PROSINEC 2018 – KRYSA

krysaIV prosinci vystřídá Vepře na pomyslném trůnu měsíčních vládců rychlá, bystrá, aktivní a komunikativní Krysa. Je před námi jeden z nejkrásnějších měsíců v roce, který je neodmyslitelně spojený s vánočními svátky a jejich kouzelnou astmosférou. Zároveň je to ale také velmi důležitý měsíc, jehož energie je velmi vhodná na přípravu nového začátku a nových aktivit. Tedy na rok 2019, který bude ve znamení Zemského Vepře.

Jak tedy můžete měsíc pod vládou Krysy co nejlépe využít?

Krysa je prvním zvířetem čínského zvěrokruhu, tedy jeho počátkem (dokonce tzv. prvopočátkem počátku). S nástupem její vlády nám opět začínají trošku sílit a růst energie. Možná jste sami pocítili tu výraznou změnu energií, která se teď děje (přechod z nejpasivnějších energií Vepře do energií aktivní Krysy je opravdu velmi znatelný).

Krysa přináší prvotní jangovou energii, ve které se vše rodí a začíná. Jang nemá žádnou formu, kterou bychom mohli uchopit. Jedná se spíše o pocit, který později můžeme zformulovat do myšlenek. Začíná velmi vhodné období na přípravu na další rok a nové aktivity. Krysa nám dává první impulz k tomu, abychom se začali dívat směrem dopředu, k novému roku, který brzo začne.

Měli bychom si začít uvědomovat své možnosti, ale i svoje hranice a začít už vnitřně řešit a zpracovávat, co budeme příští rok dělat, abychom je mohli rozvinout. Uvolněte proto prostor své intuici, snažte se vnímat a chápat souvislosti, získávejte informace. Sepisujte si své myšlenky. Začněte si vytvářet první náznaky vize a plánu na příští rok.

Udělejte si analýzu vašeho roku 2018 a uvědomte si, kde se teď nacházíte, jaká je Vaše výchozí situace? Jak vám mohou vaše letošní výsledky pomoci v příštím roce? Definujte si také, co je vaším cílem a kam se chcete příští rok dostat. Zamyslete se, co vše k tomu budete potřebovat, jaké všechny aktivity budete muset udělat atd. Koho k tomu budete potřebovat, kdo vám může s čím pomoci atd. Krysa nám může pomoci najít cestu a je jen na nás, jak této možnosti využijeme.

Jak jsem psala již výše, roku 2019 bude vládnout Zemský Vepř a také velmi silná energie Země. Země je hlavně o jistotě, stabilitě, rovnováze. Myslete na to tedy i při přemýšlení o vašich dalších plánech a cílech. Měly by být hlavně jasné, reálné a jednoduché a vy byste si měli být jisti, že vše zvládnete. Příští rok se rozhodně nesnažte o stavění vzdušných zámků a zbytečně neriskujte, na to přijdou jiné a vhodnější roky. O potenciálu roku Zemského Vepře už si budete velmi brzo moct přečíst v mém článku, který už pro vás chystám.

Krysa je také velmi dobrá v komunikaci a sběru informací. Teď je opravdu výborný čas na shánění inspirace a informací. Je to také vhodný měsíc na jakoukoliv formu komunikace, ať už ústní, písemnou či jakoukoliv jinou. Mluvte proto o svých plánech a cílech i s těmi, kteří se budou podílet na jejich realizaci nebo s těmi, kteří vám mohou s jejich realizací pomoci. Tato komunikace však musí být jednoduchá, stručná, věcná a jasná. Tuto silnou stránku Krysy můžete využít například při vyřizování různých záležitostí na úřadech atd.

Zatím se ale o vše stále jen zajímejte. Teď to ještě není o aktivitě navenek, ale o přípravě toho nového uvnitř nás samotných. V lednu Krysu vystřídá Buvol a ten už má dost síly na to, aby nám pomohl vydat se na cestu a začít postupovat dopředu. A čím více si teď ujasníme, jaká by ta naše další cesta měla být, tím lepší to naše vykročení bude. S touto vnitřní přípravou nám mohou velmi pomoci meditace a také rozjímání, při kterých můžeme své pocity ohledně příštího roku lépe procítit. Zkuste si vyhradit každý den, aspoň pár minut na to si v klidu sednout, ponořit se do klidu a být jen sami se sebou.

Teď už moc neváhejte a začněte být více aktivní. Přemýšlejte o tom, co chcete, hledejte možnosti, dívejte se po příležitostech, vyhledávejte si nové informace, pátrejte a analyzujte. Potřebujete se naučit něco nového,? Využijte toto období také na vzdělávání se, zapište se do nějakého kurzu, hledejte materiály a čerpejte nové vědomosti. Bez veškerých potřebných informací, byste tento měsíc raději neměli nic začínat. Vaše aktivity by měly ideálně navazovat jedna na druhou, aby bylo zajištěno plynutí.

Další významnou vlastností Krysy je manipulace. Dávejme si tedy pozor, ať se najednou neocitneme někde, kde jsme si vůbec nepřáli být jen proto, že jste nechali vmanipulovat do něčeho, co s vámi vůbec nesouzní. Pozor také, abychom my sami nemanipulovali. To opravdu není dobrý způsob dosahování svých cílů. Určitě existují i jiné cesty, jak se dostat k výsledku, který si přejeme. Vyhýbejte se také konfliktům, pokud se Krysa cítí zahnaná do kouta a neví kudy kam, může být hodně útočná a agresivní.

Stejně jako informace umí Krysa i velmi dobře a rychle sehnat peníze. Pokud tedy na své další aktivity nějaké finanční prostředky potřebujete, mohou vám energie tohoto měsíce pomoci s jejich obstaráním. Ovšem pozor na to, že stejně rychle umí Krysa tyto získané peníze utratit. Velmi ráda nakupuje a nakupování jí dělá radost. Dávejte si tedy pozor na bezhlavé a impulsivní nákupy. Pokud jste vánoční dárky nepořídili v předcházejícím období pod vládou Vepře, můžete za ně teď utratit vice, než jste plánovali. Než tedy něco koupíte, raději si vše dobře promyslete.

Přeji vám klidné, kouzelné a pohodové předvánoční období ve společnosti Krysy 😉