ZÁŘÍ 2020 – KOHOUT

V předcházejícím období pod vládou chytré Opičky jsme se měli pomalu začít připravovat na dokončení všeho, co jsme letos začali. Začalo období „sklizně“ a inventury.

Opice nám měla pomoct se rozohodnout, co a jak z výsledků našeho letošního snažení dále využijeme pro svoji budoucnost, co budeme dále rozvíjet, s čím naopak skončíme atd. Po Opici teď na pomyslný trůn měsíčních vládců usedá Kohout. Teď bychom už měli od rozhodování přejít k akci a konání, a vše začít třídit.

V září nám bude vládnout opravdu silná energie Kov. K této energii patří hlavně PRAVIDLA, POŘÁDEK, ŘÁDY, SYSTÉMY, TŘÍDĚNÍ, INVENTURY, DETAILY, KONTROLY, OCHRANA, SPRÁVNÉ FUGNOVÁNÍ.

Letošní rok se nám přehoupnul do své druhé poloviny, končí uvolněná energie léta a čas dovolených a prázdnin. Energie už teď budou jenom klesat a slábnout. A také my bychom se měli začít připravovat na útlum a období zimy. Teď už bychom neměli začínat nic moc nového, ale spíše omezit naše aktivity jen na to nejdůležitější a snažit se maximalizovat to, co můžeme získat ze svých stávajících aktivit a výsledků. Měly bychom si také si udělat důkladnou inventuru našeho života (věci, lidi, aktivity atd.), nastavit si správné fungování ve všech jeho oblastech a tím se připravit na naši další budoucnost.

K čemu můžeme následující měsíc využít a co si raději více hlídat?

Třiďte a dokončujte

Období pod vládou Kohouta, můžeme nazvat obdobím třídění, dokončování, sklizně a hodnocení výsledků. Měli bychom teď více vnímat, co a jak nám v životě funguje a pokud nám něco tzv. „drhne“ a blokuje energii, měli bychom to napravit, změnit nebo se toho zbavit. Využijte tento měsíc k oddělení kalného od čistého a osvojte si umění říkat NE 🙂. Je už nejvyšší čas začít hodnotit, co nám tento rok přinesl dobré, a to si ponechat, a naopak se zbavit všeho, co se nám nepovedlo, co už nepotřebujeme, a co by nám mohlo následně začít škodit. Ponecháme-li si v životě jen to, co nám přináší radost, bude i náš život radostnější.

Je také důležité si uvědomit, že pokud nám v životě něco nefunguje, nebo to nepotřebujeme, ale z nějakého důvodu, si to stále chceme nechat, může nám to pak zbytečně brát důležitou energii, kterou bychom měli věnovat tvoření své budoucnosti a tomu, co potřebujeme.

S Kohoutem přichází velmi silné dokončovací energie a my bychom proto měli také dotáhnout do konce všechny rozdělané projekty. Ať už jde o nedokončenou práci, činnosti a aktivity, které už vám k ničemu nepomáhají nebo třeba taky různé nedodělky v domácnosti, nedořešené vztahy atd. Proč je tak důležité věci dokončovat si můžete přečíst v jednom mém starším článku ZDE.

Letos je opravdu velmi vhodné dívat se na vše v širších souvislostech a vnímat to tak, že tímto tříděním a nastavením správného fungování ve všech oblastech našeho života, si uděláme místo nejen tomu novému, co tak bude moct do našich životů přijít, ale uděláme si také dobrý základ pro vstup do roku 2021 a do celého následující dvanáctiletí, které letos začalo. To, jak si letos nastavíme celý svůj život, bude mít potenciál se příštích 12 let dále rozšiřovat a rozvíjet. Letošní rok je tak s ohledem na naši budoucnost opravdu celkem důležitý a my bychom si měli dobře rozmyslet, co pro naši budoucnost potřebujeme a co už v naší budoucnosti nemá místo (více v mém článku o roce Kovové Krysy ZDE).

Nastavte si pravidla a začněte bilancovat

Ke Kovové energii patří také pravidla a ty můžete teď po prázdninách využít k tomu, aby se váš život po hravém a uvolněném létě zase pomalu dostal do potřebného řádu a lépe jste se tak připravili na konec roku. Měli bychom se vrátit ke všem svým povinnostem a začít je brát zase vážně. Pravidla bychom si měli nastavit jak v práci, tak ve svém soukromém životě a všech jeho oblastech (ať už jsou to vztahy, domov, volný čas, finance, zdraví atd.).

Definovat si u všeho jak to má fungovat, aby nám to správně sloužilo, k čemu to budeme používat, jak to budeme používat, jak nám to pomůže v naší budoucnosti. V rámci firmy, rodiny či vztahu si také můžeme rozdělit různé činnosti atd. Dodržování pravidel nám pak zjednoduší život a také pomůže k tomu, aby vše mohlo volně plynout k našim cílům.

Kohout je také velmi pečlivý, pracovitý, spolehlivý, cílevědomý a puntičkářský. Má také velký smysl pro lad a detail. Měla by nám proto jít „od ruky“ rutinní práce, která vyžaduje přesnost a zaměření na detail, tabulky, řády a různé systémy. Udělejte si už také první odhady toho, jak na tom jste, ať už ve vašem zaměstnání či podnikání a porovnejte vaše letošní plány s výsledky, které máte.

Je to také velmi vhodný měsíc na různé bilance, analýzy, výkazy, reporty, kontroly závazků, pohledávek, finančních toků, revize pravidel, systémů atd. Ujistěte se, že je vše v pořádku a máte to pod kontrolou, a pokud objevíte nějaké nesrovnalosti a chyby, je nejvyšší čas je napravit. V říjnu nám bude vládnout Pes a ten bude vyžadovat, aby bylo vše v naprostém pořádku a funkční.

Zkrášlete svůj interiér a udělejte si podzimní výzdobu

Využijte toto období také k očistě a zkrášlení svého domova. Zbavte se starého, nepoužívaného a nefunkčního, a udělejte si místo pro to nové. A svůj byt či dům už také nezapomeňte vyzdobit podzimními dekoracemi. Energie Kohouta je také hodně o detailech, je to energie spojená s designem, módou atd. Vše by mělo krásně ladit a zapadat do sebe. Podívejte se po svém domově a vnímejte krásu každého detailu. A pokud najdete nějaký nesoulad, snažte se to napravit tak, aby všechny detaily tvořily krásný a líbivý celek. Velmi důležitý bude také pořádek a čistota v celém interiéru.

Chvalte, chvalte, chvalte a buďte pochváleni 

Kohout ke svému životu potřebuje pochvalu a ocenění. Pokud se mu nedostává uznání jeho práce, může být velmi nepříjemný a někdy až agresivní. Nechcete-li se tedy tento měsíc setkávat s nevraživostí a kritikou, raději všechny chvalte. Chvála a uznání bude tento měsíc velmi silný motivační nástroj. Je to období, kdy bychom měli dávat na odiv výsledky své práce, slavit naše úspěchy a být na sebe pyšní.

Nezapomeňte ale také ocenit výsledky druhých. Chvalte svého partnera, děti, kolegy v práci, zaměstnance a nezapomeňte také pochválit sami sebe :-). Samozřejmě bude lepší, když se nebude jednat o pochlebování, ale zaslouženou chválu a já věřím, že důvod k pochvale, se vždy najde. Pochvala a ocenění pro nás i ostatní může být velmi silným zdrojem energie do další práce.

A pokud se tento měsíc setkáte s kritikou, tak si ji neberte osobně. I kritika se dá brát pozitivně a můžeme v ní najít inspiraci. Třeba inspiraci k tomu, jak můžeme dělat věci jinak, lépe a kvalitněji.

Hlídejte si únavu a vyčerpání a posilujte svoji imunitu

Jelikož Kohout je opravdu hodně pracovitý, rád se předvádí a přesvědčuje ostatní o své nepostradatelnosti, dělá často víc, než na co mu stačí síly. Z tohoto důvodu hrozí v tomto období také větší únavy a pocity vyčerpání, díky kterým se pak může snížit vaše imunita. Hodně tedy odpočívejte, nejlépe hned, jakmile pocítíte únavu.

Obzvlášť opatrní by měli být ti z Vás, kteří mají Kohouta nebo hodně jinové energie ve svém astrotypu. Letošní rok je pro nás všechny obecně více náročný a už z jeho první půlky můžeme být celkem vyčerpaní, proto teď může být opravdu více důležité vědomě odpočívat, dopřávat si kvalitní spánek, a pravidelnou regeneraci celého organismu. Může být také vhodné začít posilovat svoji imunitu, třeba i za pomocí různých vitamínů a minerálů.

K energii Kov patří také naše plíce a tlusté střevo a tyto orgány bychom si teď měli více hlídat. Bude už teď stále více chladno a my bychom tak měli začít zase nosit různé šály či šátky. Tlusté střevo má na starosti vylučování a obrazně tak můžeme říci, že jeho správné fungování souvisí právě s tím uměním říkat ne a tříděním, kterému bychom se měli tento měsíc co nejvíce věnovat.

Hezky se oblékněte, vyjděte si do společnosti a pochlubte se

Kohout má také rád kvalitu a krásu, proto teď více dbejte i na styl svého oblékání. Ženy se mohou třeba i více zdobit krásnými šperky. Dovolte si klidně trávit více času před zrcadlem. Měli byste se cítit dobře a mít ze sebe dobrý pocit, že vás to zkrátka sluší. Také příroda si v tomto období začne oblékat nový kabátek a postupně se ladit do podzimních barev. Stejně tak i my bychom měli oživit svůj šatník nějakým novým kouskem. Nebojte se zkusit třeba i něco extravagantnějšího (samozřejmě za předpokladu, že jste svůj šatník důkladně protřídili a tomu novému tam udělali místo :-)).

Ukazujte se více na veřejnosti. Zajděte si třeba na nějakou zajímavou výstavu, módní přehlídku, kulturní akci či luxusnější večeři. Využijte tyto energie a „blýskněte se“ ve společnosti. Můžete také uspořádat nějakou výstavu či předváděcí akci a pochlubit se výsledky vaší práce. Kohout chce být viděn a pochválen. Nenechávejte si své úspěchy a to, čeho se Vám podařilo dosáhnout jen pro sebe. Můžete se také pochlubit vašimi zážitky z dovolené, prázdnin atd. Představte si Kohouta, který se rád pochlubí svým pestrobarevným peřím.

Přeji vám úspěšný měsíc ve společnosti pilného a pracovitého Kohouta.

Zuzka

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formulář na úvodní straně ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com