LISTOPAD 2019 – VEPŘ

V říjnu jsme si měli za pomoci Psa nastavit pravidla pro naše další fungování a vyloučit z našeho života, vše, co už nepotřebujeme, co nám už neslouží a nikam nás neposouvá. Psa teď na pomyslném trůnu měsíčních vládců vystřídá citlivý, přátelský a dobrosrdečný Vepř.

Energie Vepře na nás teď může působit opravdu hodně silně, dokonce dvojitě. Vepř je totiž znamení, které vládne i celému roku 2019. A tedy vše, co jsem psala v mém článku o energiích letošního roku, teď bude platit dvojnásob (pokud jste článek nečetli, podívejte se SEM).

Vepř je poslední znamení čínského zvěrokruhu a uzavírá tak celý cyklus dvanácti měsíců, ve kterém se vždy vystřídají všechna znamení. Spolu s ním přicházejí energie ukončení a také naše letošní cesta se pomalu blíží ke svému pomyslnému konci. Energie v tomto měsíci budou proto celkem slabé, pasivní a ve své nejnižší fázi.

Je to jako když si představíte noc nebo zimu. V noci spíme, abychom regenerovali naši energii a mohli tak plni čerstvé energie a nových sil vstoupit do nového dne. A přesně tak, bychom se měli chovat i v následujícím měsici, protože kdy jindy odpočívat, když ne teď? 🙂

Čemu se tedy tento měsíc věnovat a čemu se raději vyhnout?

ODPOČÍVAT, NABÍRAT NOVÉ SÍLY A NECHAT VŠE PLYNOUT

Své aktivity bychom teď měli pokud možno omezit jen na nezbytné minimum a snažit se toto období využít zejména k regeneraci, posilování naší energie, zklidnění se, odpočinku, oslavám našich letošních úspěchů a hlavně také čerpání sil do dalšího období a nového dvanáctiletí, které 25. 1. 2020 odstartuje Kovová Krysa. A Krysa je zvíře opravdu velmi akční a rychlé a přesně takový může být i celý příští rok. Ostatně ochutnávka energie Krysy nás čeká hned v prosinci, kterému Krysa vládne. Proto bychom teď měli co nejvíce odpočívat a zbytečně neplýtvat naši energii, kterou budeme příští rok opravdu potřebovat.

Vepř patří k elementu Voda a Voda má ráda plynutí, návaznost a jednoduchost. Vše by nám teď tedy mělo pokud možno jednoduše plynout a neměli bychom řešit žádné komplikované záležitosti a zbytečně se stresovat (i z tohoto důvodu jsme si měli dát svůj život do pořádku v předcházejících měsících).

Využívejte zejména selský rozum a hledejte jednoduchá řešení. Čím je to jednodušší, tím lépe to plyne. Navazujte jednu věc na druhou a nesnažte se řešit hodně věci najednou. Pokud se kvůli něčemu zablokujete, snažte se třeba najít jiný způsob, jak danou věc udělat.

UŽÍVAT SI HOJNOST, ZÁBAVU A SPOLEČNOST

Vepř má rád pocit hojnosti, blahobytu, dostatečných zásob, prosperity a materiálního dostatku. Má pozitivní přístup a je hodně orientovaný na druhé. Jeho hlavní úlohou je postarat se o to, aby se nám dobře dařilo. Pocit, že máme vše, co potřebujeme, a nic nám nechybí, bychom si teď měli vytvořit i ve svém životě. Proto se nedivte, když budete mít tento měsíc potřebu mít více plnou ledničku nebo si koupit nějaký nový kousek oblečení a oživit tak svůj šatník.

A pokud vás přece jenom přepadne pocit, že vám v životě něco chybí, můžete si pomoci třeba i psaní deníku vděčnosti, kam si můžete každý den zaznamenat aspoň 3 věci, za které jste ve svém životě vděční a uvidíte, že se budete cítit hned lépe.  Vždy totiž záleží kam soustředíme naši pozornost, jestli na pocit dostatku nebo nedostatku.

Je před námi jeden z nejpříjemnějších měsíců, kdy bychom si měli užívat také radost, pohodu, zábavu, společnost přátel a rodiny, dobré jídlo a pití. Využijte tyto příjemné energie a udělejte si čas na setkání s vaší rodinou či přáteli. Uspořádejte rodinou oslavu nebo si zajděte na dobrý oběd či večeři. Zavolejte kamarádce, kterou jste už dlouho neviděli a jděte na kafe nebo na ochutnávku svatomartinského vína.

UKONČOVAT A OSLAVOVAT NAŠE LETOŠNÍ ÚSPĚCHY

Z hlediska aktivit už byste teď opravdu neměli začínat nic nového. Už jen dodělávejte a ukončujte své letošní aktivity a všemu dopřejte potřebný čas na regeneraci, rozjímání a zastavení se. Nové projekty raději odložte na příští rok. Teď nastává to nejlepší období slavit a užívat si své letošní úspěchy a vše, co jsme za celý rok dokázali. Udělejte si takové první ohlédnutí za letošním rokem a připomeňte si vše, co se vám letos povedlo.

Hůře na tom mohou být ti, kterým se nepovedlo v předcházejících měsících pod vládou Kohouta a Psa vše dokončit a nyní budou muset vše dohánět. Energie z venku už nás teď nebudou moc podporovat a vše budeme dotovat z naší vlastní energie, což nás může celkem vyčerpávat a může docházet k náhlým únavám a pocitu vyčerpání. Nezapomeňte proto včas a dostatečně odpočívat.

VYHÝBAT SE SAMOTĚ A POCITŮM SMUTKU

Nicméně snažte se tento měsíc užívat si, i pokud se vám letos nedařilo dle vašich představ. Jen myslete na to, že Vepř má rád hojnost opravdu ve všem a nepřehánějte to například s alkoholem. Vepř někdy nezná míru a dokáže také velmi lehce upadnout až na dno a pak se z něj velmi těžko dostává.

Obzvláště nepříjemné mohou být v tomto období kombinace alkoholu se smutkem, strachem, pocitem opuštěnosti a depresemi. Proto teď pokud možno neřešte minulost a nežijte ve strachu a obavách z budoucnosti. Buďte co nejvíce tady a teď a užívejte si plnými doušky přítomnost a vděčnost za vše, co v životě máte.

Bude nám vládnout opravdu silná energie jinové vody, ve které se můžeme začít “topit”. Navíc v kombinaci se silnou energií Země, které vládne letošnímu roku, z toho může být opravdu pěkné “bahýnko”.  Více na pozoru by se měli mít především ti z vás, kteří mají Vepře i ve svém astrotypu. Nebuďte zavření sami doma a neutápějte se v sebelítosti a ve svých problémech a bolístkách. Buďte co nejvíce mezi lidmi a užívejte si zábavu, dobrou společnost a příjemné energie tohoto měsíce.

POMÁHAT

Stejně jako minulý měsíc i tento měsíc bude velmi vhodný na různé charitativní akce. Vepř velmi rád a ochotně pomáhá, takže takové akce vám určitě přinesou příjemný pocit a udělají radost. Mějte proto více otevřenou náruč a podívejte se pozorně kolem sebe. Nepotřebuje někdo z vašich blízkých vaši pomoc?

Nicméně každá mince má vždy dvě strany a Vepř má často takovou radost z toho, když může pomáhat ostatním, že to může často vést až k sebeobětování. Hlídejte si tedy, aby vaší ochoty pomoci nezačal někdo zneužívat a stále myslete také na sebe a svoje potřeby.

Dobře si proto rozmyslete, kdo vaši pomoc potřebuje a v jaké formě. Často mohou stačit třeba jen slova podpory nebo druhým ukázat, že vám na nich záleží. Není to také jen o tom, že byste měli pomát vy. Sami můžete být v situaci, kdy nějakou pomoc potřebujete, nebojte se proto o ni požádat. Pomáhat bychom si měli vzájemně a být si oporou, ať už v rodině, mezi přáteli nebo v práci.

NAKUPOVAT VÁNOČNÍ DÁRKY, ALE PROVĚŘOVAT „LÁKAVÉ NABÍDKY“

Listopad je také nejvhodnější měsíc k tomu, abyste nakoupili vánoční dárky pro své blízké. V tomto období byste si měli nákup dárků opravdu užívat a budete spíše nakupovat i dárky, které budou mít smysl pro toho, koho chcete obdarovat a nikoliv pro vás. Mějte se jen na pozoru před různými podvodníky a lákavě vypadající nabídkami a půjčkami na nákup zboží apod. Mohli byste opravdu lehce někomu naletět. Vepř je též velmi důvěřivý a někdy až naivní. Pokud budete tento měsíc řešit nějaké důležité finanční záležitosti, nechte si raději poradit.

CHRÁNIT SE PŘED CHLADEM A POSILOVAT NAŠI ENERGII

V listopadu take dochází ke střídání energií a z období Kovu se přesuneme do období Vody. Pro citlivější jedince, může být tato změna celkem výrazná. V tomto období bude největší zátěž na ledviny a močový měchýř. Hlídejte si proto prostydnutí a teple se oblékejte (nejlépe několik vrstev, abyste byli před chladem dobře chráněni). Pokud už vás nějaká viróza skolí, jsou v tomto období velmi dobré silné a dlouho vařené vývary, nejlépe slepičí.

Doplňujte si také důležité živiny, vitamíny a minerální látky. Můžete si také zahřívat tělo zevnitř teplými nápoji a teplým kvalitním a výživným jídlem. Jídlo je mimochodem jedním z mála zdrojů energie, který v zimním období máme, a velmi dobrým zdrojem energie jsou už výše zmíněné vývary. Energii můžete také čerpat z prostředí, ve kterém žijete nebo pracujete. A nezapomeňte ochutnávat také různé dobroty, které k zimnímu období  a procházkám patří – grog, punč, svařené víno apod. a rozhodně nevynechejte svatomartinskou husu.

Hojnost, štědrost, dobrosrdečnost, přátelskost, citlivost, ochota pomáhat, laskavost, pozitivní přístup, jednoduchost, selský rozum, zábava, užívání si života, klid a pohoda. To jsou slova, která charakterizují znamení Vepře a také slova, která bychom měli mít v listopadu na paměti :-).

Přeji vám příjemný a odpočinkový měsíc ve společnosti Vepře.

 

Zdroj obrázků: www.pixabay.cz