ZÁŘÍ 2019 – KOHOUT

V předcházejícím období pod vládou Opice jsme se měli pomalu začít připravovat na dokončení všeho, co jsme letos začali. Promyslet si, jak dále naložíme se vším, co se nám povedlo, ale i nepovedlo. Opice nám mohla ukázat naší další cestu a směr.

Protože Opice je ráda, když může řešení jen vymyslet a navrhnout, ale jeho provedení se ujme někdo jiný, převezme po ní teď žezlo pracovitý, puntičkářský, pořádkumilovný a na detaily zaměřený Kohout, který nám také pomůže vnést po prázdninách do našich životů zase řád a pravidla :-).

Jak můžeme energie tohoto měsíce využít a co si raději více hlídat?

Třiďte a dokončujte

Období pod vládou Kohouta, můžeme nazvat obdobím třídění, dokončování, sklizně a hodnocení výsledků. Měli bychom teď více vnímat, co a jak nám v životě funguje a pokud nám něco tzv. „drhne“ a blokuje energii, měli bychom to napravit, změnit nebo se toho zbavit. Využijte tento měsíc k oddělení kalného od čistého, zmapujte si vaši současnout situaci a udělejte si inventuru svého života a celého vašeho letošního snažení.

Je už nejvyšší čas začít hodnotit, co nám tento rok přinesl dobré, a to si ponechat a naopak, se zbavit všeho, co se nám nepovedlo, co už nepotřebujeme, a co by nám mohlo následně začít škodit a ubírat energii. Ponecháme-li si v životě jen to, co nám přináší radost, bude i náš život radostnější.

S Kohoutem přichází velmi silné dokončovací energie, měli bychom proto také dotáhnout do konce všechny rozdělané projekty, ať už jde o nedokončenou práci, činnosti a aktivity, které už vám k ničemu nepomáhají nebo třeba taky různé nedodělky v domácnosti, nedořešené vztahy atd. Proč je tak důležité věci dokončovat si můžete přečíst v mém článku ZDE.

Nastavte si pravidla a začněte bilancovat

Ke kovové energii patří také pravidla a ty můžete teď po prázdninách využít k tomu, aby se váš život po hravém a uvolněném létě zase pomalu dostal do potřebného řádu a lépe jste se tak připravili na konec roku.

Měli bychom se vrátit ke všem svým povinnostem a začít je brát zase vážně. Pravidla bychom si měli nastavit jak v práci, tak ve svém soukromém životě. Rozdělit si například činnosti v rámci firmy, rodiny, různých spolků atd. Jejich dodržování nám pak zjednoduší život a také pomůže k tomu, aby vše mohlo volně plynout k našim cílům.

Kohout je také velmi pečlivý, pracovitý, spolehlivý, cílevědomý a puntičkářský. Má také velký smysl pro lad a detail. Měla by nám proto jít, jak se říká „od ruky“, rutinní práce, která vyžaduje přesnost a zaměření na detail, ať už je to práce s tabulkami či různými systémy. Udělejte si už také první odhady toho, jak na tom jste, ať už ve vašem zaměstnání či podnikání a porovnejte vaše letošní plány s výsledky, které máte, a spočítejte si přeběžné výsledky za celý letošní rok.

Je to také velmi vhodný měsíc na různé bilance, analýzy, výkazy, reporty, kontroly závazků, pohledávek, finančních toků, revize pravidel, systémů atd. . Ujistěte se, že je vše v pořádku a máte to pod kontrolou, a pokud objevíte nějaké nesrovnalosti a chyby, je nejvyšší čas je napravit. V říjnu nám bude vládnout Pes a ten bude vyžadovat, aby bylo vše v naprostém pořádku a funkční.

Zkrášlete svůj interiér

Využijte toto období také k očistě a zkrášlení svého domova. Zbavte se starého, nepoužívaného a nefunkčního. Pusťe do interiéru i svého života svěží čerstvou energii a udělejte si místo pro to nové. A svůj byt či dům už také nezapomeňte vyzdobit podzimními dekoracemi.

Jak už jsem zmiňovala, energie Kohouta je hodně o detailech, je to energie spojená s designem, módou atd. Vše by mělo krásně ladit a zapadat do sebe. Podívejte se po svém domově a vnímejte krásu každého detailu. A pokud najdete nějaký nesoulad, snažte se to napravit tak, aby všechny detaily tvořily krásný a líbivý celek. Velmi důležitý bude také pořádek a čistota v celém interiéru.

Chvalte, chvalte, chvalte a buďte pochváleni

Kohout opravdu nadevše miluje, a ke svému životu potřebuje pochvalu a ocenění. Pokud se mu nedostává uznání jeho práce, může být velmi nepříjemný a někdy až agresivní. Nechcete-li se tedy tento měsíc setkávat s nevraživostí a kritikou, raději všechny chvalte. Chvála a uznání bude tento měsíc velmi silný motivační nástroj. Je to období, kdy bychom měli dávat na odiv výsledky své práce, slavit naše úspěchy a být na sebe pyšní.

Nezapomeňte ale také ocenit výsledky druhých. Chvalte svého partnera, děti, kolegy v práci, zaměstnance a nezapomeňte také pochválit sami sebe :-). Samozřejmě bude lepší, když se nebude jednat o pochlebování, ale zaslouženou chválu a já věřím, že důvod k pochvale, se vždy najde. Pochvala a ocenění pro nás i ostatní může být velmi silným zdrojem energie do další práce.

Hlídejte si únavu a vyčerpání

Jelikož Kohout je opravdu hodně pracovitý, rád se předvádí a přesvědčuje ostatní o své nepostradatelnosti, dělá často víc, než na co mu stačí síly. Z tohoto důvodu hrozí v tomto období také větší únavy a pocity vyčerpání, díky kterým se pak může oslabit naše imunita.

Hodně tedy odpočívejte, nejlépe hned, jakmile pocítíte únavu. Obzvlášť opatrní by měli být ti z vás, kteří mají Kohouta ve svém astrotypu. Letos máme navíc obecně velmi slabé energie (více o potenciálu letošní roku ZDE) a k náhlým únavám a stavům vyčerpání může dojít opravdu celkem rychle.

Hezky se oblékněte a vyjděte si do společnosti

Kohout má také rád kvalitu a krásu, proto teď více dbejte i na styl svého oblékání. Ženy se mohou třeba i více zdobit krásnými šperky. Dovolte si klidně trávit více času před zrcadlem. Měli byste se cítit dobře a mít ze sebe dobrý pocit, že vám to zkrátka sluší :-). Udělejte si také čas na podzimní třídění a čistku ve svém šatníku, abyste si udělali místo a mohli ho také oživit nějakým novým kouskem či kousky.  Nebojte se zkusit třeba i něco extravagantnějšího nebo více barevného.

Ukazujte se více na veřejnosti. V září byste měli opravdu zářit :-). Zajděte si třeba na nějakou zajímavou výstavu, módní přehlídku, kulturní akci či luxusnější večeři. Můžete také uspořádat nějakou výstavu či předváděcí akci a pochlubit se výsledky vaší práce. Využijte tyto energie a „blýskněte se“ ve společnosti. Kohout chce být viděn a pochválen. Nenechávejte si své úspěchy a to, čeho se Vám podařilo dosáhnout jen pro sebe. Můžete se také pochlubit vašimi zážitky z dovolené, prázdnin atd.

Přeji vám úspěšný měsíc ve společnosti hrdého, krásného a zářivého Kohouta.

Zuzka

Zdroj obrázků: www.pixabay.com