ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ LEDEN 2021

Vlády nad lednem se ujímá silný, houževnatý a vytrvalý Buvol. Stojíme na pomyslné startovní čáře nového roku a to je výborná příležitost, využít všechny energie hned od začátku. Buvol je znamení, které vládne nejen měsíci lednu, ale také celému roku 2021. Leden je tedy zároveň i jakousi ochutnávkou energií, které nás budou provázet po celý letošní rok. Jak energie Buvola co nejlépe využít a čemu se teď v lednu věnovat, jsem pro vás sepsala v mém novém článku ZDE.

Energie na jednotlivé dny tohoto měsíce můžete najít níže.

Pokud jste se ještě nedostali k práci na plánu na letošní rok, tak tento týden k tomu budete mít velmi vhodné energie. A pokud už na letošním plánu pracujete, tak ho můžete tento týden dále ladit. A pokud vůbec neplánujete, tak využijte energie, které tento týden přináší k čemukoliv jinému 😊.

PONDĚLÍ 18.1. 2021 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Bezrohý Drak nám dnes přináší velmi realistické a objektivní energie Země. Dnes se tedy můžete zamyslet nad svou současnou situací a realitou a uvědomit si KDE JSTE. Tedy z jakého místa (odkud) budete na svou letošní cestu vyrážet. Jaká je vaše současná realita ve všech oblastech vašeho života? Na čem můžete stavět, jakou cestu máte za sebou a z jakého místa se vydáváte dále? Zamyslet se, co se vám loni (potažmo v předcházejících letech) povedlo, co vám funguje, a co vám nefunguje. V čem chcete pokračovat a co chcete dále rozvíjet. S čím musíte přestat a nechat to být, a co bude potřeba změnit. Na co můžete navázat a vytvořit z toho to nové. V čem jste dobří, jaké jsou vaše přirozené talenty a silné stránky, co vám přináší radost a pocity vnitřního naplnění. Dnes je to zkrátka o faktech a objektivní realitě, která nám dá pevné základy k tomu, aby naše letošní cesta byla úspěšná. Při všem, co dnes budete dělat si ověřujte fakta a stůjte nohama pevně na zemi.

ÚTERÝ 19. 1. 2021 – DRAK – DŘEVO

Pokud jste si včera objektivně zhodnotili vaši současnou realitu a máte jasno o tom, kde se právě teď nacházíte a jaký je váš výchozí bod, tak dnes se můžete podívat do budoucnosti a zaměřit se na vaše letošní cíle. Tedy KAM CHCETE JÍT. Drak umí létat vysoko nad zemí a díky tomu vidí až za vzdálené obzory, kam běžné oko nedohlédne. To mu dává jednu z jeho velmi silných stránek a tou je schopnost nadhledu a také jistou schopnost předvídání budoucího vývoje. Využijte dnes silné Dračí energie, povzneste se nad šeď a realitu všedních dnů a dovolte si se trošku zasnít a nahlédnout do své budoucnosti. Naslouchejte své intuici a zapisujte si své nápady. Mimochodem už jste četli můj článek o potenciálu letošního roku? Tedy roku Kovového Buvola? Pokud ne, můžete si ho přečíst tady.

STŘEDA 20. 1. 2021 – JEZEVEC – DŘEVO

Ze včerejšího snění a lítání hlavou v oblacích, bychom se následující dva dny měli věnovat spíše svému nitru a zázemí a připravit si ho tak, aby nás na cestě za našimi vizemi, sny a plány podporovalo. A to jak zázemí doma, tak v práci, ale třeba i zázemí ve formě lidí, které kolem sebe máme. Můžete se také zamyslet třeba nad tím, jaké jsou vaše životní hodnoty a napsat si třeba tři až pět vašich hodnot přes které tzv. nejede vlak. Ujasněte si také vaší vnitřní motivaci, PROČ je pro vás zrovna tento cíl nebo cíle důležité a jaký to pro vás má smysl.

ČTVRTEK 21. 1. 2021 – ZAJÍC – DŘEVO

I dnes je vhodné pracovat na přípravě funkčního zázemí pro naši letošní cestu. Dnes to může být hlavně o zázemí ve formě lidí, kteří nám budou nebo můžou pomáhat. Zamyslete se třeba na tím, na koho můžete delegovat věci, aktivity a úkoly, které vám až tak moc nejdou a spíše vás vyčerpávají. Někdy je třeba i lepší někomu zaplatit, než si zbytečně vyčerpávat svoji energii a přijít o čas, který můžeme věnovat něčemu jinému. V tomto případě nemusí jít jen o lidi, našimi pomocníky mohou být také různé nástroje a systémy, které nám ulehčí naši práci. Zamyslete se nad tím, co vše vám může pomoci lépe zvládat vaše úkoly a snadněji a bez zbytečných komplikací dosáhnout vašich cílů. Energie jsou vhodné tak na budování nových kontaktů. Potřebujete sehnat někoho na spolupráci? Nebo někoho, kdo vám s realizací vašich plánů pomůže nebo vás podpoří? Zamyslete se dnes nad tím, koho byste mohli oslovit.

PÁTEK 22 1. 2021 – LIŠKA – DŘEVO

Liška, která nám dnes bude dělat společnost, s sebou přináší velmi chytré energie. Potřebujete ohledně svých letošních plánů nebo čehokoliv jiného něco promyslet? Řešíte něco, s čím si nevíte rady? Pokud dnes na nějaké řešení přijdete, je velmi pravděpodobné, že se jedná o to správné řešení. Ale nemělo by jít o chytrost na úkor ostatních. Není to o tom, snažit se někoho přechytračit. A také vy sami buďte ostražití, aby se někdo nesnažil přechytračit vás.

SOBOTA 23. 1. 2021 – TYGR – DŘEVO

Tygr nám dnes přináší celkem silné energie nového a nových začátků. Pokud jste si během týdne ujasnili odkud a kam jdete, dnes můžete třeba podniknout první krok nebo kroky na této cestě. Potřebujete se pustit do nějaké nové aktivity a rychle a razantně prorazit? Začněte s tím právě dnes. Je něco, co vás láká si vyzkoušet, ale ještě jste k tomu nenašli odvahu? Dnes by vám nemusela chybět. Ničeho se nebojte a jděte do toho. Hlídejte si ale zbrklost a nechoďte tzv. hlavou proti zdi. Místo rychlého proražení byste pak mohli spíše narazit. Hlídejte si také příliš agresivní chování. Měli byste si tedy být jistí, že víte, do čeho jdete. Je nějaká oblast, kde cítíte dlouhodobé zablokování? Vztahy, práce, finance atd.? Udělejte dnes pevné rozhodnutí a také aspoň první krok, který povede na cestu ven z tohoto začarovaného kruhu.

NEDĚLE – 24. 1. 2020 – LEOPARD – ZEMĚ

V neděli se trošku uzemníme a budeme mít prostor ke zpomalení, odpočinku a přípravě na následující týden. Dnešní energie mohou být trošku proměnlivé a přes den se může vše různě měnit. Nicméně to nemusí být vůbec na škodu, naopak, pokud dnes budete trénovat svoji přizpůsobivost a adaptaci na změny, můžete případné dnešní změny využít ve svůj prospěch. Nedívejte se tedy na případnou změnu vašich dnešních plánů či různých situací negativně, ale hledejte v těchto změnách spíše příležitosti a zkoumejte, jak danou změnu můžete využít. Nicméně myslete na to, že nám vládne energie Země a není to tedy o žádná zbrklosti. Země chce stabilitu a jistotu, buďte proto více opatrní a vše si vždy objektivně zhodnoťte.