LEDEN 2020 – BUVOL

Leden je takové naše pomyslené startovní pole pro celý následující rok. A to, jak jeho energie využijeme či nevyužijeme, může hodně ovlivnit, jak bude náš rok 2020 vypadat a jak bude úspěšný. Navíc letos je leden o to významnější, protože se nepřipravujeme jen na letošní rok, ale vlastně na celé nové dvanáctiletí, které 25. 1. 2020 odstartuje Kovová Krysa (více o roku Kovové Krysy v mém novém článku ZDE).

Mějme proto při přípravě na letošní rok na paměti, že vše co tento rok začneme, a čemu se budeme věnovat, nás může provázet celých následujících 12 let, dále se rozvíjet a ovlivňovat naše životy. Při plánování letošních aktivit bychom se tedy měli také ideálně zamyslet nad tím, kde chceme za těch 12 let být a kam chceme dojít, a na rok 2020 si naplánovat aspoň první krok či kroky, které nás k tomuto našemu dlouhodobému cíli povedou.

Vlády nad lednem se ujímá houževnatý a vytrvalý Buvol a čeká nás tedy také první a nejdůležitější letošní tzv. „mezidobí Země“. Jedná se o časový předěl mezi jednotlivými ročními obdobími (jaro, léto, podzim, zima – bráno dle energií času, ne podle kalendáře), kterým vládnou jednotlivé elementy/prvky (Dřevo, Oheň, Kov a Voda).

Mezidobí Země vychází vždy na leden, duben, červenec a říjen. Je to čas, kterému vládne energie Země, která nám má pomoci připravit se na následující období. Něco skončilo a něco nového začíná, to si máme v mezidobí uvědomit. Každá sezóna má úplně odlišný charakter a mezidobí Země nám dává prostor na zklidnění. Můžeme si uvědomit jednotlivé předěly v našem životě.

6. ledna začíná nejdůležitější mezidobí Země z celého roku, kdy dochází také k předělu mezi dvěma roky. Jsme na začátku nového roku a to je výborná příležitost, využít všechny energie hned od začátku. Čím lepší budeme mít start, tím lepší nás čekají vyhlídky na úspěšný cíl.

Jak teď co nejlépe využít energie Buvola?

Pokud chceme energii Buvola využít naplno, je dobré navázat na to, k čemu jsme měli využít předcházející období pod vládou hbité a rychlé Krysy, která vládla v prosinci. V tomto období jsme měli vnímat své pocity, dát prostor své intuici a začít vnitřně řešit a zpracovávat, co budeme v letošním roce dělat, čemu se budeme věnovat. Měli jsme si utřídit své myšlenky a sehnat všechny potřebné informace k tomu, abychom si mohli udělat dobrý plán na letošní rok. Měli jsme „sondovat“ příležitosti a mluvit o svých možnostech. Vytvořit si první náznaky cesty, kterou se chceme letos vydat.

Nyní přichází ta nejvhodnější doba na to, abyste o svých pocitech začali konkrétně přemýšlet a svoje myšlenky začaly také správně formulovat. Nastal čas, všechny podklady, které jsme si v minulém měsíci připravili, řádně zpracovat a připravit se na razantní rozjezd nových energií, které se začnou silně projevovat v únoru.

Nejlepší způsob formulace vašich myšlenek je psaní. Najděte si čas na to, abyste si sepsali svoje plány, cíle a vize na příští rok. Vše co vás napadne, si pečlivě zapisujte (noste u sebe klidně stále nějaký notes či zápisník). Formulujte vše jasně a detailně a volte vhodná slova, aby bylo všem jasné, co tím myslíte.

Buvol má opravdu velmi mohutné, silné a vytrvalé energie, a pokud zná přesně cestu a cíl, dokáže se k tomu cíli vždy dostat. Jediné co k tomu potřebuje je čas a prostor. Jeho energie je sice velmi mohutná, ale také celkem pomalá. Věnujte proto přípravě svého plánu dostatek času a netlačte zbytečně na pilu (nemusíte ho přece mít hotový za jeden den) a vše si pořádně promyslete. Stavte své plány hlavně na tom, čeho jste dosáhli v minulých letech a přemýšlejte, jak můžete své snažení dále rozvíjet.

Náš život by se měl dát po vánočních svátcích pomalu zase do pohybu a měli bychom udělat jasné rozhodnutí se do plnění našeho letošního plánu pustit. Buvol vždy dosáhne svého a toho, pro co se rozhodl. Ale to rozhodnutí musí být opravdu jasné, pevné a silné, protože když se Buvol rozhodne pustit se do díla, nikdo a nic už ho nezastaví. Jen si představte Buvola, je to velké, silné a mohutné zvíře, a určitě mi dáte za pravdu, že jakmile se rozhodne jít, za tím, pro co se rozhodl, není moc šance ho zastavit :-). A čím více času budeme v lednu věnovat přípravě svého plánu, tím lepší prostředí připravíme Tygrovi, který v únoru naplno odstartuje plnění našich letošních plánů.

A myslete také na to, že vše co si teď naplánujeme a vymyslíme, musíme v následujících měsících také proměnit v akci, protože jak řekl někdo moudrý, gram akce je lepší než tuna teorie 🙂.

Inspiraci na vytvoření plánu na letošní rok můžete najít v mém novém článku ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com