LEDEN 2018 – BUVOL

buvolLeden je z hlediska celého roku velmi významný měsíc. Je to takové startovní pole pro celý následující rok a to, jak jeho energie využijeme či nevyužijeme, může hodně ovlivnit to, jak bude náš rok 2018 vypadat a jak bude úspěšný. Vlády nad lednem se ujímá Buvol a čeká nás také nejdůležitější tzv. mezidobí země tohoto roku (více o mezidobí země v jednom mém starším článku ZDE).

Při práci s energiemi měsíců je důležité respektovat a využívat pravidlo návaznosti. Garanti, kteří vládnou jednotlivým měsícům, na sebe vždy navazují, využívají předchozí energii a dále ji rozšiřují a zvětšují.

Pokud tedy chceme energii Buvola využít naplno, je dobré navázat na to, k čemu jsme měli využít předcházející období pod vládou hbité a rychlé Krysy, která vládla v prosinci. V tomto období jsme měli vnímat své pocity, dát prostor své intuici a začít vnitřně řešit a zpracovávat, co budeme v letošním roce dělat, čemu se budeme věnovat. Měli jsme si utřídit své myšlenky a sehnat všechny potřebné informace k tomu, abychom si mohli udělat dobrý plán na letošní rok. Vytvořit si první náznaky cesty, kterou se chceme letos vydat.

Nyní přichází ta nejvhodnější doba na to, abyste o svých pocitech začali konkrétně přemýšlet a svoje myšlenky začaly také správně formulovat. Nastal čas všechny podklady, které jsme si v minulém měsíci připravili řádně zpracovat a připravit se na razantní rozjezd nových energií, které se začnou silně projevovat v únoru.

Nejlepší způsob formulace vašich myšlenek je psaní. Najděte si čas na to, abyste si sepsali svoje plány, cíle a vize na příští rok. Vše co vás napadne, si pečlivě zapisujte (noste u sebe klidně stále nějaký notes či zápisník). Formulujte vše jasně a detailně a volte vhodná slova, aby bylo všem jasné, co tím myslíte.

Buvol má opravdu velmi mohutné, silné a vytrvalé energie, a pokud zná přesně cestu a cíl, dokáže se k tomu cíli vždy dostat. Jediné co k tomu potřebuje je čas a prostor. Jeho energie je sice velmi mohutná, ale také celkem pomalá. Věnujte proto přípravě svého plánu dostatek času a netlačte zbytečně na pilu (nemusíte ho přece mít hotový za jeden den) a vše si pořádně promyslete. Stavte své plány hlavně na tom, čeho jste dosáhli v minulých letech a přemýšlejte, jak můžete své snažení dále rozvíjet.

Hodně vám také může pomoct, pokud si najdete i nějaké klidné místo, kde se budete moci přemýšlení a přípravě plánu věnovat. Inspiraci můžete také najít v meditacích nebo jiných formách kontemplace. Můžete také pracovat s vizualizací a představovat si své cíle tak, že jsou již splněné. Dobrý nástroj je také nástěnka snů, kam si můžete dát obrázky svých vizí na příští rok a kterou si dáte na místo, kam se často díváte. Buvol je vytrvalý a zarputilý, má velkou sílu a pevnou vůli. Využijte tuto mohutnou energii a pečlivě si naplánujte co a jak letos udělat. A myslete také na to, že vše co si teď naplánujeme a vymyslíme musíme v následujících měsících také proměnit v akci ;-). Pokud Vás zajímají detailnější informace o tom, jak si připravit plán na letošní rok, připravila jsem pro vás nový článek na mém blogu.

Rok 2018 bude ve znamení Zemitého Psa a důkladná příprava a naplánovaní celého roku se nám vyplatí, ale o tom více až v dalším článku, který pro Vás již chystám.