SRPEN 2019 – OPICE

Stejně jako každý měsíc, tak i v srpnu dochází k dalšímu střídání na pomyslném trůnu měsíčních vládců. Po klidném a romantickém období, kterému vládla Koza, si od ní žezlo převezme chytrá, bystrá, hravá a mazaná Opice.

Jsme sice teprve v polovině prázdnin a období dovolených, ale energie, které Opice přináší, nás začnou opět nutit do větší aktivity. Klídek, pohodu a odpočinek jsme si měli, pokud to bylo možné, co nejvíce vychutnat v červenci, kdy jsou k tomu ty nejvhodnější energie :-).

Chytré energie Opice nás teď mohou nutit více přemýšlet, co a jak dál. Měli bychom pomalu začít hodnotit naše letošní snažení a jeho výsledky, a také přemýšlet o tom, co z toho a jak, bude vhodné použít do budoucnosti. Opice je takový taktik a může nám pomoci vymyslet, jak se vším, co jsme letos udělali a co se nám povedlo, ale třeba i nepovedlo, naložit dále. Jak co nejlépe zpracovat naši „letošní úrodu“ a zajistit tak další fungování.

Jak tedy můžeme energie tohoto měsíce využít a na co se hlavně zaměřit?

Opice je také bystrá, všestranná, vynalézavá a mazaná. Dokáže si celkem snadno a rychle poradit v každé situaci. Umí velmi dobře improvizovat a ví si se vším rady. Říká se o ní, že je nejchytřejším zvířetem čínského zvěrokruhu (což může lichotit zejména těm z vás, kteří máte Opici také ve svém astrotypu). Ne nadarmo se říká „je chytrý jako opice“ :-).

Velmi dobře také ví, jak a co udělat, vidí to řešení a tu cestu. Ukáže vám směr kudy jít. Mohou vám třeba začít  přicházet nápady, jak vyřešit různé problémy či situace, se kterými jste si až doteď nevěděli rady apod. Klidně s sebou noste nějaký sešit a všechny nápady a vnuknutí si zapisujte. Může se také stát, že se objeví někdo další, kdo vám poradí nebo přijde s nějakým dobrým nápadem.

Pokud potřebujete něco vyřešit nebo udělat nějaké rozhodnutí, teď nastal ten nejlepší čas, kdy se tomu věnovat. Ať už jsou to věci týkající se přímo vás nebo vaší rodiny, práce nebo čehokoliv jiného. Opice ale také potřebuje zadání. Musíte tedy vědět, CO vlastně chcete, aby vám Opice mohla ukázat jak to udělat nebo jak toho dosáhnout.

Bude tedy více než vhodné si ujasnit a ideálně sepsat vše, co vás ještě letos čeká nebo co potřebujete ještě vyřešit. Pak využijte energii a vlastností Opice a naplánujte si zbytek letošního roku, tak aby vše vyšlo co nejlépe a dosáhli jste cílů, které jste si na začátku roku stanovili. Přemýšlejte a hledejte tu nejlepší cestu a způsoby, jak co řešit. A pokud vás nějaké řešení napadne, už dále zbytečně nepřemýšlejte a pusťte se raději hned do práce, aby nezůstalo jen u nápadu a nalezení řešení, ale došlo také k jeho realizaci :-).

Řešení můžete také delegovat na někoho jiného, nemusíte být na vše sami. Opice má výborné nápady, ale je radši, když může jen poradit a samotné realizace, se ujme někdo jiný 🙂. Zkuste se zamyslet nad tím, zda by vám mohl někdo pomoci. A pokud se budete muset ujmout toho řešení sami, rozhodně to nevnímejte jako problém, ale spíše jako příležitost k tomu, se v životě posunout zase o kus dál.

To řešení, které vymyslíte, by také nemělo být zbytečně složité a komplikované. Opice opravdu nemá ráda těžkosti a složitá řešení. Taková řešení má pak tendence odkládat a utíkat od nich, čímž si jen zadělává na další problémy. Pokud budete dosažení svých cílů vnímat jako problém, pak jich téměř s jistotou opravdu nedosáhnete. Cestu ke svým cílům proto musíte vnímat jako zábavu a hru, musí ve vás vzbuzovat zvědavost, jaké to bude, až se vám to vše povede atd.

Měli bychom si také najít čas a zhodnotit, jaké z aktivit, kterým se momentálně věnujeme, nás skutečně posouvají tam, kam chceme, a těmto aktivitám, se pak po zbytek roku, věnovat, co nejvíce.

Aktivity, které nás brzdí, berou nám energie nebo nás nikam neposouvají, bychom měli, co nejvíce eliminovat. Zde je dobré řídit se třeba tzv. Paretovým pravidlem 80/20 a věnovat co nejvíce úsilí 20% našich aktivit, které nám přinášejí 80% výsledků. Opice má také velmi dobrou intuici, takže by neměl být problém si tyto aktivity vymezit a ostatní utlumit nebo úplně eliminovat.

I v tomto období stále platí, že cokoliv budeme dělat, nás musí bavit. Pokud Opici něco nebaví, většinou ji to otráví a uteče od toho. Vše však řešte odlehčeně a hravou formou. Nedívejte se na věci jako na problémy či překážky. Tento měsíc byste víc než kdy jindy měli ve svém slovníku slovo problém vyměnit za slovo příležitost. Pokud budete nuceni nějaký problém řešit, vnímejte ho raději jako příležitost, jak se něco naučit, jak něco dořešit, jak s něčím pohnout atd.

Opice si také velmi ráda hraje, předvádí se a vzbuzuje pozornost. Potřebuje se ukazovat ve společnosti a chlubit se svojí prací a tím co umí. Potřebuje publikum a potlesk, miluje úspěch a ocenění. Přijímejte tedy a sdílejte své úspěchy a ocenění a zároveň také chvalte ostatní za to, co se jim povedlo. Pochavala a ocenění může být v srpnu pro ostatní velmi silná motivace.

Říká se také, že Opice vidí neukázané a slyší nevyslovené. V tomto období můžeme tedy více využívat naši intuici, mít otevřené oči a být připraveni využít nové příležitosti, které se mohou objevit. Vyhýbejte se také lhaní a podvodnému jednání, vše může být rychle odhaleno. Ale zároveň si také dávejte pozor, aby se vás někdo nepokusil obelhat nebo podvést.

Opice má taky velmi dobrou paměť a mimo jiné si dlouho pamatuje všechny křivdy a to kdy a jak jí kdo ublížil. Proto nebuďte překvapení, když na vás v tomto období někdo vytáhne ze skříně nějakého „kostlivce“ a bude to chtít používat proti vám a třeba vám tím i ublížit.

Stejně jako Koza, tak i Opice si ráda užívá. Navíc máme stále léto a prázdniny, takže si dále užívejte radost a zábavu, ale už se pomalu začínejte zajímat, starat a připravovat na sběr výsledků vaší letošní práce a vašeho snažení.

V srpnu také dochází k citelné změně energií a z období pod vládou Ohnivých energií se přesouváme do období, kterému budou vládnout energie Kov. Tyto dvě energie jsou vzájemně v disharmonii. Oheň je energie nejvyššího jangu, kdežto Kov je naopak energie jinová. Proto tato změna může být docela znatelná, zejména pro ty citlivější z vás. Energie se nám začínají zklidňovat a měnit z aktivních na pasivní, tedy přijímající.

Pokud se teď, a po celý zbytek roku, budeme chtít pustit do něčeho nového, musíme si již uvědomit, že energie času už nám nebudou moc pomáhat a podporovat nás a my budeme muset vydávat hodně svojí energie. To ovšem neznamená, že už se nám nebude dařit, jen už se o to budeme muset více starat sami a dotovat to ze svých vlastních energií. Tady je pak jen potřeba si hlídat, že letošní enerige jsou obecně celkem slabé (více ZDE) a proto bude potřeba více odpočívat a hlídat si pocity vyčerpání.

Přeji vám příjemný a pohodový čas, užijte si druhý prázdninový měsíc ve společenosti hravé Opice, ale využijte také naplno její chytré energie a už pomalu přemýšlejte, co vše je potřeba do konce roku ještě zvládnout a vše si to sepište a naplánujte 🙂

Zdroj obrázků: www.pixabay.com