ŘÍJEN 2019 – PES

V říjnu usedne na pomyslný trůn měsíčních vládců  loajální, čestný, věrný a často také nekompromisní Pes. Minulý měsíc pod vládou Kohouta jsme měli využít hlavně  k inventurám, revizím a kontrolám pravidel a systémů a také k „třídění“, zbavení se nefunkčních a nepotřebných věcí a dokončení rozdělaných projektů.

A jelikož mezi jednotlivými měsíčními vládci platí pravidlo návaznosti, Pes nám teď  pomůže ohlídat, že to, co Kohout naplánoval a roztřídil, se opravdu stane. Pomůže nám nastavit nová pravidla pro naše budoucí fungování ve všech oblastech našeho života.

Jak tedy období, které je před námi co nejlépe využít a čemu se raději vyhnout?

Pes je takový strážce a hlídač, jehož hlavní úlohou je ochrana a také zabezpečení správného fungování. Proto bychom měli tento měsíc věnovat zejména tomu, abychom si vše pořádně zkontrolovali a ujistili se, že máme v životě vše nastaveno správně a vše nám správně funguje. A to se týká jak domácnosti, tak práce, vztahů, našeho zdraví, hmotného či finančního majetku nebo také naší rodiny.

Pokud jste měsíc Kohouta využili k třídění a revizím, máte už teď jasno v tom, co vám v životě funguje a co je potřeba změnit tak, aby to neohrozilo nás samotné, to co děláme a také naši budoucnost. V říjnu teď máme velmi vhodné energie k tomu, abychom si pevně nastavili nová pravidla a dobře se připravili na naše další fungování a zabezpečili naši „dosavadní úrodu“ tak, abychom z ní vytěžili maximum.

Využijte tyto energie a nastavte si nové řády a pravidla pro svůj život (práce, osobní život, koníčky atd.). Pomůže vám to se lépe orientovat na vaší cestě dál, kam máte jít a kudy. Pamatujte také na to, že u pravidel jsou vždy důležité dvě věci. Pravidla musí být jasně stanovená, tak, aby jim každý rozuměl, a tato nastavená pravidla se musí také vyhlásit, tj. musíme o nich říct  všem lidem, kterých se týkají. Jelikož pokud nevím, že nějaké pravidlo existuje, nemůžu ho ani dodržovat a řídit se jím.

Projděte a zkontrolujte si také všechny smlouvy, pojistky, atd. Jsou stále platné a odpovídá jejich obsah vaší momentální životní situaci? Zkontrolujte si také zabezpečení vašeho domu nebo bytu, veškeré domácí spotřebice, vaše auto apod. Měli byste mít jistotu, že je vše, tak jak má být a nemělo by dojít k žádnému neočekávanému problému.

Myslete také na ochranu vašeho zdraví. V zimě bude naše tělo více náchylné k nemocem, a proto posilujte vaši imunitu a ujistěte se, že vám nechybí žádné důležité vitamíny či minerály. Zdraví je vždy lepší řešit preventivně. A pokud máte nějaké zdravotní problémy a odkládáte jejich řešení, je teď už opravdu ten nejvyšší čas se tomu začít věnovat. Věnujte se také posilování vaší psychiky, například různými dechovými a relaxačními cvičeními nebo meditací. Důležitý je také dostatečný a kvalitní spánek.

Další důležitou úlohou Psa je oddělovat dobré od špatného. Jakmile zjistí, že něco může ohrozit funkčnost, tak to vyloučí a eliminuje, někdy i dost nemilosrdně. Pokud jste se minulý měsíc, kterému vládl Kohout, nedostali k tomu, abyste se zbavili všeho, co už v životě nechcete, co nefunguje a co vám již neslouží, nechte to tento měsíc opravdu odejít.

Zhodnoťe vše co momentálně ovlivňuje váš život a zkontrolujte, že v něm není nic, co by vám mohlo následně způsobovat problémy a zbytečně vás vyčerpávat. To co nefunguje pak buď opravte nebo se toho zbavte (ať už jde o hmotné věci, aktivity, zdroje informací nebo lidi z vašeho okolí). Nechte si ve svém životě jen „zralé plody vhodné k dalšímu uchování“. Je to podobné jako když se vám od nahnilého kousku ovoce zkazí postupně celá úroda. Stejně tak to pak může vypadat i s naším životem.

A vzhledem k tomu, že s Kovovou Krysou, která bude vládnout roku 2020, vstupujeme do nového kovového dvanáctiletí, je teď opravdu důležité ponechat si v životě jen to, co nám funguje tak, abychom do tohoto nového dvanáctiletí vstoupili v co nejlepší kondici a s dostatkem energie :-). V opačném případě se nám mohou tyto nefunkční věci, vztahy, aktivity atd. prolínat celým dalším dvanáctiletím. Energie příštího roku budou opravdu hodně rychlé a bude potřeba, abychom na to byli připraveni a nemuseli řešit záležitosti, které by nám energii zbytečně braly a brzdily nás.

Pes je velmi inteligentní a velkorysý, má často silné morální zásady a jde mu především o správnost. Všeobecně se v tomto období mohou všichni více domáhat a lpět na dodržování pravidel, zákonů, slibů atd. Pokud dojde k jejich porušování, může to vyvolávat opravdu nepříjemné konflikty. Pes je spíše konzervativní, nemá moc rád novoty a změny, proto tento měsíc raději využívejte osvědčené postupy, držte se tradic a nesnažte se o žádné převratné novinky.

Pes má také obrovský smysl pro rodinu a spravedlnost. Období pod jeho vládou je tedy také velmi vhodné na veškeré rodinné záležitosti. Všichni budou více citliví na ochranu rodinného krbu. V tomto období se může také vyjasnit mnoho nevyřešených záležitostí a spravedlivě se rozhodne.

Méně vítanou vlastnosti Psa jsou pedantství a cynismus. Nenechte se tedy vytočit případným pedantským či cynickým chováním svého nadřízeného nebo partnera (obzvlášť pokud třeba mají Psa i ve svém astrotypu).

Pes umí být také velmi přísný a často má také tendence ztrácet se v podrobnostech, kritizovat a hledat na všem chyby. Což může být někdy i k dobru a můžete díky tomu v tomto měsíci také spoustu chyb odhalit a mít tak šanci je opravit. Jen by to nemělo vést do extrému, abychom se nesoustředili jen na to, co nefunguje a hledání nedostatků a chyb, a potom jak se říká…pro stromy nepřehlédli les :-).

Ve vztazích (a nejen těch partnerských) by tento měsíc měla vládnut spíše loajalita, věrnost a spolehlivost (co se řekne, to se musí dodržet, dávejte si tedy pozor na plnění slibů a dodržování pravidel a dohod). Velký pozor si dávejte na konflikty a na nevěru, mohla by ve vašem vztahu způsobit opravdu velké problémy a případné rozchody mohou být v tomto období velmi bolestivé. A naopak, pokud se tento měsíc s někým seznámíte a vstoupíte do nového vztahu, může tam být velký potenciál na loajalitu a věrnost :-).

Začíná už také docházet k citelnému poklesu aktivních energií, které už teď budou do konce roku jen slábnout. Proto bude důležité se zbytečně nevyčerpávat. Můžeme teď více využívat energii tzv. „nápomocných přátel“, což jsou zdroje energie, kterou nám nabízí naše okolí. Nejedná se jen o lidi, ale také třeba o informace, postupy, systémy atd. Zkrátka vše, co nám může pomoci šetřit naši vlastní energii. Nemusíte být na vše sami, a pokud víte, že někdo danou aktivitu zvládne lépe než vy, nebojte se ho požádat o pomoc.

V říjnu nás také čeká letošní poslední tzv. „mezidobí země“. Vy, kteří čtete mé články pravidelně, už víte, že se jedná o období, ve kterém bychom měli bilancovat a hodnotit naše dosavadní výsledky a revidovat naše plány. Může dojít ke zpomalení, která nám dá čas na promyšlení dalších kroků.

Využijte tedy toto období a udělejte si jasný plán na období zimy a také si promyslete, co vše musíte udělat proto, abyste do nového roku vstoupili co nejsilnější. Energie Země s sebou přináší také realitu a vyžaduje reálné podklady, data a fakta. Takže pokud se budete práci na svých plánech věnovat v tomto období, mělo by Vám to zaručit, že budou realistické a dosažitelné. Nastavte si jasné kroky pro úspěšné dokončení letošního roku a zároveň už si připravte první výhled na rok následující.

Vše musí zkrátka dobře fungovat, a to mějte tento měsíc na paměti :-).

Přeji vám úspěšný měsíc ve společnosti čestného, spravedlivého, loajálního, ale někdy také velmi kritického a přísného Psa.

zdroj obrázků: www.pixabay.com