ÚNOR 2020 – TYGR

3, 2, 1, …….start 🙂

Akce a razantní začátek…to jsou energie, které nám v únoru přináší odvážný, průbojný a odhodlaný Tygr. Teď nastává ten správný čas směle vyrazit kupředu a vydat se na cestu za našimi letošními cíli.

Už na nic nečekejte, déle již o ničem nepřemýšlejte a pusťte se do práce. Vezměte si k ruce vaší letošní „mapu“ a vykročte vstříc vaší zářné budoucnosti. Na odpočinek jsme měli celý loňský rok, kterému vládnul Zemský Vepř, a věřím, že mnoho z nás, už se na akční energie, které teď přicházejí velmi těší.

Pokud jste správně využili lednové energie, měli byste teď mít v ruce jasný plán na letošní rok a přesně vědět, jak a za čím je teď potřeba vykročit. Tygr musí vědět, co má být „ta kořist“ a po čem má skočit. I my bychom tedy měli mít jasno v tom, jaký je ten náš cíl, jaká je naše vize, čeho chceme dosáhnout a jakým směrem chceme jít. V opačném případě může být ten začátek poněkud chaotický, zmatený a krušný a bude nás to stát zbytečně moc energie.

„Cíl bez plánu je pouze přání.“ — Antoine de Saint-Exupéry

Navíc, jak jsem psala už v mém článku o roce Kovové Krysy, letošní rok je o to důležitější, že začíná celý nový dvanáctiletý cyklus a při plánovaní letošního roku, bychom měli mít na paměti dlouhodobější vizi a cíle. Protože vše, čemu se budeme letos věnovat, může ovlivnit náš život na následujících dvanáct let a mít potenciál dále růst a rozšiřovat se. A taková představa už myslím opravdu stojí za to, abychom měli své letošní aktivity dobře rozmyšlené.

Letošní energie mohou velmi přát tomu, abychom začali dělat nové věci, případně dělali stávající věci nově, jinak, lépe a hlavně kvalitněji. Energie budou také velmi nakloněné různým změnám a novým příležitostem, kterým ovšem musíme jít sami naproti. A teď je ten správný čas, kdy s tím začít, protože právě Tygr energii změn přináší.

Využijte na maximum aktivní dřevěné energie, které nám v únoru začínají vládnout a udělejte razantní „skok“ do letošního roku. Můžete se posunout opravdu o velký krok dopředu, k cílům, které jste si pro letošní rok naplánovali.

Představte si semínko, ze kterého se klube rostlinka, která si prorazí cestu nahoru třeba i přes beton. Přesně to jsou energie, které nám teď přináší Tygr.

„Cesta dlouhá tisíc mil, začíná prvním krokem“ Confucius

Tento váš první krok musí jasně směřovat k vašemu cíli.  Udělejte pevné rozhodnutí, zaměřte se na to, co chcete a důvěřujte si. Mělo by z vás vyzařovat vaše odhodlání. Měl by to být celkem razantní, viditelný a znatelný krok. Tygr vám pomůže prorazit cestu a díky jeho energiím vás začátek může posunout hodně dopředu.

Dobré je využít tyto energie k něčemu, co na daném projektu potřebujeme udělat rychle a důrazně tj. prorazit. Čím dále se na začátku dostanete, tím snadnější pak budete mít další kroky. Správný začátek může být velmi dobrým základem vašeho úspěchu. Pokud máte nějaký projekt, chcete získat nový byznys, či nové klienty, či něco jiného, s čím chcete začít, udělejte to právě v tomto období.

Nenechte se ničím zpomalovat a nehleďte teď moc na detaily. Důležité je, abyste se uměli rychle rozhodovat, nerozhodnost vás bude brzdit a zpomalovat. Právě proto je tak důležité mít dobře připravený plán s jednotlivými kroky, které budete muset podniknout a tím plánem se teď jen řídit a nechat se vést.

Nečekejte, nikdy nenastane ten „správný čas“. Začněte tam, kde jste, a pracujte s jakýmikoliv nástroji, které máte po ruce, lepší nástroje najdete cestou.“ Napoleon Hill

Přesně tímto citátem od Napoleona Hilla bychom se teď měli řídit. Udělat hlavně první krok, i když třeba zatím nevidíme celou cestu a nemáme detailní představu o dalších krocích. Jakmile začneme, cesta se nám postupně začne ukazovat a rozvíjet se. Důležité je nestát a jít dopředu, krok po kroku.

Dřevěné energie přinášejí také tvořivost, kreativitu, potenciál růstu a hlavně velký potenciál pro nové nápady a nové začátky. Využívejte tedy hodně různé brainstormingy, generujte nápady, mluvte o svých plánech a nápadech s ostatními atd.

Je to také ideální doba na zkoušení nových systémů, produktů a služeb. Zkoušejte a vše laďte postupně. Žádný začátek není dokonalý, tak zbytečně nečekejte až vaše nové produkty či služby budou dokonalé. Pokud jim věříte, začněte je využívat. Dřevo je také energií chaosu a tuto skutečnost byste měli teď přijmout a nechat svým nápadům volný průchod a nebát se dělat chyby. Ostatně právě chyby, jsou tím, z čeho se můžeme také velmi dobře učit.

Pro ty z vás, kteří nevyužili zimní čas a k odpočinku a posílení svých energií, mohou být rychlé a razantní energie Tygra hodně vyčerpávající a povedou k jarním únavám. Dávejte si pozor hlavně na játra, žlučník, oči a ledviny a odpočívejte při jakékoliv únavě. Přílišná únava může oslabovat vaši imunitu a to může být pak příčinou různých onemocnění.

Strava v tomto období by měla být spíše dietnější a odlehčená, abychom játra a žlučník ještě více nezatěžovali. Klidně na nějaký čas vynechejte i maso. Využijte toto období také k celkové očistě a detoxikaci, můžete k tomu využít různé bylinné prostředky či čaje. Hodně větrejte a snažte se pobývat na čerstvém vzduchu.

Přeji vám krásné a inspirativní dny ve společnosti dynamického a impulzivního Tygra, a myslete na to, že hlavním cílem v únoru je ZAČÍT A SMĚLE VYKROČIT NA NAŠI LETOŠNÍ CESTU. A nezapomeňte také odpočívat a užívat si třeba procházky v přírodě, ať nepřijdete hned na začátku roku o všechnu svoji energii :-).

zdroj obrázků: www.pixabay.com