ZÁŘÍ 2018 – KOHOUT

roosterPo chytré, bystré a hravé Opici, převezme v září žezlo pracovitý, puntičkářský a na detaily zaměřený Kohout.

Co můžeme od měsíce, který je před námi očekávat?

V předcházejícím období pod vládou Opice jsme se měli pomalu začít připravovat na dokončení všeho, co jsme letos začali a taky na sběr výsledků naší celoroční práce.  Začalo období sklizně a inventury naší letošní „úrody“. Odhadování zisků a ztrát. Energie už začínají být celkem slabé a my už bychom neměli začínat nic moc nového. Spíše se teď snažte maximalizovat to, co můžete získat ze svých stávajících aktivit a výsledků.

Období pod vládou Kohouta, můžeme nazvat obdobím dokončování a třídění. Využijte tento měsíc k oddělení kalného od čistého nebo jak se říká k oddělení zrna od plev. A a také k tomu, abyste dotáhli do konce všechny rozdělané projekty (ať už jde o nedokončenou práci, aktivity či věci, které už vám k ničemu neslouží, různé nedodělky v domácnosti, nedořešené vztahy atd.).

S Kohoutem přichází velmi silné dokončovací energie (více o tom, proč je tak důležité věci dokončovat jsem psala v jednom mém starším článku ZDE). Je už nejvyšší čas začít hodnotit, co vám tento rok přinesl dobré, a to si ponechali a snažili se vypilovat k dokonalosti. A naopak, se zbavili všeho, co se vám nepovedlo, co už nepotřebujete a co se vám nehodí pro vaše budoucí plány a kroky. Ponecháte-li si v životě jen to, co vám přináší radost, bude i váš život radostnější.

Využijte toto období také k posílení vaší imunity a očistě svého domova (velký úklid, zbavení se nepotřebných a nefunkčních věcí atd.). Zbavte se starého a udělejte si místo pro to nové. A svůj byt či dům už také nezapomeňte vyzdobit podzimními dekoracemi.

Ke kovové energii patří také pravidla a ty můžete teď po prázdninách využít k tomu, aby se váš život po hravém a uvolněném létě zase pomalu dostal do potřebného řádu a lépe jste se tak připravili na konec roku. Měli bychom se vrátit ke všem svým povinnostem a začít je brát zase vážně. Pravidla byste si měli nastavit jak v práci, tak ve svém soukromém životě. Jejich dodržování vám pak zjednoduší život a také pomůže k tomu, aby vše mohlo volně plynout k vašim cílům.

Udělejte si už také první nástřely rozpočtů na příští rok. Můžete si také připravit detailní plán do konce roku, ale už i ohledem na rok příští. Co s výsledky za tento rok, budete dělat v příštím roce. Kohout je také velmi pečlivý, pracovitý, spolehlivý, cílevědomý a puntičkářský. Má také velký vkus a smysl pro lad a detail. Rád se předvádí a často dělá víc, než je potřeba. Měla by vám jít dobře rutinní práce, která vyžaduje přesnost a zaměření na detail, tabulky, řády a různé systémy. Je to také velmi vhodný měsíc na uzavírání různých smluv, bilance, analýzy, ale také třeba řešení interiérů.

Kohout opravdu nadevše miluje, a ke svému životu potřebuje pochvalu a ocenění, a udělá proto opravdu téměř cokoliv. Pokud se mu nedostává uznání jeho práce, může být velmi nepříjemný a někdy až agresivní. Nechcete-li se tedy tento měsíc setkávat s nevraživostí a kritikou, raději všechny chvalte. Chvála a uznání bude tento měsíc velmi silný motivační nástroj. Chvalte svého partnera, děti, kolegy v práci, zaměstnance a nezapomeňte také pochválit sami sebe :-) (samozřejmě bude lepší, když se nebude jednat o pochlebování, ale zaslouženou chválu).

Kohout má rád kvalitu a krásu, proto teď i více dbejte na styl svého oblékání, měli byste se cítit dobře a mít ze sebe dobrý pocit. Oživte svůj šatník nějakým novým kouskem. Nebojte se taky „ukazovat“ na veřejnosti. Zajděte si třeba na nějakou zajímavou výstavu, módní přehlídku, kulturní akci či luxusnější večeři. Využijte tyto energie a „blýskněte se“ ve společnosti. Můžete také uspořádat nějakou výstavu či předváděcí akci. Kohout chce být viděn a pochválen. Nenechávejte si své úspěchy a to, čeho se Vám podařilo dosáhnout jen pro sebe. Můžete se také pochlubit Vašimi zážitky z dovolené, prázdnin atd.

Jelikož Kohout je opravdu hodně pracovitý a většinou dělá víc, než na co mu stačí síly, hrozí v tomto období také větší únavy a pocity vyčerpání, díky kterým e pak může snížit vaše imunita. Hodně tedy odpočívejte, nejlépe hned, jakmile pocítíte únavu. Obzvlášť opatrní by měli být ti z Vás, kteří mají Kohouta ve svém astrotypu.

Přeji vám úspěšný měsíc ve společnosti pracovitého, pořádkumilovného a spolehlivého Kohouta.

Zuzka