ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ ŘÍJEN 2019

Vlády nad říjnem se ujímá loajální, čestný, věrný a často také nekompromisní a přísný Pes. Jeho hlavní úlohou je zajistit ochranu, zabezpečení a funkčnost našeho celoročního snažení. Měli bychom si teď také nastavit nová pravidla našeho fugnování, která nám zajistí plynutí a lepší orientaci na naší další cestě ve všech oblatech našeho života. Na co se tento měsíc soustředit a čemu se raději vyhnout, jsem pro vás sepsala v ném novém článku ZDE.

Energie dní na jednotlivé říjnové dny najdete níže :-).

NEDĚLE 6. 10. 2019 – TYGR – DŘEVO

Neděle přináší celkem dravé, ostré, razantní a také hodně individuální energie. Dnes se můžete pustit i do něčeho dobrodružného a třeba i mírně riskantního. Je něco co vás láká a ještě jste to nikdy nezkusili? Vyzkoušejte to dnes. Ideální den pro nové začátky. Nebo situace, kdy chcete s něčím prorazit. Počítejte také s tím, že empatie dnes nemusí být zrovna v kurzu a lidé dnes mohou vést spíše monology než dialogy.

PONDĚLÍ 7. 10. 2019 – LEOPARD – ZEMĚ

Hned z kraje nového týdne se připravte na změny a nesnažte se jim bránit a prosadit za každou cenu svůj názor nebo trvat na původním plánu. Naopak tyto případné změny berte jako příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Flexibilita a schopnost přizpůsobení se vzniklé situaci je pro dnešek nejlepší volba :-).

ÚTERÝ 8. 10. 2019 – KONDOR – ZEMĚ

Dnes vás mohou energie vynést do velké výšky a vy se tak můžete na vše dívat z nadhledu a udělat si celkový a hlavně také reálný obrázek všeho, co potřebujete řešit. Díky tomu můžete získat na určité věci či situace nový pohled a promyslet si další kroky. Snažte se uvědomit si, kam jdete a vnímat různé souvislosti. Dnešek může být také více otevřený všem duchovním věcem a duchovnímu vnímání reality. Je to celkem vhodný den k návštěvě kartářky či astrologa nebo jakékoliv setkání, kde se chceme bavit o tajemnu. Dnes by měl velmi dobře fungovat váš šestý smysl, zkuste proto pracovat se svojí intuicí. Vhodný den na meditace či kontemplace.

STŘEDA 9. 10. 2019 – BUVOL – VODA

Dnes se můžete pustit do něčeho náročného, co vyžaduje dlouhodobější úsilí. Energie budou přát vytrvalosti a jsou vhodné pro budování čehokoliv.  Máte před sebou nějaký velký úkol? Pusťte se do něj právě dnes a podnikněte aspoň první kroky k jeho vyřešení. Nechte si ale na vše tolik času, kolik potřebujete a hlavně si dělat vše po svém, pracovat svým tempem a nenechat se do ničeho tlačit. Do ničeho nenuťte ani ostatní, nelámejte nic „přes koleno“ a nesnažte se nic uspíšit. Každý si dnes může jet svým tempem a stylem. Vyhýbejte se stresům a nátlakům, mohli byste nečekaně vybuchnout.

ČTVRTEK 10. 10. 2019 – NETOPÝR – VODA

Dnešní energie budou více odlehčené, ale díky tomu mohou být také nestabilní a poměrně proměnlivé. Dnes berte vše s lehkostí a nadhledem. Na dnešní den si raději nedělejte žádný pevný časový plán a buďte spíše připravení, že může být vše jinak. Buďte flexibilní a změny se snažte využít ve svůj prospěch, nakonec vše může dopadnout i lépe než jste původně plánovali. S úsměvem na tváři dnes zvládnete vše v pohodě :-).

PÁTEK 11. 10. 2019 – KRYSA – VODA

Dnešní energie jsou velmi vhodné ke shánění informací a podkladů nebo zařizování administrativní práce. Potřebujete něco zjistit nebo zařídit? Udělejte to právě dnes. Buďte klidně více aktivní. Komunikace s ostatními by dnes měla být velmi dobrá. Volejte, pište, analyzujte, hledejte na internetu, využijte různé zdroje.

SOBOTA 12. 10. 2019 – VLAŠTOVKA – VODA

V sobotu nás budou provázet příjemné moudré energie. Dnes je vhodné se poradit s někým zkušenějším a využít jeho názory. Naplánujte si schůzku se svým učitelem nebo mentorem. Energie budou vhodné na různé konzultace, rady a porady. Můžete si také přečíst nějaké hluboké myšlenky v moudré knize, nebo jen tak meditovat o životě. Nesnažte se dnes přijít na vše sami a nechte si poradit od těch zkušenějších.

NEDĚLE 13. 10. 2019 – VEPŘ – VODA

V neděli hlavně relaxujte a odpočívejte. Zbytečně nepřeceňujte svoje síly, mohli byste se rychle vyčerpat. Dnešní energie jsou velmi vhodné na pomoc ostatním, různé charitativní akce, konzultace, terapie atd. Buďte dnes vstřícní. Pokud víte o někom, kdo strádá, zkuste mu dnes pomoci. Pokud chybí něco Vám anebo potřebujete s něčím pomoct či poradit, nebojte se dnes o pomoc požádat. Pokud dnes plánujete nějaké setkání nebo schůzku, je vhodné ji spojit s dobrým jídlem.

PONDĚLÍ 14. 10. 2019 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes se věnujte hlavně sami sobě a svému nitru a zázemí. Ujistěte se, že máte vše, co potřebujete a také že máte to správné a stabilní zázemí pro všechny vaše aktivity. Můžete se také zaměřit na něco tradičního, něco co je třeba spojeno s vaším domovem. Vhodný den ke studiu.

ÚTERÝ 15. 10. 2019 – VLK – ZEMĚ

Dnes se může zdát vše jinak, než to ve skutečnosti je. Více si hlídejte, co se kolem vás děje, vše nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. Proto si vše raději ověřte z důvěryhodných zdrojů, abyste někomu nenaletěli nebo neudělali chybu. Spoléhejte se hlavně na fakta a objektivní pohled.

STŘEDA 16. 10. 2019 – PES – KOV

Dnes budou vládnout opravdu silné energie pravidel a řádu. Energie Psa se zdvojnásobí (Pes vládne i celému říjnu…více ZDE). Dnes dělejte vše správně, dodržujte zákony, sliby, dohody, pravidla a smlouvy. Každé porušení by vás mohlo stát dost energie a vyvolat nepříjemný konflikt. Nálada dnes může být poměrně konzervativní a přísná. Držte se osvědčených návodů a postupů a novinky a inovátorské nápady si raději nechte na vhodnější dny :-).

ČTVRTEK 17. 10. 2019 – BAŽANT – KOV

Dnes se může vše zdát těžší, než to ve skutečnosti je. Můžete pociťovat obavy z problémů a malérů, které ještě ani nenastaly. Můžete mít pocit, že se vám do ničeho nechce. Proto si na dnešní den raději neplánujte nic složitého. Netlačte moc na pilu a nesnažte se věci urychlit, nechte vše plynout a zaměřte se na jednoduchost.

PÁTEK 18. 10. 2019 – KOHOUT – KOV

Závěr pracovního týdne přinese energii detailu a dokončování. Práce by vám dnes měla jít práce celkem od ruky. Je něco, do čeho se vám nechce a už to dlouho odkládáte? Pusťte se do toho dnes, je velká šance, že se vám to podaří i doděláte. Energie budou též v hodné ke kontrole chyb a rutinní práci, dotahování detailů nebo vyplňování tabulek. Dávejte si jen pozor na přepracovanost. Velkou motivací dnes bude pochvala a ocenění, tak jím nešetřete a pkud to za vás nikdo neudělá, tak nezapomeňte pochválit také sami sebe :-). Večer si vyrazte někam do společnosti, provětrejte svůj šatník, slaďte všechny detaily, předveďte se v tom nejlepším světle a užijte si pozornost ostatních.

SOBOTA 19. 10. 2019 – HAVRAN – KOV

Dnešní nálada může být trošku pesimistická a více kritická. Energie nejsou vhodné pro velké aktivity. Dnes se Vám může zdát vše horší než to ve skutečnosti je a můžete mít tendence vidět na první dojem vše černě. Ale nenechte se odradit prvním dojmem, vše se může zlepšit. Dnes se také připravte spíše na kritiku než na pochvalu. Neberte si tuto případnou kritiku osobně, ale hledejte v ní spíše inspiraci, jak můžete věci zlepšit a dělat lépe. Pokud potřebujete něco důkladně zkontrolovat, energie Vám budou přát a můžete objevit i skryté chyby a vady. Pokud se dnes potřebujete podívat kritickým okem třeba na svůj život či cokoliv jiného, můžete k tomu dnešní energie využít.

NEDĚLE 20. 10. 2019 – OPICE – KOV

Dnes se zaměřte hlavně na úkoly, které potřebujete promyslet a najít řešení a cestu k cíli J. Vy nebo někdo jiný dnes může přijít s řešením či chytrým nápadem. Dnes se mohou také objevit různé příležitosti, pokud pro vás budou vhodné a budou odpovídat vašim letošním plánům, využijte je.

PONDĚLÍ 21. 10. 2019 – LIDOOP – ZEMĚ

Nový týden začne poměrně příjemnými lidskými, vstřícnými a empatickými energiemi. Velmi vhodný den na přátelská či rodinná setkání. Dnes můžete řešit svoje problémy nebo obtížnou situaci, ve které se třeba nacházíte a může se vám snáze podařit získat potřebnou pomoc a podporu. Nebo můžete využít dnešní empatické energie k pochopení druhých a většímu vnímání jejich potřeba.

ÚTERÝ 22. 10. 2019 – TAPÍR – ZEMĚ

I dnešek se ponese ve znamení lidských, solidárních a empatických energií. Bude však ještě více než včera kladen důraz jen na skutečné potřeby, které zřejmě budete muset zřejmě také doložit a racionálně zdůvodnit, aby Vám bylo vyhověno. Pozor na rozlišení, co je jen Vaše přání či touha a co skutečně potřebujete. Dnes to berte tak, že vše je tak, jak má být a vše se děje tak, jak je pro Vás momentálně nejlepší.

STŘEDA 23. 10. 2019 – KOZA – OHEŇ

Dnešní energie mohou být velice jemné a příjemné. Dnes se věnujte hlavně tomu, co máte opravdu rádi a udělejte si radost něčím krásným. Užívejte si také všechny krásy, které můžete vidět kolem sebe. Vyhýbejte se dnes konfliktům a řešte vše raději vlídným, citlivým a empatickým přístupem. Den si můžete zpestřit nějakým uměleckým či kulturním zážitkem. Dobrá volba jsou také romantické chvíle s vaší partnerkou či partnerem.  Můžete také někoho potěšit malým, drobným dárečkem, určitě mu uděláte radost :-).

ČTVRTEK 24. 10 2019 – MUNTJAK – OHEŇ

Také dnešní energie budou stále milé, jemné a příjemně „hřejivé“. I dnes se co nejvíce věnujte tomu, co máte rádi, co vás baví a co vám přináší radost. Nesnažte se řešit žádné náročné a namáhavé věci. Může to být vhodný den pro příjemné chvíle s přáteli a lidmi, které máte rádi. I dnes se raději vyhýbejte konfliktům.

PÁTEK 25. 10. 2019 – KŮŇ – OHEŇ

Dnes se můžete ukázat v plném světle směle se pustit i do větších úkolů. Důležité bude, abyste se do svých aktivit pustili s nadšením a vášní, pak by vám vše mělo jít samo J. Hlídejte si jen nepozornost k detailům. Dnes rozhodně nezahálejte a buďte hodně aktivní, pokuste se prorazit a uspět. Nadchněte pro své aktivity i ostatní. Vhodný den i pro prezentace, ukázání se, reklamu, kulturu, sport či společenskou zábavu. Vyjděte si dnes na nějakou společenskou akci či oslavu a buďte přátelští a zábavní.

SOBOTA  26. 10. 2019 – JELEN – OHEŇ

I dnes budou vládnout poměrně aktivní energie, které můžete využít k šíření informací a zpráv. Stejně jako včera budou energie vhodné na „ukázání se“, propagační aktivity, ukázky výsledků a prezentace. Dejte vědět o sobě, svých aktivitách a projektech. Chcete ostatním oznámit nějakou novinku? Udělejte to dnes. Je to vhodný den na reklamu, rozesílání pozvánek, letáků či jiných informací. Řekněte světu, co chcete sdělit :-).

NEDĚLE 27. 10. 2019 – HAD – OHEŇ

Dnešní den bude přát hledání řešení a cest, jak se můžete dostat ke svým cílům. Dnes budete mít možnost a čas vše vnitřně zpracovat a promyslet. Může se vám lépe dařit nacházet různé souvislosti a řešení, plánovat strategie. Zkoumejte různé možnosti a hledejte k jejich využití. Vhodný den na studium a učení.

PONDĚLÍ 28. 10. 2019 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní energie mohou být spíše slabé a neprůbojné. Může vládnout i pocit méněcennosti a vaše sebedůvěra může být na bodu mrazu. Proto si raději neplánujte nic zásadního a nečiňte žádná důležitá rozhodnut a dělejte raději jen to, v čem si věříte. Náročnější aktivity nechte raději na příhodnější den.

ÚTERÝ 29. 10. 2019 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes už začnou energie zase nabírat na síle, můžete se pustit do něčeho většího, ale stále vnímejte realitu a stůjte nohama na zemi. Sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc a nezapomeňte si dnes udělat aspoň nějakou malou radost.

STŘEDA 30. 10. 2019 – DRAK – DŘEVO

Středa přinese celkem silnou energií, která nás může posunout o velký kus dopředu. Věnujte se dnes aspoň chvíli svým plánům na letošní rok, zahleďte se směle do své budoucnosti a nemějte strach, že to nezvládnete. Dnešní energie jsou jako dělané pro plánování a strategie. Na spoustu věcí dnes můžete získat nový úhel pohledu. Den jako stvořený pro začátky dlouhodobých a důležitých záměrů.

ČTVRTEK 31. 10. 2019 – JEZEVEC – DŘEVO

Oproti včerejšku se dnes energie mírně zpomalí a stáhnout dovnitř. Dnešek může být trošku konzervativní až usedlý. Zaměřte se tedy více na své zázemí, úpravu interiéru kanceláře, domova. Máte kolem sebe doma i v práci prostředí, které Vám dává podporu a energii? Pokud ne, zkuste se zamyslet nad tím, co by se dalo udělat jinak.