, co máte rádi, co vás baví a co vám přináší radost. Dnes se vyhýbejte konfliktům a vše řešte spíše milým a přátelským přístupem. Ukažte dnes lidem kolem vás, že vám na nich záleží a podpořte je třeba objetím. Nebuďte dnes sami a nenechávejte samotného ani nikoho dalšího.  Naplánujte si setkání s někým, koho máte rádi nebo mu aspoň zavolejte.

ÚTERÝ 18. 2. 2020 – KŮŇ – OHEŇ

Dnes nám vládnout ty nejaktivnější ohnivé energie. Neměli bychom proto moc zahálet a pustit se rovnou do práce. Přidat k tomu ideálně také radost, vášeň a zapálení pro věc :-). Dnešní energie jsou spíše o pocitech a emocích než nějakém zdlouhavém přemýšlení. Věnujte se hlavně tomu, co ve vás vzbuzuje nadšení, co vám dělá radost a co vás baví. Využijte tyto silné emoce a nadchněte pro danou věc i ostatní. Ukažte sebe nebo výsledky své práce. Vhodný den i pro prezentace, ukázání se, reklamu, kulturu, sport či společenskou zábavu.

STŘEDA 19. 2. 2020 – JELEN – OHEŇ

Stejně jako včera, i dnes jsou velmi vhodné energie k tomu se ukázat a být vidět. Vhodný den na šíření informací, propagační aktivity, rozesílání pozvánek, letáků, prezentace. Dejte světu vědět o sobě, svých aktivitách a projektech :-).

ČTVRTEK 20. 2. 2020 – HAD – OHEŇ

Dnes už by se energie měly trošku zklidnit a mohou nás nutit do přemýšlení. Dnes budete mít možnost a čas vše, co se vám v uplynulých dnes povedlo, vnitřně zpracovat a promyslet, jak to co nejlépe využít pro váš další postup a kroky. Můžete lépe nacházet různé souvislosti a řešení. Dělat dlouhodobé strategie a plány, které povedou k vašemu úspěchu. Zkoumejte různé možnosti a hledejte cesty k naplnění vašich cílů. Energie jsou vhodné také ke studiu a čtení různých knih či učení se od těch moudrých a zkušenějších. 🙂

PÁTEK 21. 2. 2020 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní energie mohou být více opatrné a realistické. Proto raději moc neriskujte a hrajte spíše na jistotu. Dnes můžete mít o všem různé pochybnosti, může vládnout i pocit méněcennosti a vaše sebedůvěra může být na bodu mrazu. Proto si raději neplánujte nic zásadního a nečiňte žádná důležitá rozhodnut a dělejte raději jen to, v čem si věříte. Náročnější aktivity nechte, pokud možno, na příhodnější den.

SOBOTA – 22. 2. 2020 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes už začnou energie zase nabírat na síle, můžete se pustit do něčeho většího a přemýšlet i na velkými úkoly, které potřebujete řešit. Stále však vnímejte realitu a stůjte nohama na zemi. Nespoléhejte se moc na domněnky a názory, ale sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc. Čeká nás celkem empatický a vstřícný den, vhodný k prosazení svých zájmů postavených na reálném základě.

NEDĚLE 23. 2. 2020 – DRAK – DŘEVO

Neděle nám přinese velmi vzletné a silné energie. Dnes se můžete také trošku povznést nad realitu všedních dnů a podívat se na svůj život a svoji cestu, kterou jste se letos vydali, trošku z nadhledu a vidět vše z jiného úhlu pohledu. Možná Vám také přijde nějaký nápad, který vás nasměruje na vaší další cestě. Nahlédněte dnes do své budoucnosti a hledejte správný směr, kudy jít. Dnes je dobré pracovat s dlouhodobými vizemi a cíli. Udělejte dnes jasné rozhodnutí, že svých cílů dosáhnete. Ujistěte se jen, že jsou to opravdu vaše cíle a ne cíle někoho jiného. Vše co dnes uděláte či začnete, může mít potenciál rozvoje a expanze. Všechny dnešní nápady si někam napište a nezkoumejte je zatím do detailů a z pohledu reálnosti. To můžete dělat později.