KVĚTEN 2019 – HAD

V květnu usedne na pomyslný trůn měsíčních vládců moudrý, ušlechtilý, sečtělý, ale také náročný a komplikovaný Had. Po silném, rychlém a dynamickém měsíci Draka nás opět čeká malé zklidnění, abychom měli čas se pořádně připravit na další silný a zřejmě také nejaktivnější měsíc tohoto roku, tedy na měsíc červen, kterému bude vládnout Kůň. A věřte mi, že v měsíci Koně opravdu nebude na odpočinek či nějaké dlouhé přemýšlení čas ;-). Proto využijte květnové energie, co nejvíce to půjde.

Jak můžeme energii Hada využít k tomu, čeho chceme letos dosáhnout?

Při práci s energiemi jednotlivých měsíců, je vždy důležité využívat pravidlo návaznosti. Tj. jednotliví měsíční vládci na sebe vždy navazují a dále rozšiřují předcházející energii. V dubnu jsme si měli ujasnit, CO chceme dosáhnout, svoje cíle a vize, náš další směr. Drak létá vysoko nad zemí a mohl vám umožnit vidět z nadhledu větší obraz vašeho života, vaše vize a cíle. S jeho pomocí jste mohli nahlédnout do vaší budoucnosti, vidět velikost vašeho potenciálu a pochopit vše v širších souvislostech. Uvědomit si, co vše jste schopni dosáhnout.

Had se naopak plazí po zemi. Na rozdíl od Draka, který létá s hlavou v oblacích je to velký realista a jeho energie nás vrátí zpátky nohama na zem. Hadova největší síla je v jeho intelektu a vědění. Je to velký stratég, který umí vše dokonale a do detailů promyslet a najít to nejlepší dlouhodobé řešení. Umí vymyslet to JAK. Jak se k tomu vzdálenému horizontu a možnostem, které nám ukázal Drak dostat a kudy vede ta cesta. Pomůže nám vize a nápady, které přišly v předcházejícím období pod vládou Draka „stáhnout dolů“ a realisticky je promyslet, najít odpovědi na otázky, jak to dělat, aby to bylo co nejdokonalejší. Umí najít možnosti jak věci zlepšit, dát jim větší kvalitu a lepší formu. Je schopný dotáhnout přípravu dokonce.

„Cíl bez plánu je pouze přání.“ Antoine de Saint-Exupéry

Věnujte se tedy v květnu co nejvíce přemýšlení nad tím, jak svých cílů dosáhnout, jak vše udělat co nejlépe a jakou zvolit strategii a postup. Had jedná jen v případě, pokud si je jistý, že ví. Tj. potřebuje vše předem prostudovat, prozkoumat, prověřit atd. Tak, aby měl jistotu, že ví, co a jak se má dělat. Vyhraďte si teď dostatek času na důkladnou přípravu. Studujte, čtěte, zkoumejte, hledejte, ptejte se moudřejších a zkušenějších a učte se od nich.

Had miluje kvalitu a dokonalost. Je velmi náročný nejen na sebe, ale i na své okolí. Může vás to tedy opravdu nutit stále vše zdokonalovat a vylepšovat. Žádné vymyšlené řešení, se vám nemusí zdát dost dobré a dokonalé. Můžete stále na všem nalézat další a další chyby a chtít je napravovat. Zde je pak potřeba si hlídat přehnaný tlak na detail a honbu za dokonalostí, která může být opravdu velmi vyčerpávající. Jak je řečeno v mém oblíbeném citátu od Leonarda da Vinci

 „Nejvyšší formou dokonalosti je jednoduchost“.

A tu mám rád i vládce letošního roku, kterým je Zemský Vepř. Dávejte si proto pozor, abyste ve snaze mít vše perfektní a dokonalé své plány nepřekombinovali. Není to jen o tom přemýšlet, ale to řešení také vymyslet. A to mějte v květnu na paměti :-). Vaším hlavním úkolem by mělo být VYMYSLET plán, a to, jak se dostanete k vašemu cíli. Hledat možnosti, jak být v tom, co děláte, co nejlepší. A jak se říká, co je psáno, to je dáno, sepište si proto i kroky dalšího postupu – proč, co, jak a kdy udělat. Kůň se pak v červnu s tímto plánem tryskem rozběhne k cíli :-). A protože Kůň potřebuje znát směr kterým má běžet, dejte si záležte na tom, abyste mu předali jasné zadání a on už se nemusel moc zdržovat přemýšlením.

Proto bude lepší si předem stanovit hranice a stupeň přípravy, který bude stačit k tomu, abyste se pustili do práce. Jakmile si budete jistí, že víte a máte vše, na čem pracujete, vypilované k „dokonalosti“, přestaňte přemýšlet a jděte do akce. Jinak může hrozit, že zůstanete zacyklení v neustálém přemýšlení, které nevede k žádné aktivitě. Energie Hada vás začne tížit a vy zůstanete stát na místě. To pak může vést k uzavření se do sebe a k pocitům deprese či vlastní neschopnosti. K pocitu beznaděje bez vidiny východiska, jak z toho ven. Troufnu si říct, že je před námi zřejmě jeden z nejnáročnějších měsíců tohoto roku a proto bude více důležité, jak jeho energie využíjeme. Zvlášť na pozoru by měli být ti z vás, kteří mají silného Hada ve svém astrotypu.

Co má Had rád a čemu se v květnu nejlépe věnovat?

Had velmi rád čte, zkoumá souvislosti a studuje. Využijte tento měsíc také ke studiu něčeho, co vás baví a zajímá nebo také něčeho, čemu zatím nerozumíte, ale chcete tomu porozumět. Může se také stát, že vám budou tento měsíc, docházet různé souvislosti a pochopíte některé věci více do hloubky. Můžete najít řešení tam, kde byste ho předtím vůbec nehledali.

I když je Had celkem silný introvert, má rád společnost zkušených a inteligentních lidí, od kterých se může třeba něco naučit. Snažte se tedy s takovými lidmi potkávat a hledejte u nich rady a inspiraci. Nezůstávejte doma a neuzavírejte se do sebe. Choďte ven, povídejte si se svými přáteli, užívejte si radost ze života, choďte za kulturou, na výstavy, na koncerty a na večírky. Nikdy nevíte, kde koho potkáte a co vám to setkání přinese. Ale společnost, do které půjdete, si raději pečlivěji vybírejte. Had nemá rád hloupost a z jeho pohledu hloupé lidi. Takže všemu, co považujete za hloupé, se v květnu raději vyhýbejte.

Had má rád hloubku, kvalitu a noblesu. Musí mít vše nejlepší, nejnovější, nejkvalitnější. Vše, co budete tento měsíc dělat, by tedy mělo být nějakým způsobem „na úrovni“. Zajděte si třeba na jídlo do nějakého luxusnějšího podniku, osvěžte svůj šatník či vaši domácnost nějakým kvalitním či designovým kouskem.

Přeji vám krásný, inspirativní a úspěšný měsíc ve společnosti moudrého Hada.

zdroj obrázků: www.pixabay.com