ENERGIE DNÍ

Stejně ENERGIE DNÍjako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ ZÁŘÍ 2018

S příchodem září usedne na pomyslný trůn měsíčních vládců pracovitý, puntičkářský a na detaily zaměřený Kohout. Období pod jehou vládou, můžeme nazvat obdobím třídění a dokončování. Je už nejvyšší čas začít hodnotit, co vám tento rok přinesl dobré, a to si ponechat a naopak, se zbavit všeho, co se vám nepovedlo, co už nepotřebujete, a co neladí s vašimi budoucími kroky, Využijte toto období také k posílení vaší imunity a důkladné očistě vašeho domova. Více ZDE.

Energie na jednotlivé zářijové dny níže.

PONDĚLÍ 24. 9. 2018 – BAŽANT – KOV

Start nového pracovního týdne nebude úplně jednoduchý. Můžete mít pocit, že se vám do ničeho nechce a že vše je moc těžké a náročné. Energie mohou být až líné, neplánujte si proto žádné náročné věci a úkoly. Můžete mít obavy z problémů, které ještě ani nenastaly. Dnes raději netlačte moc na pilu a nesnažte se věci urychlit, nechte vše plynout a zaměřte se na jednoduchost.  Dejte všemu čas a buďte trpěliví.

ÚTERÝ 25. 9. 2018 – KOHOUT – KOV

Oproti včerejšku by vám dnes měla jít práce od ruky. Bude vládnout energie detailu a dokončování. Energie budou též v hodné ke kontrole chyb a rutinní práci, dotahování detailů nebo vyplňování tabulek atd. Dávejte si jen pozor na přepracovanost. Velkou motivací dnes bude pochvala a ocenění, tak jím nešetřete a nezapomeňte pochválit také sami sebe J. Můžete si také vyrazit na nějakou společenskou akci, nezapomeňte se hezky obléct a sladit všechny detaily.

STŘEDA 26. 9. 2018 – HAVRAN – KOV

Dnešní nálada může být trošku pesimistická a více kritická. Dnes se Vám může zdát vše horší než to ve skutečnosti je a můžete mít tendence vidět na první dojem vše černě. Ale nenechte se odradit prvním dojmem, vše se může zlepšit. Oproti včerejšku se dnes také připravte spíše na kritiku než na pochvalu. Neberte si tuto případnou kritiku osobně, ale hledejte v ní spíše inspiraci, jak můžete věci zlepšit a dělat lépe. Pokud potřebujete něco důkladně zkontrolovat, energie Vám budou přát a můžete objevit i skryté chyby a vady.

ČTVRTEK 27. 9. 2018 – OPICE – KOV

Dnes berte vše s lehkostí a pokud možno také hravou a zábavnou formou. Slovo problém dnes vyměňte za slovo příležitost. Zaměřte se na úkoly, u kterých potřebujete najít řešení nebo je více promyslet. Vy nebo někdo jiný dnes může přijít s řešením či chytrým nápadem.

PÁTEK 28. 9. 2018 – LIDOOP – ZEMĚ

Páteční energie by měly být příjemné, lidské a empatické. Velmi vhodný den na přátelská či rodinná setkání a osobní, ale i pracovní schůzky. Dnes můžete řešit svoje problémy nebo obtížnou situaci, ve které se třeba nacházíte a může se vám snáze podařit získat potřebnou pomoc a podporu. Nebo můžete využít dnešní empatické energie k pochopení druhých a většímu vnímání jejich potřeba. Vstřícné a lidské chování je pro dnešek ta nejlepší volba.

SOBOTA 29. 9. 2018 – TAPÍR – ZEMĚ

I dnešek se ponese ve znamení lidských, vstřícných, solidárních a empatických energií. Bude však ještě více než včera kladen důraz jen na skutečné potřeby, které zřejmě budete muset zřejmě také doložit a racionálně zdůvodnit, aby Vám bylo vyhověno. Budete muset více rozlišovat, co jen chcete a co skutečně potřebujete. Berte to dnes tak, že vše je, jak má být.

NEDĚLE 30. 9. 2018 – KOZA – OHEŇ

Romantika, empatie, krása, citlivost. Tato slova charakterizují dnešní den. Věnujte se dnes hlavně tomu, co máte rádi, užívejte si krásu a radost a vyhýbejte se konfliktům.