ENERGIE DNÍ

Stejně ENERGIE DNÍjako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ ČERVEN 2018

Vlády nad červnem se ujme charismatický, aktivní, svobodu a volnost milující Kůň. Teď nastal ten správný čas naplno rozjet všechny naše letošní aktivity a rozběhnout se  za svým cílem. Je to velmi vhodný čas na reklamu. Dejte o sobě vědět světu. Co nejvíce se ukazujte, prezentujte výsledky své práce, předvádějte své služby, výrobky atd. Neseďte zavření doma, a co nejvíce využívejte také společnost, kterou Kůň miluje. Měsíc, který je před námi by měla být jedna velká jízda, která nám nedá moc odpočinout a která nám může také vzít spoustu energie.Více v mém novém článku ZDE.

Pokud vás zajímají energie jednotlivých červnových dnů, pokračujte ve čtení níže ;-).

PONDĚLÍ 25. 6. 2018 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní den může být hodně submisivní. Raději si neplánujte nic zásadního a nečiňte žádná důležitá rozhodnutí. Můžete mít pocit, že na nic nemáte a nic nezvládnete. Naplánujte si na dnešek hlavně věci nebo aktivity, které Vám přinášejí radost a vnitřní naplnění. A dělejte raději jen to, v čem si věříte.

ÚTERÝ 26. 6. 2018 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes už začnou energie zase nabírat na síle, můžete se pustit do něčeho většího, ale stále vnímejte realitu a stůjte nohama na zemi. Čeká nás celkem empatický a vstřícný den, vhodný k prosazení svých zájmů postavených na reálném základě.  Dnes sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc. Nespoléhejte se moc na emoce a pocity. Také dnes si dopřejte aspoň nějakou malou radost.

STŘEDA 27. 6. 2018 – DRAK – DŘEVO

Středa přinese celkem mohutnou energií, která nás může posunout o velký kus dopředu. Dnes je dobré pracovat s dlouhodobými vizemi a cíli. Věnujte se dnes aspoň chvíli svým plánům na letošní rok, zahleďte se směle do své budoucnosti a nemějte strach, že to nezvládnete. Dnešní energie jsou jako dělané pro velké věci a nové nápady, dlouhodobé aktivity, pro plánování, strategie. Na spoustu věcí dnes můžete získat nový úhel pohledu. Den jako stvořený pro začátky dlouhodobých a důležitých záměrů. Dnes můžete dělat velká a dlouhodobá rozhodnutí. Vše co dnes uděláte či začnete, bude mít potenciál rozvoje a expanze. Hlídejte si jen nepozornost k detailům, kterou dnes můžete mít a pokud budete podepisovat nějaké důležité smlouvy, nechte si je raději zkontrolovat i od někoho jiného.

ČTVRTEK 28. 6. 2018 – JEZEVEC – DŘEVO

Oproti včerejšku se dnes energie mírně zpomalí a stáhnout dovnitř. Dnešek může být trošku konzervativní až usedlý.  Zaměřte se tedy více na své zázemí, úpravu interiéru kanceláře, domova. Máte kolem sebe doma i v práci prostředí, které Vám dává podporu a energii? Máte všechno potřebné k tomu, abyste byli schopni svoje plány a vize zrealizovat? Pokud ne, zkuste se zamyslet nad tím, co by se dalo změnit, abyste svých cílů lépe dosáhli.

PÁTEK 29. 6. 2018 – ZAJÍC – DŘEVO

Stejně jako včera, tak i dnes budou vládnout energie zaměřené spíše na vnitřek. I dnes můžete pokračovat v úpravě svého zázemí, ujistěte se, že vše funguje jak má. Můžete svůj interiér zkrášlit i nějakou novou věcí, která Vám udělá radost. Dnes by mělo vše celkem běžet a odsýpat, celkem rychlý a pohyblivý den, vhodný také na všechny aktivity týkající se zaopatření rodiny.  Energie by měly být celkem příjemné a přátelské, snažte se dnes vyhýbat konfliktům. Pokud hledáte někoho ke spolupráci nebo potřebujete s něčím pomoct, můžete se dnes zamyslet nad tím, s kým byste se mohli propojit. Nemusíte být přece na vše sami. Můžete také propojit jiné lidi mezi sebou.

SOBOTA 30. 6. 2018 – LIŠKA – DŘEVO

Dnes si dávejte pozor na vychytralost lidí kolem vás, ale ani vy sami se nesnažte nikoho přechytračit, nemuselo by to dopadnout dobře. Dnešní chytré energie, ale můžete využít k hledání vhodného řešení. U všech situací bude dobré dát pozor na spodní podtext, protože společnost dnes pravděpodobně nebude moc vynikat upřímností. Dnes raději věnujte větší pozornost všemu, co se kolem Vás děje.

ENERGIE DNÍ ČERVENEC 2018

NEDĚLE 1. 7. 2018 – ČERV – ZEMĚ

Dnešní den může být celkem submisivní, slabé a neprůbojné. Nevhodný den pro zásadní a důležitá rozhodnutí. Může se objevit pocit méněcennosti a snížená sebedůvěra. Pocit, že na nic nemáte a nic nezvládnete. Naplánujte si na dnešek hlavně věci nebo aktivity, které Vám přinášejí radost a vnitřní naplnění. A dělejte raději jen to, v čem si věříte.

PONDĚLÍ 2. 7. 2018 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes už začnou energie zase nabírat na síle, můžete se pustit do něčeho většího, ale stále vnímejte realitu a stůjte nohama na zemi. Čeká nás celkem empatický a vstřícný den, vhodný k prosazení svých zájmů postavených na reálném základě.  Dnes sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc. Nespoléhejte se moc na emoce a pocity. Nezapomeňte si dnes dopřát radost, třeba i malou.

ÚTERÝ 3. 7. 2018 – DRAK – DŘEVO

Úterý přinese celkem mohutnou a vzletnou energii.  Dnes je dobré pracovat s dlouhodobými vizemi a cíli. Věnujte se dnes aspoň chvíli svým plánům a vizím. Zahleďte se směle do své budoucnosti a hledejte cesty, kudy se vydat. Nemějte strach, že to nezvládnete. Dnešní energie jsou jako dělané pro velké věci a nové nápady, dlouhodobé aktivity, pro plánování, strategie. Na spoustu věcí dnes můžete získat nový úhel pohledu. Den jako stvořený pro začátky dlouhodobých a důležitých záměrů. Dnes můžete dělat velká a dlouhodobá rozhodnutí. Vše co dnes uděláte či začnete, bude mít potenciál rozvoje a expanze. Hlídejte si jen nepozornost k detailům, kterou dnes můžete mít a pokud budete podepisovat nějaké důležité smlouvy, nechte si je raději zkontrolovat i od někoho jiného.

STŘEDA 4. 7. 2018 – JEZEVEC – DŘEVO

Oproti včerejšku se dnes energie mírně zpomalí a stáhnout dovnitř. Dnešek může být trošku konzervativní až usedlý.  Zaměřte se tedy více na své zázemí, úpravu interiéru kanceláře, domova. Máte kolem sebe zázemí, které vás podporuje ve vašich aktivitách? Máte všechno potřebné k tomu, abyste byli schopni svoje plány a vize zrealizovat? Pokud ne, zkuste se zamyslet nad tím, co by se dalo změnit, abyste svých cílů lépe dosáhli.

ČTVRTEK 5. 7. 2018 – ZAJÍC – DŘEVO

Stejně jako včera, tak i dnes budou vládnout energie zaměřené spíše na vnitřek. I dnes můžete pokračovat v úpravě svého zázemí, ujistěte se, že vše funguje jak má. Dnes by mělo vše celkem běžet a odsýpat, celkem rychlý a pohyblivý den, vhodný také na všechny aktivity týkající se zaopatření rodiny.  Energie by měly být celkem příjemné a přátelské, snažte se dnes vyhýbat konfliktům. Pokud hledáte někoho ke spolupráci nebo potřebujete s něčím pomoct, můžete se dnes zamyslet nad tím, s kým byste se mohli propojit. Nemusíte být přece na vše sami. Můžete také propojit jiné lidi mezi sebou.

PÁTEK 6. 7. 2018 – LIŠKA – DŘEVO

Dnes si dávejte pozor na vychytralost lidí kolem vás, ale ani vy sami se nesnažte nikoho přechytračit, nemuselo by to dopadnout dobře. Dnešní chytré energie, ale můžete využít k hledání vhodného řešení. U všech situací bude dobré dát pozor na spodní podtext, protože společnost dnes pravděpodobně nebude moc vynikat upřímností. Dnes raději věnujte větší pozornost všemu, co se kolem Vás děje.

SOBOTA 7. 7. 2018 – TYGR – DŘEVO

Sobotní energie mohou být celkem razantní, rychlé, průrazné možná až agresivní. Ideální den pro nové začátky. Chcete vyzkoušet něco, co jste ještě nikdy nedělali? Dnes je ten správný den. Zbytečně tedy neotálejte a pusťte se hned do práce. Pokud se chcete pustit do něčeho nového nebo s něčím začít, udělejte to právě dnes. Může to být i něco více dobrodružného nebo riskantního.

NEDĚLE 8. 7. 2018 – LEOPARD – ZEMĚ

Dnešní energie oproti včerejšku zjemní a už nebudou tak rychlé a agresivní, ale budou stále docela silné. Den může působit trošku nejistě a může se však stát, že se během dne budou energie různě proměňovat a může docházet k různým nečekaným změnám, třeba i v náladách lidí atd. Snažte se dnes být přizpůsobiví a nevnímejte tyto případné změny jako problém, ale jako příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Nesnažte se dnes za každou cenu prosadit svůj názor nebo se držet původního plánu. Flexibilita a schopnost přizpůsobení se vzniklé situaci je pro dnešek nejlepší volba.

 PONDĚLÍ 9. 7. 2018 – KONDOR – ZEMĚ

Dnes vás mohou energie vynést do velké výšky a vy se tak můžete na vše dívat z nadhledu a udělat si celkový a hlavně také reálný obrázek svého života a všeho, co potřebujete řešit. Díky tomu můžete získat na určité věci či situace nový pohled a promyslet si další kroky. Dnešek může být také více otevřený všem duchovním věcem a duchovnímu vnímání reality. Je to celkem vhodný den k návštěvě kartářky či astrologa nebo jakékoliv setkání, kde se chceme bavit o tajemnu. Dnes by měl velmi dobře fungovat váš šestý smysl, zkuste proto pracovat se svojí intuicí. Vhodný den na meditace či kontemplace.

ÚTERÝ 10. 7. 2018 – BUVOL – VODA

Úterý přinese silnou energii vytrvalosti, kterou lze „dovalit“ vše do řádného konce. Máte před sebou nějaký velký úkol? Pusťte se do něj dnes. Ideálně byste dnes měli mít na vše tolik času, kolik potřebujete a hlavně si dělat vše po svém, pracovat svým tempem a nenechat se do ničeho tlačit. Pak dnes můžete úspěšně dojít do cíle, i přesto, že se to zprvu může zdát namáhavé. Dnes do ničeho nenuťte sebe ani ostatní, nelámejte nic „přes koleno“ a netlačte zbytečně na pilu. Vyhýbejte se stresům a nátlakům, mohli byste nečekaně vybuchnout. I dnes se můžete ponořit do klidné meditace, bude snazší dostat se hlouběji do svého nitra. Můžete také učinit nějaké rozhodnutí, které už dlouho odkládáte. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vaše bude trvalé a jednoznačné. A vy, budete moci pokračovat a jít dál.

STŘEDA 11. 7. 2018 – NETOPÝR – VODA

Dnes berte vše s lehkostí a nadhledem. Energie budou dnes hodně volné, odlehčené a proměnlivé. Proto však také nemusí být moc stabilní a nic nemusí být tak, jak jste původně plánovali. Může docházet k častým změnám. Takže se nenechte vykolejit tím, že se přes den vše může několikrát změnit, názory dnes mohou být velmi proměnlivé. Buďte flexibilní a změny se snažte využít ve svůj prospěch, nakonec vše může dopadnout i lépe než jste původně plánovali. Pevný a striktní časový plán dnes nemusí být úplně ta správná volba, ale s úsměvem na tváři dnes zvládnete vše v pohodě.

ČTVRTEK 12. 7. 2018 – KRYSA – VODA

Dnes budou vládnout celkem rychlé energie a den by měl být celý v pohybu. Dnes toho můžete hodně stihnout a zařídit, ať už věci, které se týkají vaší práce, domova nebo rodiny, ale také různé administrativní záležitosti atd.  Buďte dnes více aktivní. Pokud potřebujete něco sehnat, zjistit, získat nové informace atd., dnes je ten nejlepší den. Komunikace s ostatními by dnes měla být velmi dobrá. Volejte, pište, analyzujte, hledejte na internetu, využijte různé zdroje.

PÁTEK 13. 7. 2018 – VLAŠTOVKA – VODA

Dnešní energie mohou být hodně o lehkosti a moudrosti. Energie budou vhodné na různé konzultace, rady a porady. Velmi vhodný den k setkání a rozhovoru se svým učitelem, koučem nebo mentorem. Můžete si také přečíst nějaké hluboké myšlenky v moudré knize, nebo jen tak meditovat o životě. Nesnažte se dnes přijít na vše sami a nechte si poradit od těch zkušenějších a moudřejších.

SOBOTA 14. 7. 2018 – VEPŘ – VODA

Dnes hlavně odpočívejte, relaxujte a užívejte si. A kdybyste přece jen chtěli dělat něco jiného než je odpočívat a užívat si, tak dnešní energie jsou velmi vhodné na pomoc ostatním, různé charitativní akce atd. Buďte dnes vstřícní. Pokud víte o někom, kdo strádá, zkuste mu dnes pomoci. Pokud chybí něco Vám anebo potřebujete s něčím pomoct či poradit, nebojte se dnes o pomoc požádat. Pokud dnes plánujete nějaké setkání nebo schůzku, je vhodné ji spojit s dobrým jídlem.

NEDĚLE 15. 7. 2018 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes se věnujte hlavně svému domovu a také svému partnerovi. Užívejte si klid a teplo domova. Můžete se také zaměřit na něco tradičního, něco co je třeba spojeno s vaším domovem. Ujistěte se, že máte vytvořené to správné zázemí, pro všechny vaše aktivity. Den je vhodný také ke studiu.

PONDĚLÍ 16. 7. 2018 – VLK – ZEMĚ

Dnes si dávejte pozor na přetvářku a klam. Některé věci se mohou zdát jinak, než ve skutečnosti jsou. Raději si dnes vše ověřte z důvěryhodných zdrojů, abyste někomu nenaletěli nebo neudělali chybu. Spoléhejte se hlavně na fakta a objektivní pohled.

ÚTERÝ 17. 7. 2018 – PES – KOV

Úterý přinese energii pravidel a řádu. Dnes raději dělejte vše jak se má a nesnažte se o žádné převratné novinky. Držte se osvědčených návodů a postupů. Dávejte si také pozor na dodržování pravidel, slibů, předpisů, postupů, smluv a dohod. Při jejich porušování může snadno docházet k nepříjemným konfliktům. Den jako stvořený pro loajalitu, bez ohledu na to, k čemu se má vázat.

STŘEDA 18. 7. 2018 – BAŽANT – KOV

Dnešní energie mohou být více těžkopádné, náročné a možná až trošku líné. Dnes raději netlačte moc na pilu a nesnažte se věci urychlit, nechte vše plynout a zaměřte se na jednoduchost.  Dejte všemu čas a buďte trpěliví. Může se také stát, že se Vám do ničeho nebude chtít a vše se vám bude zdát příliš těžké, proto si na dnešek raději neplánujte žádné složité věci. Můžete pociťovat obavy z problémů a malérů, které ještě ani nenastaly. Podporu dnes můžete hledat u svých přátel či v moudrých knihách.

ČTVRTEK 19. 7. 2018 – KOHOUT – KOV

Dnes by vám měla jít práce celkem od ruky. Můžete se zaměřit na dokončování rozdělaných věcí. Je něco, do čeho se vám nechce a už to dlouho odkládáte? Pusťte se do toho dnes, je velká šance, že se vám to podaří i doděláte J. Energie budou též v hodné ke kontrole chyb a rutinní práci, dotahování detailů nebo vyplňování tabulek atd. Dávejte si jen pozor na přepracovanost. Velkou motivací dnes bude pochvala a ocenění, tak jím nešetřete a nezapomeňte pochválit také sami sebe. Vhodný den k „zablýsknutí se“ ve společnosti. Vyjděte si na nějakou společenskou událost, kde se budete moc ukázat v plné kráse a nezapomeňte sladit všechny detaily.

PÁTEK 20. 7. 2018 – HAVRAN – KOV

Dnešní nálada může být trošku pesimistická a více kritická. Dnes se Vám může zdát vše horší než to ve skutečnosti je a můžete mít tendence vidět na první dojem vše černě. Ale nenechte se odradit prvním dojmem, vše se může zlepšit. Dnes se také připravte spíše na kritiku než na pochvalu. Neberte si tuto případnou kritiku osobně, ale hledejte v ní spíše inspiraci, jak můžete věci zlepšit a dělat lépe. Pokud potřebujete něco důkladně zkontrolovat, energie Vám budou přát a můžete objevit i skryté chyby a vady. Pokud se dnes potřebujete podívat kritickým okem třeba na svůj život či cokoliv jiného, můžete k tomu dnešní energie využít.

SOBOTA 21. 7. 2018 – OPICE – KOV

Potřebujete-li něco promyslet, vymyslet nebo najít způsob jak něco vyřešit?,Dnes by se Vám to mohlo podařit. Vy nebo někdo jiný dnes může přijít s řešením či chytrým nápadem. Dnes se mohou také objevit různé příležitosti, pokud pro Vás budou vhodné a budou odpovídat Vašim letošním plánům, využijte je.

NEDĚLE 22. 7. 2018 – LIDOOP – ZEMĚ

Neděle přinese poměrně lidské a empatické energie. Velmi vhodný den na přátelská či rodinná setkání a osobní, ale i pracovní schůzky. Veškerá jednání by měla být empatická, vstřícná, plná lidskosti a zodpovědnosti. Dnes můžete řešit svoje problémy nebo obtížnou situaci, ve které se třeba nacházíte a může se vám snáze podařit získat potřebnou pomoc a podporu. Nebo můžete využít dnešní empatické energie k pochopení druhých a většímu vnímání jejich potřeba. Správnou volbou je dnes vstřícné a lidské chování.

PONDĚLÍ 23. 7. 2018 – TAPÍR – ZEMĚ

I dnešek se ponese ve znamení lidských, solidárních a empatických energií. Bude však ještě více než včera kladen důraz jen na skutečné potřeby, které zřejmě budete muset zřejmě také doložit a racionálně zdůvodnit, aby Vám bylo vyhověno (určitě si připravte veškeré informace a fakta). Pozor na rozlišení, co je jen Vaše přání či touha a co skutečně potřebujete. Dnes to berte tak, že vše je tak, jak má být a vše se děje tak, jak je pro Vás momentálně nejlepší. Vhodný den pro jednání na úřadech.

ÚTERÝ 24. 7. 2018 – KOZA – OHEŇ

Dnešní energie by měly být celkem příjemné, milé až romantické. Dnes se snažte dělat hlavně to, co máte rádi, užívejte si krásu a radost. Vyhýbejte se dnes konfliktům a řešte vše raději vlídným, citlivým a empatickým přístupem. Den si můžete zpestřit nějakým uměleckým či kulturním zážitkem. Dobrá volba jsou také romantické chvíle s vaší partnerkou či partnerem.

STŘEDA 25. 7. 2018 – MUNTJAK – OHEŇ

Také dnešní energie budou stále milé, jemné a příjemně „hřejivé“. I dnes se co nejvíce věnujte tomu, co máte rádi, co Vás baví a co Vám přináší radost. Nesnažte se řešit žádné složité věci. Může to být vhodný den pro příjemné chvíle s přáteli a lidmi, které máte rádi. Chovejte se příjemně a ukažte ostatním svou vlídnou náruč.

ČTVRTEK 26. 7. 2018 – KŮŇ – OHEŇ

Dnes nás čeká velmi silná energie Ohně. Dnes se můžete s volností a vášní pustit téměř do čehokoliv, co vám dělá radost a co vás baví. Důležité dnes bude hlavně nadšení a vášeň. Hlídejte si jen nepozornost k detailům. Dnes rozhodně nezahálejte a buďte hodně aktivní, pokuste se prorazit a uspět. Nadchněte pro své aktivity i ostatní. Vhodný den i pro prezentace, ukázání se, reklamu, kulturu, sport či společenskou zábavu. Vyjděte si dnes na nějakou větší akci pro hodně lidí, buďte společenští, zábavní a přátelští.

PÁTEK  27. 7. 2018 – JELEN – OHEŇ

I dnes budou vládnout poměrně aktivní energie. Stejně jako včera budou energie vhodné na „ukázání se“, šíření informací, zpráv, propagační aktivity a prezentace. Dejte vědět o sobě, svých aktivitách a projektech. Chcete ostatním oznámit nějakou novinku? Udělejte to dnes. Je to vhodný den na reklamu, rozesílání pozvánek, letáků či jiných informací. Ukažte světu, co chcete sdělit.

SOBOTA 28. 7. 2018 – HAD – OHEŇ

Po rychlých energiích z předcházejících dnů dnes dojede ke zklidnění. Dnes budete mít možnost a čas vše, co se vám v uplynulých dnes povedlo, vnitřně zpracovat a promyslet, jak to co nejlépe využít pro Vás další postup a kroky. Energie dnes mohou být více přemýšlivé. Dnes můžete lépe nacházet různé souvislosti a řešení, plánovat strategie. Zkoumejte různé možnosti a hledejte cestu k cíli. Energie budou přát také meditacím a kontemplacím. Vhodný den na studium a učení.

NEDĚLE 29. 7. 2018 – ČERV – ZEMĚ

Dnes bude nejlepší zůstat doma a odpočívat. Raději si neplánujte nic zásadního a nečiňte žádná důležitá rozhodnutí. Můžete mít pocit, že na nic nemáte a nic nezvládnete. Naplánujte si na dnešek hlavně věci nebo aktivity, které Vám přinášejí radost a vnitřní naplnění.

PONDĚLÍ 30. 7. 2018 – BEZROHÝ DRAK – ZEMĚ

Dnes nás čeká celkem empatický a vstřícný den, vhodný k prosazení svých zájmů postavených na reálném základě. Zkuste se dnes zamyslet nad úkoly, které musíte vyřešit, ale zůstaňte nohama na zemi a sázejte hlavně na fakta, jistotu a objektivní pohled na věc. Nespoléhejte se moc na emoce a pocity.

ÚTERÝ 31. 7. 2018 – DRAK – DŘEVO

Dnes je dobré pracovat s dlouhodobými vizemi a cíli. Zahleďte se směle do své budoucnosti a hledejte ten správný směr, kudy se vydat. Dnešní energie jsou jako dělané pro velké věci a nové nápady, dlouhodobé aktivity, pro plánování, strategie. Na spoustu věcí dnes můžete získat nový úhel pohledu. Den jako stvořený pro začátky dlouhodobých a důležitých záměrů. Dnes můžete dělat velká a dlouhodobá rozhodnutí. Vše co dnes uděláte či začnete, bude mít potenciál rozvoje a expanze. Hlídejte si jen nepozornost k detailům, kterou dnes můžete mít a pokud budete podepisovat nějaké důležité smlouvy, nechte si je raději zkontrolovat i od někoho jiného.