KVĚTEN 2021 – HAD

V dubnu jsme měli využít sílu a nadhled Draka, a za jeho pomoci vzlétnout vysoko nad zem, nahlédnout do své budoucnosti a zaměřit se na naše dlouhodobější sny a plány. Mohli nám přicházet různé nápady a vize. Drak nám mohl ukázat  další příležitosti a možnosti našeho rozvoje a směřování. Pomoci nám udělat si celkový obrázek o tom, čeho všeho můžeme dosáhnout a jak můžeme využít svůj potenciál.

Drak je schopný létat opravdu vysoko nad zemí, vidí věci z jiné perspektivy a je schopný dohlédnout i za vzdálené obzory, které jsou ze země neviditelné. Na druhou stranu díky tomu také nemusí moc vnímat detaily a skutečnou realitu.

A právě schopnost vnímat detail a objektivní realitu je silná stránka Hada, který se ujímá vlády na květnem. Když si představíte Hada, tak víte, že ten se naopak plazí po zemi, nemá nohy ani ruce, a je opravdu v těsném kontaktu se zemí, potažmo tedy s realitou, která patří právě k energii Země.

Po dubnovém snění, fantazírování a „létaní“ s hlavou v oblacích, je teď zase čas vrátit se nohama zpátky na zem a co nejvíce začít vnímat objektivní realitu a různé souvislosti. Hadova nejsilnější stránka je jeho moudrost, vědění a intelekt. Je to rozený stratég a myslitel, který dokáže velmi dobře vnímat realitu a všechny souvislosti, objektivně zhodnotit každou situaci, vše do detailů promyslet a přijít s plánem dalšího postupu.

Drak nám v dubnu mohl ukázat CO (co je ten náš cíl a vize) a Had nám teď v květnu pomůže vymyslet JAK (tedy cestu, jak se k tomu cíli dostat a jak využít ty možnosti a příležitosti, která nám ukázal Drak). Věnujte se proto v květnu co nejvíce přemýšlení nad tím, jak se ke svým cílům co nejvíce posunout a jaký zvolit postup.

Had ale jedná pouze v případě, pokud ví, že ví. Tj. potřebuje vše předem prostudovat, prověřit atd. Tak, aby měl jistotu, že ví, co a jak se má dělat. Vyhraďte si teď dostatek času na důkladnou přípravu. Studujte, čtěte, bádejte, analyzujte, hledejte na internetu, ptejte se moudřejších a zkušenějších.

Had teď také spojí své síly s ročním vládcem Buvolem. Obě tato znamení jsou velmi silná v promýšlení věcí, ve vnímání skutečné reality a hledání té správné cesty k cíli. Byla by proto škoda tyto silné energie nevyužít. Zaměřte se klidně na jeden větší nebo více ambiciózní cíl a hledejte teď cestu nebo cesty, jak ho dosáhnout. Ať už je to nějaký cíl, který se týká letošního roku nebo nějaký dlouhodobější cíl.

Had má ale také velmi rád kvalitu a dokonalost. Umí najít možnosti jak věci zlepšit a zkvalitnit, umí dát věcem či nápadům formu a pojmenovat je. Může nás to tedy opravdu nutit stále vše zdokonalovat a vylepšovat. Žádné vymyšlené řešení, se nám nemusí zdát dost dokonalé. Můžeme stále na všem nalézat další a další chyby a chtít je napravovat.

Což není samozřejmě špatně a jak všichni víme, vždy je co zlepšovat. Ale každá mince má dvě strany a nic se nemá přehánět. Bude proto potřeba si hlídat přehnaný tlak na detail, cyklení se v přemýšlení a honbu za dokonalostí, která může být opravdu velmi vyčerpávající. Potom můžeme mít pocit, že to stále není dost dobré, dodělané, připravené a pořád chtít vše vylepšovat a vylepšovat.

Ale jak je řečeno v mém oblíbeném citátu od Leonarda da Vinci: „Nejvyšší formou dokonalosti je jednoduchost“. A my bychom si tak měli hlídat, abychom to vše zase nepřekombinovali a nedostali se do stavu tzv. zacyklení Země….tedy stavu, kdy se z toho všeho přemýšlení začneme motat v kruhu, bez vidiny východiska a začnou nás přepadat různé chmury a pocity tíhy a beznaděje. Zvlášť na pozoru by měli být ti, co mají silného Hada také ve svém astrotypu. Pro ty může být květen opravdu náročný a možná až vyčerpávající.

Není to jen o tom přemýšlet. Náš cíl na květen by měl být VYMYSLET TO a mít jasně dané další kroky, které teď musíte udělat. Objektivně zhodnotit aktuální realitu a zohlednit všechny souvislosti a na základě toho mít jasno v tom, jak dál. Co, jak a kdy je teď potřeba udělat. Po přemýšlení by měla vždy následovat akce, protože pokud zůstaneme jen u přemýšlení, nikam se v životě neposuneme a můžeme si naopak zablokovat cestu dopředu i na delší čas. Možná sice budeme mít krásně vymyšlený plán a uvidíme náš budoucí život v růžových barvách, ale pokud se nepustíme do realizace tohoto plánu, zůstaneme v životě stát na místě a nic se nezmění. Jak se říká….gram akce je lepší než tuna teorie.

Proto bude lepší si předem stanovit hranice a stupeň přípravy, který bude stačit k tomu, abyste se pustili do práce. Jakmile si budete jistí, že víte a máte vše vypilované k „dokonalosti“, přestaňte přemýšlet a jděte do akce.

Po Hadovi přijde v červnu Kůň a ten už potřebuje znát ten plán a vědět co je ten cíl a jaké kroky je teď potřeba udělat. Tak, aby se k tomuto cíli mohl s nadšením rozběhnout a nemusel už o ničem přemýšlet. Kůň umí hodně rychle běžet kupředu a oslovit hodně lidí, a pokud by musel přemýšlet, jeho postup vpřed by to velmi zpomalovalo. Proto je důležité si vše promyslet a připravit teď v dubnu a v květnu už s tím jen vyjít ven na světlo, dát o tom všem vědět a začít to dělat :-).

Had velmi rád čte, zkoumá souvislosti a studuje. Využijte tento měsíc také ke studiu něčeho, co vás baví a zajímá nebo také něčeho, čemu zatím nerozumíte, ale chcete tomu porozumět. Může se také stát, že i vám budou tento měsíc, docházet různé souvislosti a pochopíte některé věci více do hloubky. Můžete najít řešení tam, kde byste ho předtím vůbec nehledali.V květnu také končí letošní druhé Mezidobí země a 5. května začíná období, kterému bude vládnout velmi silná a aktivní energie Ohně. Ohnivé energie jsou nejen velmi silné, ale také velmi rychlé a mohou nás hnát dopředu k našemu cíli a naší vizi. Oheň přináší energii maximálního jangu a také vrcholnou aktivitu letošního roku.

Tyto energie nás mohou opravdu „nakopnout“ k velké aktivitě a činnosti, ale zároveň mohou být také hodně vyčerpávající a mohou nás hodně unavit. Proto nezapomínejte také včas a dostatečně odpočívat a choďte co nejvíce na procházky do přírody, kde si budete moct od toho věčného přemýšlení, do kterého nás to teď může nutit, vyčistit hlavu.

K energii Ohně patří také láska, nadšení, vášeň a sexuální energie. A květen je často také považován za měsíc lásky. Tyto energie bychom tedy měli v květnu aktivovat i v našich vztazích 😊. Využít je buď k posílení stávajícího vztahu nebo k nalezení vztahu nového. Věnujte teď hodně času svému partnerovi, užívejte si jeden druhého a také radost z vašeho vztahu. A pokud jste ve fázi hledání nového partnera, tak o sobě dejte vědět a využijte tento měsíc k randění. Hlídejte si ale také přehnanou žárlivost, která také patří k energii Ohně.

Přeji vám krásný, inspirativní a láskyplný měsíc ve společnosti moudrého, noblesního a inteligentního Hada. A nezapomínejte si užívat a dopřávat každodenní malé radosti. Had radost ke svému životu potřebuje.

O znamení Hada jsem mluvila také v jednom z živých vysílání pro Příznaky transformace. V tomto videu se můžete, mimo jiné, také dozvědět, zda máte znamení Hada i ve svém astrotypu.

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formulář na úvodní straně ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com