ENERGIE DNÍ

Stejně ENERGIE DNÍjako každý rok, sezóna nebo měsíc, má i každý den svoji vlastní osobitou energii. Podle tabulek starých čínských mistrů je energie každého dne daná jedním z 28 nebeských zvířat (neboli dómů). Tato zvířata propůjčují dni, kterému vládnou své vlastnosti. Jedná se o tzv. „letmý dotek okamžiku“, je to pocit, který ten den můžeme mít a také něco, co nemůžeme změnit. Proto je dobré se těmto energiím přizpůsobit a využít je k tomu, čeho chceme dosáhnout. Můžeme si zvolit aktivity, které tento den budeme dělat, zjistit, jak tento den využít ve svůj prospěch nebo na co si naopak dát pozor.

ENERGIE DNÍ BŘEZEN 2018

V březnu na pomyslný trůn měsíčních vládců usedne Zajíc. Předcházejí měsíc jsme měli využít ke startu svých letošních aktivit. Zajíc nám teď umožní nám mírné zpomalení a dá nám čas na to, abychom si mohli ty výsledky rychlého postupu vpřed vnitřně zpracovat a promyslet si JAK budeme ve svých aktivitách pokračovat. Březnové energie jsou hodně o vnitřku, interiéru a vnitřním zázemí. Proto je teď důležité, abychom si teď doma, v kanceláři či jiných prostorách vytvořili takové zázemí, které nám dodá energii pro další postup vpřed. Více v mém novém článku ZDE.

Pokud vás zajímají energie jednotlivých březnových dnů, pokračujte ve čtení níže :-)

PONDĚLÍ 19. 3. 2018 – JEZEVEC – DŘEVO

Oproti včerejšku se dnes energie mírně zpomalí a stáhnout dovnitř. Zaměřte se tedy více na své zázemí, úpravu interiéru, domova či pracovního prostředí. Máte kolem sebe doma či v kanceláři prostředí, které Vám dává podporu a energii? Máte všechno potřebné k tomu, abyste byli schopni svoje letošní plány zrealizovat? Pokud ne, zkuste se zamyslet nad tím, co by se dalo změnit, abyste se tam cítili lépe. Svůj interiér můžete také zkrášlit a osvěžit nějakou novou věcí, která vám udělá radost.

ÚTERÝ 20. 3. 2018 – ZAJÍC – DŘEVO

Stejně jako včera, tak i dnes budou vládnout energie zaměřené spíše na vnitřek. Máte už hotovu jarní výzdobu vašeho bytu či domu? Pokud ne, tak si dnes najděte čas s ní aspoň začít. Dnešní energie by měly být celkem příjemné a přátelské, snažte se dnes vyhýbat konfliktům. Pokud hledáte někoho ke spolupráci nebo potřebujete s něčím pomoct, můžete se dnes zamyslet nad tím, s kým byste se mohli propojit. Nemusíte být přece na vše sami. Potřebujete řešit nějaké rodinné záležitosti? Dnes je ten správný den.

STŘEDA 21. 3. 2018 – LIŠKA – DŘEVO

Středa může být dnem chytrosti až vychytralosti. Proto se nesnažte nikoho přechytračit. Mohlo by to dopadnout opačně. Dnešní chytré energie, ale můžete využít k hledání vhodného řešení. U všech situací bude dobré dát pozor na spodní podtext, protože společnost dnes pravděpodobně nebude moc vynikat upřímností. Lidé dnes mohou mít spíše sklony k šibalství, a mohou se vás snažit přechytračit. Dnes raději věnujte větší pozornost všemu, co se kolem Vás děje.

ČTVRTEK 22. 3. 2018 – TYGR – DŘEVO

Dnešní energie mohou být celkem razantní, rychlé, průrazné možná až agresivní. Zbytečně tedy neotálejte a pusťte se hned do práce. Pokud se chcete pustit do něčeho nového nebo s něčím začít, udělejte to právě dnes. To nové by vám mělo ideálně umožnit nějaký rozvoj. Ať už materiální nebo osobní. Nemusíte mít úplně jasnou a detailní představu o tom, co vše bude potřeba udělat, prostě jen začněte. Ničeho se nebojte, dnes můžete podstoupit i jistou dávku rizika.

PÁTEK 23. 3. 2018 – LEOPARD – ZEMĚ

Dnešní energie oproti včerejšku zjemní a už nebudou tak rychlé a agresivní, ale budou stále docela silné. Může se však stát, že se během dnes budou energie různě proměňovat a může docházet k různým nečekaným změnám, třeba i v náladách lidí atd. Snažte se dnes být přizpůsobiví a nevnímejte tyto případné změny jako problém, ale jako příležitost, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Nesnažte se dnes za každou cenu prosadit svůj názor nebo se držet původního plánu. Flexibilita a schopnost přizpůsobení se vzniklé situaci je pro dnešek nejlepší volba.

SOBOTA 24. 3. 2018 – KONDOR – ZEMĚ

Dnešní energie Vás mohou vynést do velké výšky a vy se tak můžete na vše dívat z nadhledu a udělat si celkový a hlavně také reálný obrázek všeho, co potřebujete řešit. Díky tomu můžete získat na určité věci či situace nový pohled a promyslet si další kroky. Dnes můžeme být také více otevření všem duchovním věcem a duchovnímu vnímání reality. Vhodný den k návštěvě kartářky či astrologa nebo jakékoliv setkání, kde se chceme bavit o tajemnu. Dnes by měl velmi dobře fungovat váš šestý smysl, zkuste proto pracovat se svojí intuicí. Věnujte dnes aspoň pár minut tiché meditaci.

NEDĚLE 25. 3. 2018 – BUVOL – VODA

Dnes si na vše nechte dostatek času, dovolte si vše dělat svým tempem a nenechte se do ničeho tlačit a manipulovat. Dnes do ničeho nenuťte sebe ani ostatní, nelámejte nic „přes koleno“ a netlačte zbytečně na pilu. Vyhýbejte se stresům a nátlakům, mohli byste nečekaně vybuchnout. I dnes se můžete ponořit do klidné meditace, bude snazší dostat se hlouběji do svého nitra. Můžete také učinit nějaké rozhodnutí, které už dlouho odkládáte. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vaše bude trvalé a jednoznačné. A vy, budete moci pokračovat a jít dál.

PONDĚLÍ 26. 3. 2018 – NETOPÝR – VODA

Dnes berte vše s lehkostí a nadhledem. Energie budou dnes hodně odlehčené a jemné. Proto však také nemusí být moc stabilní a nic nemusí být tak, jak jste původně plánovali. Může docházet k častým změnám. Takže se nenechte vykolejit tím, že se přes den vše může několikrát změnit, názory dnes mohou být velmi proměnlivé. Buďte flexibilní a změny se snažte využít ve svůj prospěch, nakonec vše může dopadnout i lépe než jste původně plánovali. Dělejte dnes hlavně to, co je Vám příjemné. S úsměvem na tváři dnes zvládnete vše v pohodě.

ÚTERÝ 27. 3. 2018 – KRYSA – VODA

Dnes budou vládnout celkem rychlé a aktivní energie a den by měl být celý v pohybu. Dnes toho můžete hodně stihnout. Dnes určitě neotálejte a buďte aktivní. Pokud potřebujete něco zařídit, sehnat, zjistit, získat nové informace nakoupit atd., dnes je ten nejlepší den. Komunikace s ostatními by dnes měla být velmi dobrá. Volejte, pište, analyzujte, hledejte na internetu, využijte různé zdroje.

STŘEDA 28. 3. 2018 – VLAŠTOVKA – VODA

Dnešní energie mohou být hodně o lehkosti a moudrosti. Den vhodný na různé konzultace, rady a porady. Naplánujte si na dnešek setkání a rozhovor se svým učitelem, koučem nebo mentorem. Můžete si také přečíst nějaké hluboké myšlenky v moudré knize, nebo jen tak meditovat o životě. Nechte si dnes poradit od těch moudřejších a zkušenějších. Nemusíte být přece na vše sami.

ČTVRTEK 29. 3. 2018 – VEPŘ – VODA

Dnes byste měli mít pocit, že Vám opravdu nic nechybí. Užívat si hojnost a radost ze života. Můžete se také více věnovat svojí rodině. Je to taky velmi vhodný den pro pomoc ostatním, různé charitativní akce atd. Buďte dnes vstřícní. Pokud víte o někom, kdo strádá, zkuste mu dnes pomoci. Pokud chybí něco Vám anebo potřebujete s něčím pomoct či poradit, nebojte se dnes o pomoc požádat, třeba právě někoho z rodiny. Pokud dnes plánujete nějaké setkání nebo schůzku, je vhodné ji spojit s dobrým jídlem.

PÁTEK 30. 3. 2018 – DIKOBRAZ – ZEMĚ

Dnes se věnujte hlavně svému domovu, rodině a partnerovi. Naplánujte si nějaké společné aktivity.

SOBOTA – 31. 3. 2018 – VLK – ZEMĚ

Dnes si dávejte opravdu velký pozor na přetvářku a klam. Některé věci se mohou zdát jinak, než ve skutečnosti jsou. Raději si dnes vše ověřte z důvěryhodných zdrojů, abyste někomu nenaletěli nebo neudělali chybu. Spoléhejte se hlavně na fakta a objektivní pohled. Večer si můžete zajít do divadla.