ENERGIE DNÍ

zodiac-signs-2976245_1280Stejně jako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ ÚNOR 2019

Vlády nad únorem se ujímá silný, odvážný a troufalý Tygr. Pokud jste správně využili energie ledna a pomoc Buvola a také mezidobí Země, měli byste teď už mít promyšlený a hotový jasný plán na letošní rok. Teď je ten správný čas směle vyrazit na cestu za vašimi cíli. Už na nic nečekejte, déle již o ničem nepřemýšlejte, pusťte se do práce a buďte co nejvíce aktivní. Jak se říká, i cesta dlouhá tisíc mil, začíná prvním krokem. A čas na ten první krok je právě teď :-). Více ZDE.

5. 2. 2019 také začíná nový čínský rok, spojený se znamením Zemského Vepře. Pokud jste ještě nečetli můj článek, jak tento rok, co nejlépe využít a co si více hlídat, podívejte se SEM.

Energie dní na jednotlivé únorové dny najdete níže :-).

SOBOTA 16. 2. 2019 – VLAŠTOVKA – VODA

Dnešní energie mohou být hodně o lehkosti a moudrosti. Energie budou vhodné na různé konzultace, rady a porady. Zamyslete se dnes nad tím, co je pro vás důležité. Jak můžete využít vaše minulé úspěchy a navázat na ně? Velmi vhodný den k setkání a rozhovoru se svým učitelem, koučem nebo mentorem. Můžete si také přečíst nějaké hluboké myšlenky v moudré knize, nebo jen tak meditovat o životě. Nesnažte se dnes přijít na vše sami a nechte si poradit od těch zkušenějších a moudřejších.

NEDĚLE 17. 2. 2019 – VEPŘ – VODA

Dnes hlavně odpočívejte, relaxujte a užívejte si. Vychutnávejte si příjemné chvíle s vaším partnerem nebo  lidmi, které máte rádi a hlavně se dnes nestresujte. Vzhledem k tomu, že Vepř vládne i celému letošnímu roku, jeho energie dnes mohou být velmi znatelné. A kdybyste přece jen chtěli dělat něco jiného než je odpočívat a užívat si, tak dnešní energie jsou velmi vhodné na pomoc ostatním, různé charitativní akce atd. Buďte dnes vstřícní. Pokud víte o někom, kdo strádá, zkuste mu dnes pomoci. Pokud chybí něco Vám anebo potřebujete s něčím pomoct či poradit, nebojte se dnes o pomoc požádat. Pokud dnes plánujete nějaké setkání nebo schůzku, je vhodné ji spojit s dobrým jídlem.

PONDĚLÍ 18. 2. 2019 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes se věnujte hlavně svému zázemí a také svému partnerovi. Dělejte dnes hlavně věci, které máte rádi a na které jste zvyklí. Vyhněte se dnes raději všemu složitému. Můžete se také zaměřit na něco tradičního, něco co je třeba spojeno s vaším domovem. Ujistěte se, že máte vytvořené to správné zázemí, pro všechny vaše aktivity. Den je vhodný také ke studiu.

ÚTERÝ 19. 2. 2019 – VLK – ZEMĚ

Dnes se spoléhejte hlavně na fakta a objektivní pohled. Věci se mohou zdát jinak, než ve skutečnosti jsou. Raději si dnes vše ověřte z důvěryhodných zdrojů, abyste někomu nenaletěli nebo neudělali chybu.

STŘEDA 20. 2. 2019 – PES – KOV

Dnešní energie mohou být poměrně přísné. Raději dnes dodržujte pravidla a nesnažte se podvádět. Každé porušení pravidel, smluv či dohod, vás dnes může stát hodně energie. Ukažte lidem kolem vás vaši loajalitu a starostlivost.

ČTVRTEK 21. 2. 2019 – BAŽANT – KOV

Dnes se může zdát vše těžší a složitější než to ve skutečnosti je. Můžete mít také pocit, že se vám do ničeho nechce. Neplánujte si proto raději na dnešní den nic složitého a komplikovaného. Mohlo by vás to stát mnoho sil.

PÁTEK 22. 2. 2019 – KOHOUT – KOV

Dnes se můžete věnovat věcem, které vyžadují vaši plnou pozornost a práci s detailem. Energie jsou vhodné také k dokončování věcí. Je to také velmi vhodný den pro společenskou událost, kde se můžete ukázat v plné parádě. Velkou roli dnes bude hrát každý detail. Nezapomeňte tedy vše patřičně sladit.

SOBOTA 23. 2. 2019 – HAVRAN – KOV

Dnes budou vládnout poměrně kritické a pesimistické energie. Využijte je třeba pro odhalení chyb. Případnou kritiku si dnes neberete osobně, ale využijte možnost se z ní poučit a třeba se zlepšit.

 NEDĚLE 24. 2. 2019 – OPICE – KOV

Potřebujete-li něco promyslet, vymyslet nebo najít způsob jak něco vyřešit? Dnes by se vám to mohlo podařit. Chytrost dnešních energií může přinést rychlé výsledky. Vy nebo někdo jiný dnes může přijít s řešením či chytrým nápadem. Dnes se mohou také objevit různé příležitosti, pokud pro vás budou vhodné a budou odpovídat vašim letošním plánům, využijte je. Dnešní energie budou podporovat také hravost a zábavu, věnujte se proto zejména tomu, co vás skutečně baví.

PONDĚLÍ 25. 2. 2019 – LIDOOP – ZEMĚ

Neděle přinese poměrně lidské a empatické energie. Velmi vhodný den na přátelská či rodinná setkání a osobní, ale i pracovní schůzky. Veškerá jednání by měla být empatická, vstřícná, plná lidskosti a zodpovědnosti. Dnes můžete řešit svoje problémy nebo obtížnou situaci, ve které se třeba nacházíte a může se vám snáze podařit získat potřebnou pomoc a podporu. Buďte dnes také více vstřícní a citlivý vůči ostatním a jejich potřebám.

ÚTERÝ 26. 2. 2019 – TAPÍR – ZEMĚ

I dnešek se ponese ve znamení lidských, solidárních a empatických energií. Bude však ještě více než včera kladen důraz jen na skutečné potřeby, které zřejmě budete muset zřejmě také doložit a racionálně zdůvodnit, aby vám bylo vyhověno (určitě si připravte veškeré informace a fakta). Pozor na rozlišení, co je jen vaše přání či touha a co skutečně potřebujete. Pokud potřebujete s něčím pomoct, požádejte o ni. Ale berte to tak, že vše je tak, jak má být a vše se děje tak, jak je pro vás momentálně nejlepší. Vhodný den pro jednání na úřadech.

STŘEDA 27. 2. 2019 – KOZA – OHEŇ

Dnešní energie by měly být celkem příjemné, milé až romantické. Dnes se snažte dělat hlavně to, co máte rádi, užívejte si krásu a radost. Vyhýbejte se dnes konfliktům a řešte vše raději vlídným, citlivým a empatickým přístupem. Den si můžete zpestřit nějakým uměleckým či kulturním zážitkem. Udělte si dnes radost něčím milým a příjemným. Dobrá volba jsou také romantické chvíle s vaší partnerkou či partnerem.

ČTVRTEK 28. 2. 2019 – MUNTJAK – OHEŇ

Také dnešní energie budou stále milé, jemné a příjemně „hřejivé“. I vy se dnes chovejte mile a příjemně a ukažte ostatním svou vlídnou náruč. Věnujte se hlavně tomu, co máte rádi, co vás baví a co vám přináší radost. Nesnažte se řešit žádné složité věci. Může to být vhodný den pro příjemné chvíle s přáteli a lidmi, které máte rádi.