ÚNOR 2021 – TYGR

Akce a nový začátek…to jsou energie, které nám v únoru přináší smělý, odvážný, průbojný a odhodlaný Tygr. Teď nastává ten správný čas probudit se ze zimního spánku, směle vyrazit kupředu a vydat se na cestu za našimi letošními cíli. Už na nic nečekejte, déle již o ničem nepřemýšlejte a pusťte se do práce. Tygr vám teď dodá potřebnou sílu a odvahu. Vezměte si k ruce vaší letošní „mapu a vykročte vstříc vašemu letošnímu „dobrodružství“. V lednu jsme se měli věnovat důkladné přípravě na letošní rok. Pokud jste tyto energii správně využili, měli byste teď mít v ruce jasný plán a přesně vědět, jak a za čím je teď potřeba vykročit a co musíte teď udělat. Tygr musí vědět, co má být „ta kořist“ a po čem má skočit, nechce se zdržovat zbytečným přemýšlením a plánováním, to není jeho úkol. Jeho úkol je prorazit novou cestu.

I my bychom tedy měli mít jasno v tom, jaký je ten náš cíl, jaká je naše vize, čeho chceme dosáhnout a jakým směrem chceme letos jít. V opačném případě Tygr nebude vědět „po čem skočit“ a ten náš začátek může být poněkud chaotický, zmatený a krušný a bude nás to stát zbytečně moc energie.

Využijte na maximum aktivní dřevěné energie, které nám v únoru začínají vládnout a udělejte důrazný a razantní „skok“ do letošního roku. Dejte všem pořádně najevo, čemu se chcete letos věnovat, mluvite o tom, pište o tom atd. Zkrátka udělejte kolem toho pořádný „humbuk“ :-).

Můžete se posunout opravdu o velký krok dopředu, k cílům, které jste si pro letošní rok naplánovali. A čím dále v únoru „doskočíte“, tím více se vám může v následujících měsících dařit. Představte si semínko, ze kterého se klube rostlinka, která si prorazí cestu nahoru třeba i přes beton. Přesně to jsou energie, které nám teď přináší Tygr.

„Cesta dlouhá tisíc mil, začíná prvním krokem“ Confucius

Tento váš první krok musí jasně směřovat k vašemu cíli. Udělejte pevné rozhodnutí, zaměřte se na to, co chcete a důvěřujte si. Mělo by z vás vyzařovat vaše pevné rozhodnutí, sebejistota a odhodlání. Měl by to být celkem razantní, viditelný a znatelný krok. Tygr vám pomůže prorazit cestu a díky jeho energiím vás začátek může posunout hodně dopředu.

Navíc už 12. února se k Tygrovi přidá roční vládce Buvol, a to může ještě více podpořit naši sílu a odhodlání dosáhnout cílů, které jsme si na letošní rok naplánovali. A jakmile Buvol vykročí na cestu, tak už ho většinou opravdu nic nezastaví. Budeme teď tedy mít opravdu silnou podporu vnějších energií, abychom udělali první kroky na cestě k našim letošním cílům a záměrům. A to už je docela velká motivace k tomu, abychom se odhodlali k akci, nemyslíte?

Dobré je využít tyto energie k něčemu, co potřebujeme udělat rychle a důrazně tj. prorazit. Čím dále se na začátku dostanete, tím snadnější pak budete mít další kroky. Správný začátek může být velmi dobrým základem vašeho letošního úspěchu. Pokud máte nějaký projekt, chcete získat nový byznys, či nové klienty, či něco jiného, s čím chcete začít, udělejte to právě v tomto období.

Nečekejte, nikdy nenastane ten „správný čas“. Začněte tam, kde jste, a pracujte s jakýmikoliv nástroji, které máte po ruce, lepší nástroje najdete cestou.“ Napoleon Hill

Přesně tímto citátem od Napoleona Hilla bychom se teď měli řídit. Udělat hlavně první krok, i když třeba zatím úplně jasně a detailně nevidíme celou cestu. Jakmile začneme, cesta se nám postupně začne ukazovat a rozvíjet se. Důležité je nestát a jít dopředu, krok po kroku.

Dřevěné energie přinášejí také tvořivost, kreativitu, potenciál růstu a hlavně velký potenciál pro nové nápady a nové začátky. Využívejte tedy hodně různé brainstormingy, generujte nápady, mluvte o svých plánech a nápadech s ostatními atd. Noste s sebou klidně nějaký sešit a všechny nápady si do něj zapisuje. Třeba daný nápad nevyužijete hned teď, ale můžete se k němu vrátit později. Těch nápadů vám teď může chodit opravdu hodně a byla by škoda je jen tak zapomenout.

Je to také ideální doba na zkoušení nových systémů, produktů a služeb. Zkoušejte a vše laďte postupně. Žádný začátek není dokonalý, tak zbytečně nečekejte až vaše nové produkty či služby budou dokonalé. Pokud jim věříte, začněte je využívat. Dřevo je také energií chaosu a tuto skutečnost byste měli teď přijmout a nechat svým nápadům volný průchod a nebát se dělat chyby. Ostatně právě chyby, jsou tím, z čeho se můžeme také velmi dobře učit.

Pro ty z vás, kteří nevyužili zimní čas k odpočinku a posílení svých energií, mohou být rychlé a razantní energie Tygra hodně vyčerpávající a povedou k jarním únavám. Dávejte si pozor hlavně na játra, žlučník, oči a ledviny a odpočívejte při jakékoliv únavě. Přílišná únava může oslabovat vaši imunitu, a to může být pak příčinou různých onemocnění.

Strava v tomto období by měla být spíše dietnější a odlehčená, abychom játra a žlučník ještě více nezatěžovali. Využijte toto období také k celkové očistě a detoxikaci vašeho těla i mysli. Hodně větrejte a snažte se pobývat často na čerstvém vzduchu.

Přeji vám krásný čas ve společnosti dynamického a impulzivního Tygra, a myslete na to, že hlavním cílem v únoru je, už na nic nečekat JÍT DO AKCE, ZAČÍT KONAT A SMĚLE VYKROČIT NA NAŠI LETOŠNÍ CESTU ;-).

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formulář na úvodní straně ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com