LISTOPAD 2018 – VEPŘ

prasátko Po období pod vládou čestného, věrného, obětavého, ale často také nekompromisního Psa, nás čeká období, kterému bude vládnout citlivý, přátelský a dobrosrdečný Vepř.

Co můžeme od období pod vládou Vepře čekat? Jak toto období využít a na co si naopak dát pozor?

Vepř je poslední znamení čínského zvěrokruhu a uzavírá tak celý cyklus, ve kterém se vždy vystřídají všechna znamení. Energie v tomto měsíci budou proto celkem slabé, pasivní a ve své nejnižší fázi. Toto období bychom měli využít zejména k regeneraci, zklidnění, odpočinku a čerpání sil do dalšího období. Vepř je také znamení, které bude vládnou celému příštímu roku, tedy roku 2019. Měsíc, který je teď před námi, můžeme proto brát také jako ochutnávku energií, které nás budou provázet celý příští rok ;-).

Vepř má rád pocit hojnosti, blahobytu, dostatečných zásob, prosperity a materiálního dostatku. Má pozitivní přístup a je hodně orientovaný na druhé. Jeho hlavní úlohou je postarat se o to, aby se nám dobře dařilo. Pocit, že máme vše, co potřebujeme, a nic nám nechybí, bychom si teď měli vytvořit i ve svém životě. Je před námi jeden z nejpříjemnějších měsíců, kdy bychom si měli užívat hlavně hojnosti, zábavy, společnost přátel a rodiny, dobrého jídla a pití. Zkrátka užívat si radost, pohodu, klidný a bezstarostný život.

Mělo by to být období pokoje, porozumění, harmonie a přátelství. Vše by mělo pokud možno jednoduše plynout a neměli bychom řešit žádné komplikované záležitosti a zbytečně se stresovat. Využívejte zejména selský rozum a jednoduchá řešení. Hůře na tom mohou být ti, kterým se nepovedlo v předcházejících měsících pod vládou Kohouta a Psa vše dokončit a nyní budou muset vše dohánět. Energie z venku už nás teď nebudou moc podporovat a vše budeme dotovat z naší vlastní energie, což nás může celkem vyčerpávat.

Z hlediska aktivit už byste teď opravdu neměli začínat nic nového. Už jen dodělávejte a ukončujte své letošní aktivity a všemu dopřejte potřebný čas na regeneraci, rozjímání a zastavení se. Nové projekty raději odložte na příští rok. A pokud to jde, tak i nedodělky už odložte na příští rok. Teď nastává to nejlepší období slavit a užívat si své letošní úspěchy a vše, co jsme za celý rok dokázali.

Nicméně snažte se tento měsíc užívat si, i pokud se vám letos nedařilo dle vašich představ. Jen myslete na to, že Vepř má rád hojnost ve všem a nepřehánějte to například s alkoholem. Vepř někdy nezná míru a dokáže také velmi lehce upadnout až na dno a pak se z něj velmi těžko dostává. Obzvláště nepříjemné mohou být v tomto období kombinace alkoholu se smutkem, strachem a depresemi. Na pozoru by se měli mít především ti z vás, kteří mají Vepře i ve svém astrotypu. Nebuďte zavření sami doma a neutápějte se ve svých problémech a bolístkách. Buďte co nejvíce mezi lidmi a užívejte si zábavu, dobrou společnost a příjemné energie tohoto měsíce.

Stejně jako minulý měsíc i tento měsíc bude velmi vhodný na různé charitativní akce. Vepř velmi rád a ochotně pomáhá, takže takové akce vám určitě přinesou příjemný pocit a udělají radost. Ti co mají vice, se mají dělit s těmi, co mají nedostatek. Mějte proto více otevřenou náruč a podívejte se pozorně kolem sebe. Nepotřebuje někdo z vašich blízkých vaši pomoc?

Nicméně každá mince má vždy dvě strany a Vepř má takovou chuť a radost z toho, když může pomáhat ostatním, že to může často vést až k sebeobětování. Hlídejte si tedy, aby vaší ochoty pomoci nezačal někdo zneužívat a stále myslete také na sebe a svoje potřeby. Dobře si proto rozmyslete, kdo vaši pomoc potřebuje a v jaké formě. Často mohou stačit třeba jen slova podpory nebo druhým ukázat, že vám na nich záleží. Není to také jen o tom, že byste měli pomát vy. Sami můžete být v situaci, kdy nějakou pomoc potřebujete, nebojte se proto o ni požádat. Pomáhat bychom si měli vzájemně a být si oporou, ať už v rodině, mezi přáteli nebo v práci.

Listopad je také nejvhodnější měsíc k tomu, abyste nakoupili vánoční dárky pro své blízké. V tomto období byste si měli nákup dárků opravdu užívat a budete spíše nakupovat i dárky, které budou mít smysl pro toho, koho chcete obdarovat a nikoliv pro vás. Mějte se jen na pozoru před různými podvodníky a lákavě vypadající nabídky a půjčky na nákup zboží apod. Mohli byste opravdu lehce někomu naletět. Vepř je též velmi důvěřivý a někdy až naivní. Pokud budete tento měsíc řešit nějaké důležité finanční záležitosti, nechte si raději poradit.

Jak jsem psala už na začátku, 7.11. také dochází ke střídání energií elementů a z období Kovu, které trvalo celý podzim, se přesuneme do období Vody, která nám bude vládnout celou zimu (jedná se o energie času, nikoliv období podle kalendáře). Pro citlivější jedince, může být tato změna celkem výrazná. V tomto období bude největší zátěž na ledviny a močový měchýř. Dávejte si proto opravdu velký pozor na prostydnutí a teple se oblékejte (nejlépe několik vrstev, abyste byli před chladem dobře chráněni). Pokud už vás nějaká viróza skolí, jsou v tomto období velmi dobré silné a dlouho vařené vývary, nejlépe slepičí.

Doplňujte si také důležité živiny, vitamíny a minerální látky. Můžete si také zahřívat tělo zevnitř teplými nápoji a teplým kvalitním a výživným jídlem. Jídlo je mimochodem jedním z mála zdrojů energie, který v zimním období máme, a velmi dobrým zdrojem energie jsou už výše zmíněné vývary. Energii můžete také čerpat z prostředí, ve kterém žijete nebo pracujete. A nezapomeňte ochutnávat také různé dobroty, které k zimnímu období  a procházkám patří – grog, punč, svařené víno apod. a rozhodně nevynechejte svatomartinskou husu.