LEDEN 2019 – BUVOL

bison-23160_640Leden je z hlediska celého roku velmi významný měsíc. Je to naše startovní pole pro celý následující rok a to, jak jeho energie využijeme či nevyužijeme, může hodně ovlivnit jak bude náš rok 2019 vypadat a jak bude úspěšný. Vlády nad lednem se ujímá Buvol a čeká nás také nejdůležitější tzv. mezidobí země tohoto roku. Buvol je jedno z nejsilnějších zvířat celého zvěrokruhu a jeho silné a mohutné energie je dobré využít k roztočení kol roku 2019. Roku, jemuž bude vládout Zemský Vepř.

Při práci s energiemi měsíců je důležité respektovat a využívat pravidlo návaznosti. Garanti, kteří vládnou jednotlivým měsícům, na sebe vždy navazují, využívají předchozí energii a dále ji rozšiřují a zvětšují.

Jak co nejlépe využít energie Buvola?

Pokud tedy chceme energii Buvola využít naplno, je dobré navázat na to, k čemu jsme měli využít předcházející období pod vládou hbité a rychlé Krysy, která vládla v prosinci. V tomto období jsme měli vnímat své pocity, dát prostor své intuici a začít vnitřně řešit a zpracovávat, co budeme v letošním roce dělat, čemu se budeme věnovat. Měli jsme si utřídit své myšlenky a sehnat všechny potřebné informace k tomu, abychom si mohli udělat dobrý plán na letošní rok. Měli jsme sondovat příležitosti a mluvit o svých možnostech. Vytvořit si první náznaky cesty, kterou se chceme letos vydat.

Nyní přichází ta nejvhodnější doba na to, abyste o svých pocitech začali konkrétně přemýšlet a svoje myšlenky začaly také správně formulovat. Nastal čas všechny podklady, které jsme si v minulém měsíci připravili řádně zpracovat a připravit se na razantní rozjezd nových energií, které se začnou silně projevovat v únoru.

Nejlepší způsob formulace vašich myšlenek je psaní. Najděte si čas na to, abyste si sepsali svoje plány, cíle a vize na příští rok. Vše co vás napadne, si pečlivě zapisujte (noste u sebe klidně stále nějaký notes či zápisník). Formulujte vše jasně a detailně a volte vhodná slova, aby bylo všem jasné, co tím myslíte.

Buvol má opravdu velmi mohutné, silné a vytrvalé energie, a pokud zná přesně cestu a cíl, dokáže se k tomu cíli vždy dostat. Jediné co k tomu potřebuje je čas a prostor. Jeho energie je sice velmi mohutná, ale také celkem pomalá. Věnujte proto přípravě svého plánu dostatek času a netlačte zbytečně na pilu (nemusíte ho přece mít hotový za jeden den) a vše si pořádně promyslete. Stavte své plány hlavně na tom, čeho jste dosáhli v minulých letech a přemýšlejte, jak můžete své snažení dále rozvíjet.

Jak ještě více podpořit správné nastavení letošního plánu?

Zamyslete se třeba také nad tím, kdo by vám mohl pomoci nebo s kým byste mohli navázat spolupráci. Na koho můžete delegovat věci, aktivity a úkoly, které vám až tak moc nejdou a spíše vás vyčerpávají. Někdy je třeba i lepší někomu zaplatit, než si zbytečně vyčerpávat svoji energii a přijít o čas, který můžeme věnovat něčemu jinému. V tomto případě nemusí jít jen o lidi, vašimi pomocníky mohou být také různé nástroje a systémy, které vám ulehčí vaši práci. Zamyslete se nad tím, co vše vám může pomoci lépe zvládat vaše úkoly a snadněji a bez zbytečných komplikací dosáhnout vašich cílů.

Najděte si klidné místo, kde se budete moci přemýšlení a přípravě plánu věnovat. Inspiraci můžete také najít v meditacích nebo jiných formách kontemplace. Můžete také pracovat s vizualizací a představovat si své cíle tak, že jsou již splněné. Dobrý nástroj je také nástěnka snů, kam si můžete dát obrázky svých vizí na příští rok a kterou si dáte na místo, kam se často díváte. Může to být místo naproti sedačce, posteli nebo pracovního stolu. Vize patří k energii Ohně. Zapalujte proto u vaší nástěnky třeba červené svíčky, abyste tuto aktivační energii podpořili.

Buvol je vytrvalý a zarputilý, má velkou sílu a pevnou vůli. Využijte tuto mohutnou energii a pečlivě si naplánujte co a jak letos udělat. A myslete také na to, že vše co si teď naplánujeme a vymyslíme, musíme v následujících měsících také proměnit v akci ;-).

Vaše kariéra nebo podnikání by se mělo dát v lednu pomalu do pohybu a měli byste udělat jasné rozhodnutí se do plnění vašeho letošního plánu pustit. Buvol vždy dosáhne svého, toho, pro co se rozhodl. Ale to rozhodnutí musí být opravdu jasné, pevné a silné, protože když se Buvol rozhodne pustit se do díla, nikdo a nic už ho nezastaví. Jen si představte Buvola, je to velké, silné a mohutné zvíře, a určitě mi dáte za pravdu, že jakmile se rozhodne jít, za tím pro, co se rozhodl, není moc šance ho zastavit :-). A čím více času budeme v lednu věnovat přípravě svého plánu, tím lepší prostředí připravíme Tygrovi, který v únoru naplno odstartuje plnění našich letošních plánů.

Inspiraci na vytvoření plánu na letošní rok můžete najít v mém novém článku ZDE.