SRPEN 2018 – OPICE

OpicePrázdniny nám pomalu spějí ke své polovině a v srpnu také dojde k dalšímu střídání na pomyslném trůnu měsíčních vládců. Koza předá pomyslné žezlo chytré, bystré, hravé a mazané Opici, která se stane naší společnicí pro následující měsíc.

Přichází období, kdy se prázdninová bezstarostnost a užívání si začíná pomalu převracet ve starost o zabezpečení života a svých potřeb na zimní období. Od pocitového užívání si příjemných letních energií, bychom měli začít pomalu přecházet v rozumové chápaní toho, co se děje a jak s tím co nejlépe naložit. Ted nastává období, kdy bychom se měli začít připravovat na dokončení všeho, co jsme letos začali.

Úkolem Opice je začít hodnotit letošní výsledky a také přemýšlet o tom, co z toho a jak, bude vhodné použít do budoucnosti. Opice je takový taktik a může nám pomoci vymyslet, jak se vším, co jsme letos udělali a co se nám povedlo, ale třeba i nepovedlo, naložit dále. Jak co nejlépe zpracovat naši „letošní úrodu“ a zajistit tak další fungování.

Čemu se tedy v srpnu věnovat a jak energie tohoto měsíce využít?

Opice je velice bystrá, všestranná, mazaná a chytrá a dokáže si celkem snadno poradit v každé situaci. Velmi dobře také ví jak a co udělat, vidí to řešení a tu cestu. Ukáže vám směr kudy jít. Mohou vám třeba přicházet nápady, jak vyřešit různé problémy či situace, se kterými jste si nevěděli rady apod. Klidně s sebou noste nějaký sešit a všechny nápady si zapistujte. Může se také stát, že se objeví někdo, kdo vám poradí nebo přijde s nějakým dobrým nápadem.

Pokud potřebujete něco vyřešit nebo udělat nějaké rozhodnutí, teď nastal ten nejlepší čas, kdy se tomu věnovat. Řešení můžete také delegovat na někoho jiného, nemusíte být na vše sami. Opice má výborné nápady, ale je radši, když se řešení, nebo spíše realizace, ujme někdo jiný. Zkuste se zamyslet nad tím, kdo by vám mohl pomoct.

Opice ale také potřebuje zadání. Musíte tedy vědět, CO vlastně chcete, aby vám Opice mohla ukázat jak to udělat nebo jak toho dosáhnout. Bude tedy vhodné sepsat si třeba seznam věcí, které potřebujete řešit.

I v tomto období stále platí, že cokoliv budeme dělat, nás musí bavit. Opice nemá ráda, když něco musí a pokud ji něco nebaví, většinou ji to brzo otráví a uteče od toho. Vše však řešte odlehčeně a hravou formou. Nedívejte se na věci jako na problémy či překážky. Tento měsíc byste víc než kdy jindy měli ve svém slovníku slovo problém vyměnit za slovo příležitost.

Pokud budete nuceni nějaký problém řešit, vnímejte ho raději jako příležitost. Příležitost jak se něco naučit, jak něco dořešit, jak s něčím pohnout, jak se posunout dál atd. A snažte se aspoň vymyslet řešení daného problému. Ale samotnou exekuci tohoto vymyšleného řešení můžete, pokud to půjde, odložit až na září, kdy se ujme vlády pilný a puntičkářský Kohout a ten si tím určitě poradí lépe.

Opice si velmi ráda hraje a předvádí se. Potřebuje se ukazovat ve společnosti a chlubit se svojí prací a tím co umí. Potřebuje publikum a potlesk, miluje úspěch a ocenění. Přijímejte tedy a sdílejte své úspěchy a ocenění a zároveň také chvalte ostatní za to, co se jim povedlo.

Říká se také, že Opice vidí neukázané a slyší nevyslovené. V tomto období můžeme tedy více využívat naši intuici, mít otevřené oči a být připraveni využít nové příležitosti, které se mohou objevit. Vyhýbejte se také lhaní a podvodnému jednání, vše může být rychle odhaleno. Ale zároveň si také dávejte pozor, aby se vás někdo nepokusil obelhat nebo podvést.

Opice má taky velmi dobrou paměť a mimo jiné si dlouho pamatuje všechny křivdy a to kdy a jak jí kdo ublížil. Proto nebuďte překvapení, když na vás v tomto období někdo vytáhne ze skříně nějakého „kostlivce“ a bude to chtít používat proti vám a třeba vám tím i ublížit.

Stejně jako Koza, tak i Opice si ráda užívá, má ráda hru a zábavu. Navíc máme stále léto a prázdniny, takže si dále užívejte radost, zábavu, prázdniny a dovolené. Už se ale pomalu začínejte zajímat, starat a připravovat na sběr výsledků vaší letošní práce a vašeho snažení. Pomalu už začněte přemýšlet nad tím, co je dobře a co špatně. Začněte si dělat inventuru vaší „úrody“, čeho bylo dosaženo. Přemýšlejte co a jak dál, odhadujte zisky a ztráty a promýšlejte důsledky vašich rozhodnutí.

Využijte všech vlastností Opice a naplánujte si zbytek letošního roku, tak aby vše vyšlo co nejlépe a dosáhli jste cílů, které jste si na začátku roku stanovili.

V srpnu také dochází  k citelné změně energií a z období pod vládou Ohnivých energií se přesouváme do období, kterému budou vládnout energie Kov. Tyto dvě energie jsou vzájemně v disharmonii. Oheň je energie nejvyššího jangu, kdežto Kov je naopak energie jinová. Proto tato změna může být docela znatelná. Energie se nám začínají zklidňovat a měnit z aktivních na pasivní, tedy přijímající.

Pokud se teď budeme chtít pustit do něčeho nového, musíme si již uvědomit, že energie času už nám nebudou moc pomáhat a podporovat nás a my budeme muset vydávat hodně svojí energie. To ovšem neznamená, že už se nám nebude dařit, jen už se o to budeme muset více starat sami a dotovat to ze svých vlastních energií.

Přeji vám příjemný a pohodový čas a využijte naplno chytré energie, které nám Opice přináší :-).