KVĚTEN 2020 – HAD

V dubnu jsme za pomoci Draka, který létá vysoko nad zemí, mohli nahlédnout do své budoucnosti. Drak nám ukázal příležitosti a možnosti dalšího vývoje a našeho směřování. A mohly nám také přicházet různé nápady a vize. Pokud jsme jeho energie využili, měli bychom teď vidět a vědět, CO je ten náš cíl, kudy se můžeme vydat a čeho můžeme dosáhnout.

Drak z té výšky sice vidí i vzdálené obzory, které jsou ze země neviditelné, ale na druhou stranu díky tomu také nemusí moc vnímat detaily a skutečnou realitu. Proto se po něm v květnu ujímá vlády Had. Když si představíte Hada, tak víte, že ten se naopak plazí po zemi, nemá dokonce ani nohy a je proto opravdu v těsném kontaktu se zemí, potažmo tedy s realitou, která patří právě k energii Země.

Takže po dubnovém snění a fantazírování o naší zářné budoucnosti, je teď zase čas vrátit se nohama zpátky na zem, a co nejvíce začít vnímat objektivní realitu :-). Hadova nejsilnější stránka je jeho moudrost, vědění a intelekt. Je to rozený stratég, který právě dokáže velmi dobře vnímat realitu, všechny souvislosti, objektivně zhodnotit každou situaci, vše do detailů promyslet, dát tomu obsah i formu a přijít s plánem dalšího postupu.

Drak nám v dubnu ukázal CO (co je ten náš cíl a vize, co bychom mohli dál dělat, kudy jít, čím se zabývat atd.) a Had nám teď v květnu pomůže vymyslet JAK (cestu, jak se k tomu cíli dostat a jak využít ty možnosti a příležitosti, které nám ukázal Drak). Věnujte se tedy v květnu co nejvíce přemýšlení nad tím, jak svých cílů dosáhnout, jak vše udělat co nejlépe a jaký zvolit postup.

Had jedná jen v případě, pokud ví, že ví. Tj. potřebuje vše předem prostudovat, prověřit atd. Tak, aby měl jistotu, že ví, co a jak se má dělat. Vyhraďte si teď dostatek času na důkladnou přípravu. Studujte, sbírejte informace, čtěte, analyzujte, hledejte na internetu, ptejte se moudřejších a zkušenějších a učte se od nich.

Had má také velmi rád kvalitu a dokonalost. Pokud potřebujete najít způsob jak něco zlepšit, zkvalitnit a dělat lépe, teď nastává ten správný čas. Může vás to tedy opravdu nutit stále vše zdokonalovat a vylepšovat. Žádné vymyšlené řešení, se vám nemusí zdát dost dobré a dokonalé. Můžete stále na všem nalézat další a další chyby a chtít je napravovat. Což není samozřejmě špatně a jak všichni víme, vždy je co zlepšovat.

Nicméně každá mince má vždy dvě strany, a nic se nemá přehánět. Proto bude také potřeba si hlídat přehnaný tlak na detail, cyklení se v přemýšlení a honbu za dokonalostí, která může být opravdu velmi vyčerpávající. Můžete mít potom pocit, že to stále není dost dobré, dodělané, připravené a pořád to chtít vylepšovat a vylepšovat. Letos nám navíc vládnou hodně silné kovové energie, které mohou tu touhu po dokonalosti a tlak na detail ještě více posilovat.

Ale jak je řečeno v mém oblíbeném citátu od Leonarda da Vinci „Nejvyšší formou dokonalosti je jednoduchost“.

A jednoduchost bychom, vzhledem k energiím roku, měli letos opravdu preferovat. A hlídat si, abychom to vše zase nepřekombinovali a nedostali se do stavu tzv. zacyklení Země….tedy stavu, kdy se z toho všeho přemýšlení začneme motat v kruhu, bez vidiny východiska a začnou nás přepadat různé chmury a pocity tíhy a beznaděje.

Zvlášť na pozoru by měli být ti z vás, kteří mají silného Hada ve svém astrotypu. Pro ty může být květen opravdu náročný a možná až tíživý a vyčerpávající. Navíc energie letošního roku už tak mohou vaši vlastní energii celkem oslabovat.

Není to jen o tom přemýšlet. Náš cíl na květen by měl být VYMYSLET TO, a mít jasně dané další kroky, které teď musíme udělat. Objektivně zhodnotit naši současnou realitu, zohlednit všechny souvislosti a na základě toho mít jasno v tom, jak dál. Co, jak a kdy je teď potřeba udělat. Po přemýšlení je vždy důležitá akce, protože pokud zůstaneme jen u přemýšlení, nikam se v životě neposuneme.

Možná sice budeme mít krásně vymyšlený plán a další postup, a uvidíme náš budoucí život v růžových barvách, ale pokud se nepustíme do realizace tohoto plánu, zůstaneme v životě stát na místě a nic se nezmění. Jak řekl někdo moudrý…. gram praxe, je lepší než tuna teorie :-).

Proto bude lepší si předem stanovit hranice a stupeň přípravy, který bude stačit k tomu, abyste se pustili do práce. Jakmile si budete jistí, že víte a máte vše, na čem pracujete, vypilované k „dokonalosti“, přestaňte přemýšlet a jděte do akce.

Po Hadovi přicválá v červnu Kůň a ten už potřebuje znát jasné zadání a vědět co je ten cíl a jaké kroky je teď potřeba udělat. Tak, aby se k tomuto cíli mohl s nadšením rozběhnout, a nemusel už o ničem přemýšlet.

Kůň umí rychle běžet kupředu, oslovit hodně lidí a zaujmout. Ale pokud by musel ještě zbytečně přemýšlet, jeho postup vpřed by to velmi zpomalovalo. Proto je celkem důležité si vše promyslet a připravit teď v květnu, abychom s tím v červnu mohli „vyjít ven na světlo“ a začít to dělat :-).

Had je také velký intelektuál, který velmi rád čte, studuje a zkoumá různé souvislosti. Využijte tento měsíc také ke studiu něčeho, co vás baví a zajímá nebo také něčeho, čemu zatím nerozumíte, ale chcete tomu porozumět. Může se také stát, že vám budou tento měsíc přicházet odpovědi na vaše otázky, docházet různé souvislosti a pochopíte některé věci více do hloubky. Můžete najít řešení tam, kde byste ho předtím vůbec nehledali.

I když je Had často celkem silný introvert, má rád společnost zkušených a inteligentních lidí, od kterých se může třeba něco naučit. Snažte se tedy s takovými lidmi potkávat a hledejte u nich rady a inspiraci. Nezůstávejte doma a neuzavírejte se do sebe. Choďte ven, povídejte si se svými přáteli, získávejte informace, užívejte si radost ze života a dělejte si klidně i každodenní malé radosti. Samozřejmě s ohledem na všechna platná nařízení.

V květnu také končí letošní druhé Mezidobí země a 5. května začíná období, kterému bude vládnout velmi silná a aktivní energie Ohně. Ohnivé energie jsou nejen velmi silné, ale také velmi rychlé a mohou nás hnát dopředu k našemu cíli a naší vizi.

Oheň přináší energii maximálního jangu a také vrcholnou aktivitu letošního roku, která se projeví hlavně v červnu. Tyto energie nás mohou opravdu „nakopnout“ k velké aktivitě a činnosti, ale zároveň mohou být také hodně vyčerpávající a mohou nás hodně unavit.

Proto nezapomínejte také včas a dostatečně odpočívat, užívejte si hřejivých slunečních paprsků a choďte co nejvíce na procházky do přírody, kde si budete moct také „vyčistit“ hlavu, od toho věčného přemýšlení a přemítání, do kterého nás to teď opravdu může nutit.

Přeji vám krásný a inspirativní měsíc ve společnosti moudrého, sečtělého, noblesního, inteligentního, ale také velmi náročného Hada. Hodně štěstí a radosti, pevné zdraví a klidnou mysl vám všem. Vaše Zuzka

zdroj obrázků: www.pixabay.com a vlastní tvorba 🙂

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formulář na úvodní straně ZDE.