PROSINEC 2017 – VLÁDNE NÁM KRYSA

krysaIV prosinci vystřídá Vepře na pomyslném trůnu měsíčních vládců rychlá, bystrá, aktivní, komunikativní, ale také hašteřivá a manipulativní Krysa (někdy také nazývaná Myš). Je před námi jeden z nejkrásnějších měsíců v roce, ve kterém nás čekají pohádkové Vánoce. Zároveň ale začíná také velmi vhodné období na přípravu na další rok, na nové aktivity a nové začátky.

Krysa je prvním zvířetem čínského zvěrokruhu, tedy jeho počátkem (dokonce tzv. prvopočátkem počátku). S nástupem její vlády nám opět začínají trošku sílit a růst energie. Možná už sami vnímáte tu změnu energie, která ve Vás budí aktivitu. Je to prvotní jangová energie, ve které se vše rodí a začíná. Jang nemá žádnou formu, kterou bychom mohli uchopit. Jedná se spíše o pocit, který později můžeme zformulovat do myšlenek. Ať už příští rok plánujete třeba změnu zaměstnání, nové bydlení, nové webové stránky, změnu školy nebo třeba nové služby pro vaše klienty, právě teď je ten nejlepší čas na utřídění myšlenek, promyšlení správného rozhodnutí, analyzování informací a zahájení přípravy.

Měli bychom si začít uvědomovat své možnosti, ale i svoje hranice a začít už vnitřně řešit a zpracovávat, co budeme příští rok dělat, abychom je mohli rozvinout. Uvolněte proto prostor své intuici, snažte se vnímat a chápat souvislosti, získávejte informace. Sepisujte si své myšlenky. Měli byste si začít vytvářet první náznaky vize a plánu na příští rok. Uvědomit si, kde se teď nacházíte, tedy jaká je Vaše výchozí situace a definovat si, co je Vaším cílem, kam se chcete příští rok dostat. Zamyslete se, co vše k tomu budete potřebovat, jaké všechny aktivity budete muset udělat atd. Krysa nám může pomoci najít cestu a je jen na nás, jak této možnosti využijeme.

Krysa je také velmi dobrá v komunikaci a sběru informací. Náš pocit nám dá základní oblast, čemu se chceme příští rok věnovat, a my si začneme vyhledávat potřebné informace a dávat dohromady potřebné podklady k našim budoucím aktivitím. Vše, co Vám není zatím úplně jasné, čemu nerozumíte atd. To vše si zjistětě právě v prosinci.

Je to také vhodný měsíc na jakoukoliv formu komunikace, ať už ústní, písemnou či jakoukoliv jinou. Ta však musí být jednoduchá, stručná, věcná a jasná. Tuto silnou stránku Krysy můžete využít například při vyřizování různých záležitostí na úřadech atd. Nezapomeňte také vyrazit někam do společnosti, choďte na různé večírky, párty a plesy. Bavte se a povídejte si s lidmi. Snažte se ale také vyhýbat konfliktům a nic zbytečně nehroťte. Spíše si vše vždy s daným člověkem vyříkejte a využívejte komunikaci. Pokud je Krysa zahnána do úzkých umí být velmi útočná a agresivní.

Zatím se ale o vše stále jen zajímejte. Teď to ještě není o aktivitě navenek, ale o přípravě toho nového uvnitř nás samotných. S touto vnitřní přípravou nám mohou velmi pomoci meditace a také rozjímání, při kterých můžeme své pocity ohledně příštího roku lépe procítit. Zkuste si vyhradit každý den, aspoň pár minut na to si v klidu sednout, ponořit se do klidu a být jen sami se sebou.

Vyhledávejte si nové informace, pátrejte a analyzujte. Využijte toto období také na vzdělávání se, zapište se do nějakého kurzu a čerpejte nové vědomosti. Bez veškerých potřebných informací, byste tento měsíc raději neměli nic začínat. Vaše aktivity by měly ideálně navazovat jedna na druhou, aby bylo zajištěno plynutí. Vše byste si měli předem dobře připravit a naplánovat, abyste se pak mohli soustředit jen na vykonávání všech činností.

Další významnou vlastností Krysy je manipulace. Dávejme si tedy pozor, ať se najednou neocitneme někde, kde jsme si vůbec nepřáli být jen proto, že jste nechali vmanipulovat do něčeho, co s vámi vůbec nesouzní. Pozor také, abychom my sami nemanipulovali. To opravdu není dobrý způsob dosahování svých cílů. Určitě existují i jiné cesty, jak se dostat k výsledku, který si přejeme.

Stejně jako informace umí Krysa i velmi dobře a rychle sehnat peníze. Pokud tedy na své další aktivity nějaké finanční prostředky potřebujete, mohou vám energie tohoto měsíce pomoci s jejich obstaráním. Ovšem pozor na to, že stejně rychle umí Krysa tyto získané peníze utratit. Velmi ráda nakupuje a nakupování jí dělá radost. Hlídejte si proto bezhlavé a impulsivní nákupy. Pokud jste vánoční dárky nepořídili v předcházejícím období pod vládou Vepře, můžete za ně teď utratit vice, než jste plánovali. Než tedy něco koupíte, raději si vše dobře promyslete.

Využijte prosincové energie k tomu, abyste podnikli první kroky ke zhmotnění Vašich snů, vizí  a plánů na příští rok.

Přeji vám klidné, kouzelné a pohodové předvánoční období ve společnosti Krysy ;-).

Zuzka