ENERGIE DNÍ

Stejně ENERGIE DNÍjako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ LEDEN 2018

Leden je z hlediska celého roku velmi významný měsíc. Je to takové startovní pole pro celý následující rok a to jak jeho energie využijeme či nevyužijeme, může hodně ovlivnit to, jak bude náš rok 2018 vypadat a jak bude úspěšný. Vlády nad lednem se ujímá Buvol a více o měsíci pod jeho vládou najdete ZDE. A pokud vás zajímají energie jednotlivých dní, které nás v lednu čekají, tak pokračujte ve čtení níže :-).

PONDĚLÍ 15. 1. 2018 – MUNTJAK – OHEŇ

Také dnešní energie budou stále milé, jemné a příjemně „hřejivé“. I dnes se co nejvíce věnujte tomu, co máte rádi, co Vás baví a co Vám přináší radost. Může to být vhodný den pro příjemné chvíle s přáteli a lidmi, které máte rádi. Chovejte se příjemně a ukažte ostatním svou vlídnou náruč.

ÚTERÝ 16. 1. 2018 – KŮŇ – OHEŇ

Dnešek už přinese velmi silnou energie Ohně a energie naberou na obrátkách. Dnes se můžete s volností a vášní pustit téměř do čehokoliv, co vám dělá radost a co vás baví. Dnes rozhodně nezahálejte a buďte hodně aktivní. Vhodný den i pro prezentace, ukázání se, reklamu, kulturu, sport či společenskou zábavu. Vyjděte si dnes na nějakou větší akci pro hodně lidí, buďte společenští, zábavní a přátelští.

STŘEDA 17. 1. 2018 – JELEN – OHEŇ

I dnes budou vládnout poměrně aktivní energie. Stejně jako včera budou energie vhodné na „ukázání se“ a prezentace. Dejte vědět o sobě, svých aktivitách a projektech. Je to vhodný den na reklamu, rozesílání pozvánek, letáků či jiných informací. Dejte ostatním vědět, co chcete sdělit.

ČTVRTEK 18. 1. 2018 – HAD – OHEŇ

Po rychlých energiích z předcházejících dnů dnes dojede ke zklidnění. Dnes budete mít možnost a čas vše, co se vám v uplynulých dnes povedlo, vnitřně zpracovat a promyslet, jak to co nejlépe využít pro Vás další postup a kroky. Dnes můžete lépe nacházet různé souvislosti a řešení. Zkoumejte různé možnosti a hledejte k jejich využití. Energie budou přát také meditacím a kontemplacím. Vhodný den na studium a učení.

PÁTEK 19. 1. 2018 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní den bude nejlepší věnovat odpočinku. Dnes raději nedělejte nic zásadního, nečiňte žádná důležitá rozhodnutí. Můžete mít pocit, že na nic nemáte a nic nezvládnete. Naplánujte si na dnešek hlavně věci nebo aktivity, které Vám přinášejí radost a vnitřní naplnění.

SOBOTA 20. 1. 2018 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes už začnou energie zase nabírat na síle. Čeká nás celkem empatický a vstřícný den, vhodný k prosazení svých zájmů postavených na reálném základě.  Dnes sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc. Nespoléhejte se moc na emoce a pocity. Také dnes si dopřejte aspoň nějakou malou radost.

NEDĚLE 21. 1. 2018 – DRAK – DŘEVO

Týden nám končí celkem mohutnou energií, která nás může posunout o velký kus dopředu. Dnes je dobré se zahledět do své budoucnosti a pracovat s dlouhodobými vizemi. Věnujte se dnes aspoň chvíli svým plánům na letošní rok. Je to den jako dělaný pro velké věci a nové nápady, dlouhodobé aktivity, pro plánování, strategie. Den jako stvořený pro začátky dlouhodobých a důležitých záměrů. Dnes můžete dělat velká a dlouhodobá rozhodnutí. Vše co dnes uděláte či začnete, bude mít potenciál rozvoje a expanze.

PONDĚLÍ 22. 1. 2018 – JEZEVEC – DŘEVO

Oproti včerejšku se dnes energie mírně zpomalí a stáhnout dovnitř.  Zaměřte se tedy více na své zázemí, úpravu interiéru, domova či pracovního prostředí. Máte kolem sebe doma či v kanceláři prostředí, které Vám dává podporu a energii? Máte všechno potřebné k tomu, abyste byli schopni svoje plány zrealizovat? Pokud ne, zkuste se zamyslet nad tím, co by se dalo změnit, abyste se tam cítili lépe.

ÚTERÝ 23. 1. 2018 – ZAJÍC – DŘEVO

Stejně jako včera, tak i dnes budou vládnout energie zaměřené spíše na vnitřek. I dnes můžete pokračovat v úpravě svého zázemí. Můžete svůj interiér zkrášlit i nějakou novou věcí, která Vám udělá radost. Dnešní energie by měly být celkem příjemné a přátelské, snažte se dnes vyhýbat konfliktům. Pokud hledáte někoho ke spolupráci nebo potřebujete s něčím pomoct, můžete se dnes zamyslet nad tím, s kým byste se mohli propojit. Nemusíte být přece na vše sami.

STŘEDA 24. 1. 2018 – LIŠKA – DŘEVO

Středa může být dnem chytrosti až vychytralosti. Proto se nesnažte nikoho přechytračit. Mohlo by to dopadnout opačně. Dnešní chytré energie, ale můžete využít k hledání vhodného řešení. U všech situací bude dobré dát pozor na spodní podtext, protože společnost dnes pravděpodobně nebude moc vynikat upřímností. Lidé dnes mohou mít spíše sklony k šibalství, a mohou se vás snažit přechytračit. Dnes raději věnujte větší pozornost všemu, co se kolem Vás děje.

ČTVRTEK 25. 1. 2018 – TYGR – DŘEVO

Dnešní energie mohou být celkem razantní, rychlé, průrazné možná až agresivní. Zbytečně tedy neotálejte a pusťte se hned do práce. Pokud se chcete pustit do něčeho nového nebo s něčím začít, udělejte to právě dnes. Nemusíte mít úplně jasnou a detailní představu o tom, co vše bude potřeba udělat, prostě jen začněte. Ničeho se nebojte, dnes můžete podstoupit i jistou dávku rizika.

PÁTEK 26. 1. 2018 – LEOPARD – ZEMĚ

Dnešní energie oproti včerejšku zjemní a už nebudou tak rychlé a agresivní, ale budou stále docela silné. Může se však stát, že se během dnes budou energie různě proměňovat a může docházet k různým nečekaným změnám, třeba i v náladách lidí atd. Snažte se dnes být přizpůsobiví a nevnímejte tyto případné změny jako problém, ale jako příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Nesnažte se dnes za každou cenu prosadit svůj názor nebo se držet původního plánu. Flexibilita a schopnost přizpůsobení se vzniklé situaci je pro dnešek nejlepší volba.

SOBOTA 27. 1. 2018 – KONDOR – ZEMĚ

Dnešní energie Vás mohou vynést do velké výšky a vy se tak můžete na vše dívat z nadhledu a udělat si celkový a hlavně také reálný obrázek všeho, co potřebujete řešit. Díky tomu můžete získat na určité věci či situace nový pohled a promyslet si další kroky. I dnes je vhodný den k tomu věnovat se svým plánům na letošní rok a podívat se na vše z nadhledu. Dnešek může být také více otevřený všem duchovním věcem a duchovnímu vnímání reality. Je to celkem vhodný den k návštěvě kartářky či astrologa nebo jakékoliv setkání, kde se chceme bavit o tajemnu. Dnes by měl velmi dobře fungovat váš šestý smysl, zkuste proto pracovat se svojí intuicí. Vhodný den na meditace či kontemplace.

NEDĚLE 28. 1. 2018 – BUVOL – VODA

Neděle přinese silnou energii vytrvalosti, kterou lze „dovalit“ vše do řádného konce. Musíte mít ale na to tolik času, kolik potřebujete a hlavně si dělat vše po svém, pracovat svým tempem a nenechat se do ničeho tlačit. Pak dnes můžete úspěšně dojít do cíle, i přesto, že se to zprvu může zdát namáhavé. Dnes do ničeho nenuťte sebe ani ostatní, nelámejte nic „přes koleno“ a netlačte zbytečně na pilu. Vyhýbejte se stresům a nátlakům, mohli byste nečekaně vybuchnout. I dnes se můžete ponořit do klidné meditace, bude snazší dostat se hlouběji do svého nitra. Můžete také učinit nějaké rozhodnutí, které už dlouho odkládáte. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vaše bude trvalé a jednoznačné. A vy, budete moci pokračovat a jít dál.

PONDĚLÍ 29. 1. 2018 – NETOPÝR – VODA

Energie prvního dne nového týdne mohou být hodně odlehčené a jemné. Proto však také nemusí být moc stabilní a nic nemusí být tak, jak jste původně plánovali. Může docházet k častým změnám. Takže se nenechte vykolejit tím, že se přes den vše může několikrát změnit, názory dnes mohou být velmi proměnlivé. Buďte flexibilní a změny se snažte využít ve svůj prospěch, nakonec vše může dopadnout i lépe než jste původně plánovali. Dělejte dnes hlavně to, co je Vám příjemné. S úsměvem na tváři a nadhledem dnes zvládnete vše v pohodě.

ÚTERÝ 30. 1. 2018 – KRYSA – VODA

Dnes budou vládnout celkem rychlé energie a den by měl být celý v pohybu. Dnes toho můžete hodně stihnout. Dnes určitě neotálejte a buďte aktivní. Pokud potřebujete něco zařídit, sehnat, zjistit, získat nové informace atd., dnes je ten nejlepší den. Komunikace s ostatními by dnes měla být velmi dobrá. Volejte, pište, analyzujte, hledejte na internetu, využijte různé zdroje.

STŘEDA 31. 1. 2018 – VLAŠTOVKA – VODA

Energie posledního lednového dne mohou být hodně o lehkosti a moudrosti. Vhodné na různé konzultace, rady a porady. Velmi vhodný den k setkání a rozhovoru se svým učitelem, koučem nebo mentorem. Můžete si také přečíst nějaké hluboké myšlenky v moudré knize, nebo jen tak meditovat o životě. Nesnažte se dnes přijít na vše sami a nechte si poradit od těch zkušenějších.