PROSINEC – KRYSA

Prosinec je pro mnoho z nás nejkrásnějším měsícem v roce. Měsíc, ve kterém nás čeká advent a také kouzelné Vánoce. Naše letošní cesta je v pomyslné cílové rovince a každý konec znamená vždy také předzvěst nového začátku.

Je před námi měsíc, jehož garantem je Krysa. Krysa je první zvíře čínského zvěrokruhu, tedy jeho počátkem (dokonce tzv. prvopočátkem počátku). Prosinec je díky tomu také měsíc, jehož energie je velmi důležitá a vhodná pro přípravu začátku a nových aktivit. Pokud jeho energie správně využijeme, může nám to následně velmi pomoci lépe zvládnout celý příští rok.

Tedy rok 2020, který bude ve znamení Kovové Krysy. Ano je to tak, znamení Krysy nás bude provázet nejen v prosinci, ale také celý následující rok. Rok Kovové Krysy oficiálně začne až 25. 1. 2020, ale prosinec už můžeme brát jako takovou ochutnávku energií, které na nás budou silně působit celý příští rok. Článek o energiích a potenciálu příštího roku už pro vás chystám. Teď se ale pojďme věnovat ještě poslednímu měsíci roku letošního :-).

Jak tedy energie, které nám teď Krysa přináší co nejlépe využít a co si více hlídat?

ZAČNĚTE SE POMALU DÍVAT KOLEM SEBE

S nástupem Krysy nám opět začínají sílit a růst energie. Možná jste sami pocítili tu výraznou změnu energií, která se v posledních dnech udála. Přechod z nejpasivnějších energií Vepře (který vládnul minulému měsíci) do energií aktivní Krysy, byl opravdu velmi znatelný.

Minulý měsíc jsem vás nabádala k odpočinku, dokončení všech vašich letošních aktivit a nabírání nových sil. Vládly nám energie podobné energiím noci, kdy máme spát a regenerovat náš organismus, abychom měli dost energie do nového dne.

Energie, které nám teď přináší Krysa, můžeme naopak přirovnat k energiím časného rána. Chvíle, kdy se probudíme, ještě se nám nechce z postele, ale už začínáme přemýšlet, co budeme ten den dělat. Jde o přípravu na nový den…v našem případě tedy na nový rok. A podobně bychom se měli chovat i v prosinci. S pomocí Krysy bychom se teď měli začít zajímat o to, jak a co budeme dělat v příštím roce.

KDO JSEM, KDE JSEM A KAM CHCI JÍT?

Měli bychom si začít uvědomovat své možnosti, potenciál, silné stránky, ale i svoje hranice a začít už vnitřně řešit a zpracovávat, co budeme příští rok dělat (pokud byste chtěli lépe poznat sami sebe, váš potenciál a vaše přirozené taletny, může vám pomoci třeba rozbor osobního astrotypu).

Uvolněte teď prostor své intuici, snažte se vnímat a chápat souvislosti, získávejte informace. Noste s sebou klidně sešit a sepisujte si své myšlenky, které vás během dne napadají. Doporučuji mít tento sešit také u postele a psát si také myšlenky, které vás napadnou před spaním 🙂.

Začněte si vytvářet první náznaky vize a plánu na příští rok. Udělejte si přípravu na vaši další cestu, kterou chcete příští rok vydat. Je to jako když jedete třeba na dovolenou..nejprve se musíte rozhodnout kam chcete vlastně jet, jak se tam dostanete, co vše budete na cestu potřebovat atd.

„Budoucnost závisí na tom co uděláme v současnosti.“ — Mahátma Gándhí

A stejně tak můžete postupovat i teď. Udělejte si analýzu vašeho roku 2019, a poděkujte za vše, co vám letošní rok dal. Uvědomte si, kde se teď nacházíte, jaká je vaše výchozí situace? Jak vám mohou vaše letošní výsledky pomoci v příštím roce? Co musíte začít dělat příští rok jinak, s čím musíte skončit a v čem naopak chcete pokračovat? Definujte si také, co je vaším cílem, jakým člověkem se chcete stát a kam se chcete příští rok dostat.

A tentokrát to nebude jen o vstupu do nového roku, ale také do nového dvanáctiletí, které můžeme brát jako takovou novou etapu našeho života. Něco končí a něco nového zároveň začíná. To, jak bude vypadat náš příští rok, nás může ovlivnit na dalších 12 let. Proto bychom měli v letošním roce opravdu ukončit vše, co nám už neslouží a nefunguje a být tak připraveni na nové možnosti a příležitosti.

Zamyslete se, co vše budete potřebovat k tomu, abyste na vaši cestu v roce 2020 vykročili co nejlépe. Uvědomte si první kroky, které budete muset v příštím roce udělat. Připravte si klidně seznam všeho, co bude potřeba udělat a zařídit. A zamyslete se také nad tím, kdo nebo co vám může pomoci vše lépe zvládnout.

KOMUNIKUJTE A SBÍREJTE INFORMACE

Nejsilnější stránoku Krysy je komunikace a také vyhledávání a sběr informací. Teď je opravdu výborný čas na získávání informací, jejich zkoumání a analyzování, ale také třídění informací na potřebné a nepotřebné. Tyto informace by vám měli pomoci udělat si dobrou představu o tom, co můžete v roce 2020 využít, čemu se věnovat a čemu se raději vyhnout. Vzhledem k tomu, že Krysa patří k elemtnu Voda a voda potřebuje hlavně plynutí, nejde jen o to, informace získat a hromadit, ale také je zpracovat a nějakým způsobem poslat dál.

Je to také vhodný měsíc na jakoukoliv formu komunikace, ať už ústní, písemnou či jakoukoliv jinou. Pohybujte se hodně mezi lidmi, nenechávejte si svoje myšlenky, nápady a plány jen pro sebe. Mluvte o tom, co vás zajímá a co chystáte i s ostatními. Můžete tak získat další důležité informace, které vás posunou ve vašem přemýšlení, a které vám s realizací vašich plánů mohou pomoci.

Zatím se ale o vše stále jen zajímejte. Teď to ještě není o aktivitě navenek, ale o přípravě toho nového uvnitř nás samotných. V lednu Krysu vystřídá Buvol a ten už má dost síly na to, aby nám pomohl vydat se na cestu a začít postupovat dopředu. A čím více si teď ujasníme, jaká by ta naše další cesta měla být, tím lepší to naše vykročení bude.

S touto vnitřní přípravou nám mohou velmi pomoci meditace a také rozjímání, při kterých můžeme své pocity ohledně příštího roku lépe procítit. Zkuste si vyhradit každý den, aspoň pár minut na  to ponořit se do klidu a být jen sami se sebou a třeba si zkusit vizualizovat váš ideální rok 2020. Dejte tak vašim snům a plánům prvotní impulz, který vás může začít přibližovat k jejich realizaci.

BUĎTE VÍCE AKTIVNÍ

Teď už moc neváhejte a začněte být více aktivní. Není to ještě o žádné přehnané aktivitě, ale také už ne o „válení se“ a užívání si příjemných energií Vepře :-).  Energie Krysy by nás teď už měla začít probouzet z pomalých energií Vepře. Přemýšlejte o tom, co chcete, hledejte možnosti, dívejte se po příležitostech, vyhledávejte si nové informace, pátrejte a analyzujte.

Potřebujete se ještě naučit něco nového? Využijte toto období také na vzdělávání se, zapište se do nějakého kurzu, hledejte materiály a čerpejte nové vědomosti.

NENECHTE S SEBOU MANIPULOVAT A VYHÝBEJTE SE KONFLIKTŮM

Jednou z méně vítaných vlastností Krysy je manipulace. Dávejme si tedy pozor, ať se najednou neocitneme někde, kde jsme si vůbec nepřáli být jen proto, že jste nechali vmanipulovat do něčeho, co s vámi vůbec nesouzní. Pozor také, abychom my sami nemanipulovali. To opravdu není dobrý způsob dosahování svých cílů. Určitě existují i jiné cesty, jak se dostat k výsledku, který si přejeme. Vyhýbejte se také konfliktům, pokud se Krysa cítí zahnaná do kouta a neví kudy kam, může být hodně útočná a agresivní.

Krysa také velmi ráda nakupuje a nakupování jí dělá radost. Dávejte si tedy pozor na bezhlavé a impulsivní nákupy a různé výhodné a lákavé slevy a nabídky. Pokud jste vánoční dárky nepořídili v předcházejícím období pod vládou Vepře, můžete za ně teď utratit vice, než jste plánovali :-).

UŽÍVEJTE SI ADVENTNÍ ČAS A KOUZELNOU VÁNOČNÍ ATMOSFÉRU

Jak jsem psala už na začátku, prosinec je hlavně také měsíc, ve kterém nás čeká adventní čas a vánoční svátky. Čas, který bychom měli trávit hlavně s rodinou a lidmi, které máme rádi. Vychutnávat si společné zážitky a společně strávený čas.

Užívat si předvánoční a vánoční tradice a také příjemnou adventní atmosféru. Udělat si krásnou výzdobu, provonět naše domovy skořicí a vanilkou, pořádat vánoční besídky, užívat si různá předvánoční setkání, zajít na vánoční trhy a ochutnávat dobroty, které se tu nabízejí atd.

Vánoce a advent jsou také dobou rozjímání, dobročinnosti, laskavosti a lásky. Buďte empatičtí a vstřícní ke svému okolí, rozdávejte radost a dobrou náladu a pomáhejte ostatním, kteří třeba nemají tak šťastný život, jako vy.

Přeji vám klidné, kouzelné, voňavé a pohodové předvánoční období ve společnosti Krysy 😉

zdroj obrázků: www.pixabay.com