ÚNOR – MĚSÍC TYGRA

V únoru dochází k silné kumulaci energie Tygra. Tygr je garantem měsíce února a 1. 2. 2022 začal také nový čínský rok Vodního Tygra. Takže únor si užijeme ve společnosti dvou Tygrů, a to už je opravdu pořádná dávka tygří energie.

Energie Tygra je velmi razantní a průrazná, je to energie nového, nových začátků. Energie vhodná k dělání něčeho, co chci, aby mi začalo fungovat, aby to rostlo a dále se to rozvíjelo.

Pokud jste se tedy na letošní rok dobře připravili a máte jasnou představu o své další cestě, svých dalších cílech a vizích, tak teď už opravdu na nic nečekejte, už nad ničím nepřemýšlejte, skočte do nového roku a pusťte se do práce. Tygr vám teď dodá potřebnou sílu a odvahu. Vezměte si k ruce vaši „mapu a vykročte vstříc vašemu letošnímu „dobrodružství“.

Ta silná tygří energie, která nás bude teď v únoru ovlivňovat, nás může posunout opravdu o velký kus dopředu. Ať už je váš cíl jakýkoliv (nový projekt, uvedení nového produktu, nová služba, nová práce, nové bydlení, nový partner atd.), udělejte teď aspoň první krok, který povede k jeho naplnění. Důležitý je teď jasný záměr a energie vyslaná správným směrem.

Nečekejte, nikdy nenastane ten „správný čas“. Začněte tam, kde jste, a pracujte s jakýmikoliv nástroji, které máte po ruce, lepší nástroje najdete cestou.“ Napoleon Hill

Přesně tímto citátem od Napoleona Hilla bychom se teď měli řídit. Udělat hlavně první krok, i když třeba zatím nevidíme celou cestu a nemáme detailní představu o dalších krocích. Důležité je vědět, co chceme, co je ten náš cíl. Jakmile začneme, cesta se nám postupně začne ukazovat a rozvíjet se. Důležité je nestát a jít dopředu, krok po kroku.

V únoru bychom tedy opravdu neměli být pasivní, „sedět doma“ a čekat co nám spadne do klína. Teď je to o našem proaktivním přístupu. My bychom se měli zvednout, jít ven, začít konat a aktivně vykročit (vyskočit) na naší letošní cestu. Oznámit všem, co chystáme, jaké jsou naše plány, čemu se chceme věnovat. Zkrátka dát o sobě vědět, být klidně i více vidět, a přitáhnout na sebe pozornost.

A čím dále v únoru „doskočíte“, tím více se vám může v následujících měsících dařit. Představte si semínko, ze kterého se klube rostlinka, která si prorazí cestu nahoru třeba i přes beton. Přesně to jsou energie, které nám teď přináší Tygr. Udělejte pevné rozhodnutí, zaměřte se na to, co chcete a důvěřujte si. Mělo by z vás vyzařovat vaše pevné rozhodnutí a odhodlání.

Na druhou stranu, pokud nevíte, co chcete, jakého cíle chcete dosáhnout a po jaké cestě se k tomu cíli chcete vydat, můžete se dostat do celkem velkého chaosu. Pokud Tygr neví, po čem „skočit“, může začít chaoticky skákat o jedné věci ke druhé a tím se pak můžeme hned na začátku roku dost vyčerpat a zablokovat.

Dobré je využít tyto energie k něčemu, co potřebujeme udělat rychle a důrazně tj. prorazit. Čím dále se na začátku dostanete, tím snadnější pak budete mít další kroky. Správný začátek může být velmi dobrým základem vašeho letošního úspěchu. Pokud máte nějaký projekt, chcete získat nový byznys, či nové klienty, či něco jiného, s čím chcete začít, udělejte to právě v tomto období.

Dřevěné energie přinášejí také tvořivost, kreativitu, potenciál růstu, a hlavně velký potenciál pro nové nápady a nové začátky. Využívejte tedy hodně různé brainstormingy, generujte nápady, mluvte o svých plánech a nápadech s ostatními atd. Noste s sebou klidně nějaký sešit a všechny nápady si do něj zapisuje. Třeba daný nápad nevyužijete hned teď, ale můžete se k němu vrátit později. Těch nápadů vám teď může chodit opravdu hodně a byla by škoda je jen tak zapomenout.

Je to také ideální doba na zkoušení nových systémů, produktů a služeb. Zkoušejte a vše laďte postupně. Žádný začátek není dokonalý, tak zbytečně nečekejte až vaše nové produkty či služby budou dokonalé. Pokud jim věříte, začněte je využívat. Dřevo je také energií chaosu a tuto skutečnost byste měli teď přijmout a nechat svým nápadům volný průchod a nebát se dělat chyby. Ostatně právě chyby, jsou tím, z čeho se můžeme také velmi dobře učit.

Pro ty z vás, kteří nevyužili zimní čas k odpočinku a posílení svých energií, mohou být rychlé a razantní energie Tygra hodně vyčerpávající a povedou k jarním únavám. Dávejte si pozor hlavně na játra, žlučník, oči a ledviny a odpočívejte při jakékoliv únavě. Přílišná únava může oslabovat vaši imunitu, a to může být pak příčinou různých onemocnění.

Strava v tomto období by měla být spíše dietnější a odlehčená, abychom játra a žlučník ještě více nezatěžovali. Klidně na nějaký čas vynechejte i maso. Využijte toto období také k celkové očistě a detoxikaci, můžete k tomu využít různé bylinné prostředky či čaje. Hodně větrejte a snažte se pobývat na čerstvém vzduchu.

Přeji vám krásný čas ve společnosti dynamického a impulzivního Tygra (nebo vlastně dvou Tygrů), a myslete na to, že hlavním cílem v únoru je, UŽ NA NIC NEČEKAT, JÍT DO AKCE, ZAČÍT KONAT A SMĚLE VYKROČIT NA NAŠI LETOŠNÍ CESTU ;-).

Více infomací o energii, kterou přínáší rok Vodního Tygra si můžete poslechnout také v rozhovoru, který jsem dělala pro youtube kanál Příznaky transformace. Okaz na rozhovor ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com