BŘEZEN 2021 – ZAJÍC

Stejně jako při práci s energiemi jednotlivých roků, tak i při práci s energiemi jednotlivých měsíců, je dobré využívat a respektovat pravidlo návaznosti. Garanti, kteří vládnou jednotlivým měsícům, na sebe vždy navazují, využívají předchozí energii a dále ji rozvíjí.

V lednu jsme si za pomoci Buvola měli udělat plán na letošní rok. V únoru nám Tygr pomohl udělat rázný skok do letošního roku a dát všem jasně najevo čemu se chceme letos věnovat a co chceme dělat. V březnu nám bude dělat společnost Zajíc a jeho energie bychom měli využít k tomu, abychom si v životě vytvořili podmínky a zázemí, které nám na naší letošní cestě bude pomáhat a podporovat nás, a my tak budeme moci snadněji a bez zbytečného úsilí a vyčerpání dosáhnout svých cílů.

Jak teď co nejlépe využít březnové energie?

NEBUĎTE NA TO SAMI

Začátek tedy máme za sebou, a pokud jste energie Tygra správně využili, měli byste teď mít opravdu dobře „našlápnuto“ k vašim cílům na letošní rok. Ale cesta do konce roku, která je před námi, je ještě pořádně dlouhá :-). Únorové energie mohli být poměrně rychlé a hektické, a proto bychom teď měli využít příležitost ke zklidnění, zpomalení, odpočinek a více se zaměřit na svoje nitro a zázemí.

Teď je ten nejlepší čas začít se dívat pozorně kolem sebe a hledat možnosti pomoci ve formě vnějších zdrojů neboli tak zvaných nápomocných přátel tak, abychom si šetřili svoji vlastní energii. Může vám třeba pomoci to, že si znovu detailně projdete svůj letošní plán a sepíšete si vše, co by vám k jeho naplnění mohlo pomoci.

Vzpomeňte si na lidi, které znáte, zamyslete se, kdo co umí a jak by vám mohl být užitečný. Jak byste mohli využít jejich znalosti, talenty a zkušenosti. Domluvte si s těmito lidmi setkání a proberte s nimi své záměry. V momentální situaci to tedy nejspíš bude setkání online či po telefonu. Možná můžete druhé straně nabídnout zase něco, co umíte vy a přijdete také na způsob, jak by vaše vzájemná spolupráce mohla být užitečná a výhodná pro obě strany.

Neměli bychom se snažit zvládnout všechny úkoly sami, ale soustředit se zejména na věci a činnosti, na které máme přirozený talent a kde můžeme uplatnit své talenty a silné stránky (vycházející z našeho astrotypu) a to ostatní, co může někdo zvládnout lépe a rychleji než my, ideálně delegovat na někoho jiného a raději za to třeba zaplatit.

Zajíc umí přemýšlet ve stylu „networkingu“ a spojovat lidi ve funkční celek. Dívejte se proto tento měsíc více kolem sebe, snažte se propojit s ostatními. Mluvte s ostatními o svých záměrech a plánech. Zkoumejte a hledejte ty správné příležitosti a lidi, se kterými můžete třeba navázat spolupráci nebo si být vzájemně užiteční a doplňovat se. Chcete prodat byt? Pak zřejmě budete potřebovat realitního makléře. Čeká vás uzavření důležité smlouvy? Najděte si kvalitního právníka atd. Hledejte v březnu vaše spojence a pomocníky a vytvořte si takovou síť nápomocných přátel.

Ale je to všeobecně i o kontaktu s vašimi přáteli či rodinou. Zajíc má rád lidi a je velmi společenský. Současná situace osobním kontaktům a setkáváním moc nepřeje, ale i přesto byste teď měli o vztahy se svými přáteli a vašimi blízkými pečovat. Klidně jim zavolejte a proberte s nimi jak se mají, co se vám teď v životě děje, jaké jsou vaše plány atd.

VYTVOŘTE SI KOLEM SEBE FUNKČNÍ ZÁZEMÍ

Dalším významným zdrojem, který nám může dodávat hodně energie je správně nastavené, pevné a funkční zázemí (ať už se jedná o domov, rodinu, pracovní prostředí nebo pracovní tým)Březnové energie jsou hodně o vnitřku, interiéru a vnitřním zázemí. Proto je teď důležité, abyste si doma, v kanceláři či jiných prostorách, kde trávíte hodně času, vytvořili funkční a pevné zázemí, které vám dodá jistotu a energii pro další postup vpřed.

V kanceláři se vybavte vším, co budete letos k práci potřebovat – počítače, tiskárny, nový nábytek, ale třeba i nové prostory a vytvořte si to správné pracovní prostředí na celý rok. Je to také ta správná doba hledat posily do týmu, přijímat nové zaměstnance, hledat správné dodavatele, přemýšlet s kým můžete spolupracovat, upravit a doladit webové stránky atd. Vytvořte si kolem sebe funkční tým nebo síť kvalitních lidí, kteří vás budou podporovat a pomůžou vám.

Březen je také ideální měsíc na zkrášlování našeho domova. Proto neváhejte a začněte co nejdříve s jarním úklidem. Naše domovy by už měly začít zářit jarními barvami, především zelenou, žlutou a oranžovou a být vyzdobené jarními květinami. Pokud jste tak ještě neudělali, tak už určitě ukliďte všechny zimní ozdoby a dekorace a vyrobte si už jarní dekorace a vyzdobte jimi svůj byt či dům a celý interiér odlehčete.

UDĚLEJTE SI MÍSTO PRO NOVÉ

Udělejte si čas na důkladnou očistu vašeho domova a interiéru. Jarní energie s sebou přinášejí „nové“, aby to nové mohlo vstoupit do našeho života, musíme tomu udělat prostor. Projděte důkladně všechny skříně a šuplíky a zbavte se všeho nepotřebného a nefunkčního. A buďte opravdu nekompromisní, pokud jste něco už rok nebo i více let, nepoužili a ani nemáte představu, kdy byste to mohli opět použít, dejte to opravdu pryč.

Nefunkční a nepoužívané věci v sobě mají tzv. mrtvou energii a tuto energii pak přenáší i na vás. Vše, co už nepotřebujete, ale také třeba oblečení, které už nenosíte, darujte nebo vyhoďte. Zbavte se všeho, co nefunguje, co nepotřebujete a co vám ubírá energii anebo neodpovídá vašim letošním záměrům. Hodně větrejte, umyjte okna a pouštějte si do interiéru svěží a čerstvou jarní energii.

Vše řádně ukliďte a naleštěte tak, aby váš domov zářil čistotou, novotou a svěžími jarními barvami. Energie tohoto měsíce jsou také velmi vhodné k nalezení nebo vytvoření nového domova, či k rekonstrukci nebo obnově stávajícího domova

Jak jsem psala už ve svém článku o letošním roce Kovové Buvola. Letos bychom měli najít naši novou cestu, rozhodnout se pro ni a také si pro ni vytvořit ty správné podmínky a zázemí. A právě to zázemí může být naše aktuální téma pro tento měsíc. Nicméně aby to nové mohlo do našeho života přijít, musíme tomu nejprve udělat místo a dát z našeho života pryč vše, co už neodpovídá našim budoucím záměrům. Vše staré, nepotřebné a nefunkční. A to se týká jak věcí, tak činností ale třeba i lidí, našich nefunkčních programů, bloků, přesvědčení atd.

MYSLETE TAKÉ NA SVÉ TĚLO

Měli bychom také začít po zimě rozhýbávat svá těla. Pobývat hodně na čerstvém vzduchu, chodit na procházky. A když to budou procházky kolem vody, bude to přesně to, co by nám mělo udělat dobře. Samozřejmě v rámci možností, které nám současná situace a opatření dovolují. Jarním energiím bychom měli začít přizpůsobovat i své stravovací návyky. Kdo ještě nezačal s detoxikací organismu, má nejvyšší čas. Ideální je vynechat smažená a tučná jídla a vyhýbat se alkoholu a cukru. A naopak zařadit třeba různé jarní klíčky. Jíst odlehčenou stravu, nenáročnou na trávení.

A co si teď raději více hlídat?

NASTAVTE SI OSOBNÍ HRANICE

Zajíc rád pomáhá, je to takový dobrák a často dělá vše proto, aby ostatním pomohl. Více si proto hlídejte, aby vaší dobroty a ochoty pomáhat nezačal někdo zneužívat. Berte si toho na sebe proto jen tolik, kolik můžete bez problémů zvládnout a stejně tak i druhým toho nenakládejte více, než mohou zvládnout. A nezapomínejte si dělat pravidelné přestávky a dostatečně odpočívat.

VYHÝBEJTE SE KONFLIKTŮM

Zajíc má rád klid, harmonii a pohodu. Hádky, boje a konflikty ho velmi vyčerpávají a pokud v takovém prostředí setrvává delší dobu, může mu to působit i zdravotní problémy. Vše se tedy snažte teď řešit spíše diplomatickou cestou a formou spolupráce a všem konfliktům se obloukem vyhněte.

NEUZAVÍREJTE SE PŘED SVĚTEM

Jak jsem již zmiňovala, Zajíc velmi rád pomáhá, ale svá trápení před ostatními často dovedně skrývá a nedovolí, aby někdo nahlédnul do jeho zraněné duše. Dávejte si proto větší pozor na uzavírání se do sebe a v případě že se dostanete do nějakých problémů, tak raději vyhledejte něčí pomoc a mluvte o svých problémech s ostatními. A pokud uvidíte, že potřebuje pomoc někdo ve vašem okolí, tak mu jí nabídněte nebo doporučte kontakt na někoho, kdo by dotyčnému mohl pomoci.

Cílem měsíce března je tedy vytvořit si kolem sebe pevné a funkční zázemí, očistit naše domovy i naše těla, pustit do našeho života novou a svěží energii a obklopit se těmi správnými lidmi, kteří nám budou na naší cestě pomáhat a podporovat nás.

Na konci měsíce byste měli mít pocit, že máte vše správně zajištěné a můžete bez obav pokračovat ve vaší letošní cestě. Po Zajícovi přilétne v dubnu Drak, a čím více se bude moci spolehnout na to vytvořené pevné zázemí, tím více se může rozletět dopředu, mít široký záběr a maximalizovat své úsilí.

P.S. Pokud se chcete do jarního úklidu a důkladné očisty vašeho bytu, ale nejen toho, pustit opravdu naplno doporučuji vám přečíst si knížku Zbavte se nepořádku s Feng šuej od Karen Kingstonové. Věřte mi, že s tou vám to půjde skoro samo a navíc „nakazíte“ uklízecí náladou i další lidi z vašeho okolí

Pokud se Vám moje články líbí a chcete do mailu dostávat upozornění na nové články, vyplňte prosím formulář na úvodní straně ZDE.

zdroj obrázků: www.pixabay.com