ČERVEN 2019 – KŮŇ

S příchodem nového měsíce dochází opět ke střídání na pomyslném trůnu měsíčních vládců. Po moudrém, přemýšlivém a sečtělém Hadovi se ujme vlády charismatický, aktivní, svobodu, volnost a radost milující Kůň.

Drak nám v dubnu pomohl jasně definovat naši vizi. Had, který vládnul květnu, nám pomohl vše dokonale a do detailů promyslet, dát všemu dokonalý obsah a formu a najít tu správnou cestu a strategii, jak se k tété vizi dostat.

Jak teď můžeme energii Koně využít k tomu, čeho chceme letos dosáhnout?  

Hlavně tak, že už nebudeme moc přemýšlet, ale budeme konat a vydáme se rovnou směrem k našim letošním cílům :-). S Koněm přichází velmi silná energie jangového Ohně a také vrcholná aktivita letošního roku. Teď nastal ten správný čas skončit s přípravou a promýšlením dalšího postupu a začít dělat všechny naše aktivity na maximum“. Kůň nám s tím pomůže a dá nám k dispozici ty nejsilnější a nejaktivnější energie. Proto by byla  škoda je nevyužít.

Koně většina lidí považuje za krásná zvířata, která mají svoje velké kouzlo a charisma, a budí v nás pozornost. Znáte snad někoho, kdo by říkal, že se mu Koně nelíbí? A o tom by pro nás měl být i celý tento měsíc. Být co nejvíce vidět a probudit zájem svého okolí. Ukázat ostatním v čem jsme dobří, a jak to umíme.

Je to tedy velmi vhodný čas na marketing, reklamu, prezentace, výstavy, koncerty a další akce spojené se zviditelněním se a velkou návštěvností. Pokud něco děláte nebo nabízíte, ale nikdo o tom neví, pak toho zřejmě ani moc neprodáte. Dejte o sobě vědět světu. Co nejvíce se ukazujte, prezentujte sebe sama, výsledky své práce, předvádějte své služby, výrobky atd. A úplně ideálně to také spojte s informací, jak to, co děláte, může být pro ostatní užitečné a jak jim to může pomoci.

Kůň miluje společnost a rád se ukazuje na veřejnosti. Neseďte tedy zavření doma. Choďte na akce, kde můžete potkat hodně zajímavých lidí. Povídejte si s nimi třeba také o tom, co děláte, jaké jsou vaše plány atd. Nikdy nevíte, koho kde potkáte a co vám to setkání přinese. Nezapomínejte ani na své přátele, zavolejte jim a uspořádejte nějaké setkání.

Kůň je rozený vůdce, svým nadšením, šarmem, charismatem, elánem a zaujetím pro danou věc, umí směrovat další lidi, které svým nadšením nakazí a oni ho pak rádi podporují a následují. Využijte tuto silnou energii, a pokud se pro něco opravdu nadchnete, jděte do toho srdcem a s radostí. Tyto emoce bývají velmi nakažlivé a díky tomu můžete hodně lidí získat na svoji stranu. Buďte zapálení do toho, co děláte a přeneste toto svoje nadšení i na ostatní.

Zvlášť obchody by měly jít v tomto období snadno, někdy možná až překotně, proto hrozí i rychlé pády. Ovšem jsme to MY, kdo musí být aktivní, pokud velmi silné energie tohoto období využijeme, může nás to opravdu posunout o kus dále. Vše, čeho chcete letos dosáhnout, byste teď měli co nejvíce aktivovat.

Kůň potřebuje pocit svobody, volnosti, bezstarostnosti, prostoru, neomezeného pohybu, radosti a úspěchu, jinak se velmi trápí a tyto pocity pak mohou vést k vyhoření a ztrátě sebevědomí. Prožívejte tedy radost naplno. Pokud vám nedává žádný důvod k radosti vaše okolí, dělejte si ji sami, stačí i nějaké malé radosti každý den.

V tomto období bude platit víc než kdy jindy…pokud ti radost nikdo jiný nedělá, udělej si ji sám. Zvláště důležité to bude pro ty z Vás, kteří máte Koně i ve svém astrotypu. Zaměřte se také více vděčnost a oceňování toho, co už máte. Hledejte pocity štěstí a radosti sami v sobě.

A čemu raději věnovat zvýšenou pozornost?

Zapomínat bychom neměli také na energie, které vládnou letošnímu roku, tedy Vodu a Zemi a také na letošního vládce, kterým je Zemský Vepř. Tíha Země a pomalost Vody může spontánnost a volnost Koně velmi brzdit a nutit ho více přemýšlet. Neměli bychom se tedy pouštět do všeho, pro co zahoříme a co nás nadchne, ale stále vnímat realitu, vyhýbat se rizikům a nepouštět se moc do neznáma. Jinak můžeme udělat hodně chyb a zbytečně narážet.

Letošní energie jsou obecně velmi slabé a aktivita, do které nás může tento měsíc hnát, nás může hodně rychle vyčerpat. Bude proto velmi důležité mezi aktivitami hodně odpočívat a dopřávat si regeneraci.  Choďte hodně ven, užívejte si procházky, krásné počasí a pocit volnosti v přírodě.

Snažte se také vyhýbat tzv. kumulaci ohňů (působení více zdrojů energie Ohně najednou). Energie Ohně je nejaktivnější mezi  11. – 13. hodinou (v období letního času mezi 12. – 14. hodinou). V tomto čase je lepší se vyhnout grilování, běhání, pití alkoholu, pití horkých nápojů, dlouhému pobytu na přímém slunci atd.Kůň je často také velmi rychlý a zbrklý. Formality je tedy lepší nechat na jindy, nicméně pokud už budete podepisovat nějaké důležité smlouvy či dokumenty, vše si raději několikrát přečtěte a zkontrolujte a ujistěte se, že je vše v pořádku a nic nechybí.

Kůň má také velmi silné ego, které se tak může tento měsíc ještě více hlásit o slovo a ve zvýšené míře se může projevovat také žárlivost. Nesnažte se v tomto období nikoho svazovat ani k sobě poutat, může začít kopat kolem sebe a utéci. Dopřejte větší stupeň volnosti i ostatním. Různé zákazy a příkazy mohou budit větší vlnu nevole.

Pozor byste si také měl dát při rozhodování o důležitých věcech, abyste se nenechali unášet jen příjemným pocitem. Kůň se opravdu snadno pro cokoliv nadchne, aniž by zvážil všechny okolnosti a důsledky. Bude proto vždy lepší, když si necháte poradit od jiných a nebudete se snažit za každou cenu prorážet sami.

Je také důležité si v tomto období hlídat cestu, po které jsme se tento rok vydali. Kůň je schopný se v půli cesty zastavit, nadchnout se pro něco jiného a začít běžet úplně jinam. Nenechte se tedy svést z Vaší cesty.

Přeji vám krásný čas, plný akce a pohybu, ve společnosti nespoutaného, šaramantního a temperamentního Koně ;-).

zdroj obrázků: www.pixabay.com