ÚNOR 2019 – TYGR

tygrVlády nad únorem se ujímá silný, odvážný a troufalý Tygr. S ním přicházejí opravdu silné a aktivní jangové energie. Pokud jste správně využili energie ledna a pomoc Buvola a také mezidobí Země, měli byste teď už mít promyšlený a hotový jasný plán na letošní rok.

Teď je ten správný čas směle vyrazit na cestu za vašimi cíli. Už na nic nečekejte, déle již o ničem nepřemýšlejte, pusťte se do práce a buďte co nejvíce aktivní. Jak se říká, i cesta dlouhá tisíc mil, začíná prvním krokem. A čas na ten první krok je právě teď. Tento váš první krok musí jasně směřovat k vašemu cíli.  Udělejte pevné rozhodnutí, zaměřte se na to, co chcete a důvěřujte si. Mělo by z vás vyzařovat vaše odhodlání.

Měl by to být celkem razantní, viditelný a znatelný krok. Tygr vám pomůže prorazit cestu a díky jeho energiím vás začátek může posunout hodně dopředu. Dobré je využít tyto energie k něčemu, co na daném projektu potřebujeme udělat rychle a důrazně tj. prorazit. Únor je navíc nejkratším měsícem v roce a proto je třeba jednat celkem rychle a razantně. Soustřeďte svoji pozornost na tento první krok či kroky a nenechte se rozpytlovat příliš mnoha aktivitami najednou. Nesnažte se o velký záběr, abyste toho stihli co nejvíce. Mohlo by vás to rychle vyčerpat.

Čím dále se na začátku dostanete, tím snadnější pak budete mít další kroky. Pokud nemáte plán a konkrétní vizi čemu se chcete letos věnovat, čeho chcete dosáhnout a kam se chcete dostat, může se stát, že váš začátek bude poněkud chaotický, zmatený a krušný a bude vás stát zbytečně moc energie.

Začátek bývá velmi důležitý, nepromeškejte proto ten správný okamžik. Pokud máte nějaký projekt, chcete získat nový byznys, či nové klienty, či něco jiného, s čím chcete začít, udělejte to právě v tomto období. Je to čas, kdy se máte věnovat rychlému a razantnímu startu. Nenechte se ničím zpomalovat a nehleďte teď moc na detaily. Důležité je, abyste se uměli rychle rozhodovat, nerozhodnost vás bude brzdit a zpomalovat.

Nemějte strach z případných chyb, teď je opravdu důležité hlavně začít. V březnu se ujme vlády Zajíc a bude čas a vhodné energie na to, vše doladit. Jak je řečeno v mém oblíbeném citátu od Napoleona Hilla „Nečekejte, nikdy nenastane ten „správný čas“. Začněte tam, kde jste, a pracujte s jakýmikoliv nástroji, které máte po ruce, lepší nástroje najdete cestou.“

Období pod vládou Tygra, je zároveň období, kdy na nás začínají silně působit dřevěné energie, které přinášejí také tvořivost, kreativitu, potenciál růstu a hlavně velký potenciál pro nové nápady a nové začátky. Využívejte tedy hodně různé brainstormingy, generujte nápady.

Pokud nové nápady budou ladit s vaším plánem, pusťte se směle do jejich realizace. Je to také ideální doba na zkoušení nových systémů, produktů a služeb. Zkoušejte a vše laďte postupně. Žádný začátek není dokonalý, tak zbytečně nečekejte až vaše nové produkty či služby budou dokonalé. Pokud jim věříte, začněte je využívat. Dřevo je také energií chaosu a tuto skutečnost byste měli teď přijmout a nechat svým nápadům volný průchod.

Nezapomínejte ale také, že letošnímu roku vládne Zemský Vepř a jak jsem psala již v mých předchozích článcích, Vepř je posledním znamením čínského zvěrokruhu a uzavírá tak dvanáctiletý cyklus, ve kterém se vždy vystřídají všechna znamení. Energie v tomto roce budou proto obecně spíše slabé, pasivní a ve své nejnižší fázi.

Vnější energie nás tedy nemusí moc podporovat a bude důležité čerpat energii zejména z toho, čeho jsme už dosáhli v minulých letech, co se nám povedlo, co se nám daří a navazovat na to. Neměli bychom začínat příliš mnoho úplně nových věcí, do kterých bychom museli vkládat hodně své vlastní energie, což by mohlo snadno vést k vyčerpání.

Buďte tedy více opatrní a dobře si vybírejte, do čeho se pustíte a jestli k tomu máte dostatek sil. Pokud možno bychom měli také stále cítit pevnou půdu pod nohama a do nových aktivit se pouštět dobře připraveni. Pracujte hodně s fakty a informacemi. Měli bychom si být jistí, že aktivity, kterým se letos budeme věnovat zvládneme a opravdu nás posouvají směrem k našemu cíli.  A čím větší jistotu budeme mít, tím více nás může energie Tygra posunout k našim cílům.

Pro ty z vás, kteří nevyužili zimní čas k odpočinku a posílení svých energií, mohou být rychlé a razantní energie Tygra hodně vyčerpávající a povedou k jarním únavám. Dávejte si pozor hlavně na játra, žlučník, oči a ledviny a odpočívejte při jakékoliv únavě. Přílišná únava může oslabovat vaši imunitu a to může být pak příčinou různých onemocnění.

Strava v tomto období by měla být spíše dietnější a odlehčená, abychom játra a žlučník ještě více nezatěžovali. Klidně na nějaký čas vynechejte i maso. Využijte toto období také k celkové očistě a detoxikaci, můžete k tomu využít různé bylinné prostředky či čaje. Hodně větrejte a snažte se pobývat na čerstvém vzduchu.

Přeji vám krásný čas ve společnosti dynamického a impulzivního Tygra, a myslete na to, že hlavním cílem v únoru je prostě ZAČÍT ;-).