BŘEZEN 2020 – ZAJÍC

Stejně jako při práci s energiemi jednotlivých roků, tak i při práci s energiemi jednotlivých měsíců, je dobré využívat a respektovat pravidlo návaznosti. Garanti, kteří vládnou jednotlivým měsícům, na sebe vždy navazují, využívají předchozí energii a dále ji rozvíjí.

V lednu jsme si za pomoci Buvola měli udělat plán na letošní rok, v únoru nám Tygr pomohl udělat první krok či kroky z tohoto plánu a vydat se tak na cestu k našim letošním cílům.

V březnu nám teď bude dělat společnost Zajíc a jeho energie bychom měli využít k tomu, abychom si v životě vytvořili to správné zázemí a podmínky, které nám na naší letošní cestě budou pomáhat a my tak budeme moci snadněji a bez zbytečného úsilí a vyčerpání dosáhnout svých cílů.

NEBUĎTE NA TO SAMI

Začátek a první kroky na naší letošní cestě máme za sebou, a pokud jste energie Tygra správně využili, měli byste teď mít opravdu dobře „našlápnuto“ k naplnění vašich cílů na letošní rok. Ale cesta do konce roku, která je před námi, je ještě pořádně dlouhá :-). Teď je ten nejlepší čas začít se dívat pozorně kolem sebe a hledat možnosti pomoci ve formě vnějších zdrojů, tak, abychom si šetřili svoji vlastní energii. Může vám třeba pomoci to, že si znovu detailně projdete svůj letošní plán a sepíšete si vše, co by vám k jeho naplnění mohlo pomoci.

Vzpomeňte si na lidi, které znáte, zamyslete se, kdo co umí a jak by vám mohl být užitečný. Jak byste mohli využít jejich znalosti, talenty a zkušenosti. Domluvte si s těmito lidmi setkání a proberte s nimi své záměry. Možná můžete druhé straně nabídnout zase něco, co umíte vy a přijdete také na způsob, jak by vaše vzájemná spolupráce mohla být užitečná a výhodná pro obě strany.

Neměli bychom se snažit zvládnout všechny úkoly sami, ale soustředit se zejména na věci a činnosti, na které máme přirozený talent a kde můžeme uplatnit své silné stránky (vycházející z našeho astrotypu) a to ostatní, co může někdo zvládnout lépe a rychleji než my, ideálně delegovat na někoho jiného a raději za to třeba zaplatit.

Zajíc umí přemýšlet ve stylu „networkingu“ a spojovat lidi ve funkční celek. Dívejte se proto tento měsíc více kolem sebe, snažte se propojit s ostatními. Choďte hodně mezi lidi a mluvte o svých záměrech a plánech. Zkoumejte a hledejte ty správné příležitosti a lidi, se kterými můžete třeba navázat spolupráci nebo si být vzájemně užiteční a doplňovat se. Chcete prodat byt? Pak zřejmě budete potřebovat realitního makléře. Čeká vás uzavření důležité smlouvy? Najděte si kvalitního právníka atd. Hledejte v březnu vaše spojence a pomocníky a vytvořte si takovou síť nápomocných přátel.

VYTVOŘTE SI KOLEM SEBE FUNKČNÍ ZÁZEMÍ

Dalším významným zdrojem, který nám může dodávat hodně energie je správně nastavené, pevné a funkční zázemí (ať už se jedná o domov, pracovní prostředí nebo pracovní tým)Březnové energie jsou hodně o vnitřku, interiéru a vnitřním zázemí. Proto je teď důležité, abyste si doma, v kanceláři či jiných prostorách, kde trávíte hodně času, vytvořili funkční a pevné zázemí, které vám dodá jistotu a energii pro další postup vpřed.

V kanceláři se vybavte vším, co budete letos k práci potřebovat – počítače, tiskárny, nový nábytek, ale třeba i nové prostory a vytvořte si to správné pracovní prostředí na celý rok. Je to také ta správná doba hledat posily do týmu, přijímat nové zaměstnance, hledat správné dodavatele, přemýšlet s kým můžete spolupracovat, upravit a doladit webové stránky atd. Vytvořte si kolem sebe funkční tým nebo síť kvalitních lidí, kteří vám mohou pomoci.

Březen je také ideální měsíc na zkrášlování našeho domova. Proto neváhejte a začněte co nejdříve s jarním úklidem a přípravou na Velikonoce. Naše domovy by už měly začít zářit jarními barvami, především zelenou, žlutou a oranžovou a být vyzdobené jarními květinami. Pokud jste tak ještě neudělali, tak už určitě ukliďte všechny zimní ozdoby a dekorace a vyrobte si už jarní dekorace a vyzdobte jimi svůj byt či dům a celý interiér odlehčete.

UDĚLEJTE SI PROSTOR PRO NOVÉ

Udělejte si čas na důkladnou očistu vašeho domova a interiéru. Jarní energie s sebou přinášejí „nové“, ale aby to nové mohlo vstoupit do našeho života, musíme tomu udělat prostor. Projděte důkladně všechny skříně a šuplíky a zbavte se všeho nepotřebného a nefunkčního. A buďte opravdu nekompromisní, pokud jste něco už rok nepoužili a ani nemáte představu, kdy byste to mohli opět použít, dejte to opravdu pryč.

Nefunkční a nepoužívané věci v sobě mají tzv. mrtvou energii a tuto energii pak přenáší i na vás. Vše, co už nepotřebujete, ale také třeba oblečení, které už nenosíte, darujte nebo vyhoďte.

Zbavte se všeho, co nefunguje, co nepotřebujete a co vám ubírá energii anebo neodpovídá vašim letošním záměrům. Hodně větrejte, umyjte okna a pouštějte si do interiéru svěží a čerstvou jarní energii a můžete si u toho klidně představovat, jak tato svěží a čerstvá enegie vstupuje i do celého vašeho života :-).

Vše řádně ukliďte a naleštěte tak, aby váš domov zářil čistotou, novotou a svěžími jarními barvami. Energie tohoto měsíce jsou také velmi vhodné k nalezení nebo vytvoření nového domova, či k rekonstrukci nebo obnově stávajícího domova

Jak jsem psala už ve svém článku o letošním roce Kovové Krysy. Letos jsme vstoupili také do nového dvanáctiletí a máme velkou příležitost nastavit si svůj života na dalších 12 let a zaměřit se na nové a naši budoucnost. Nicméně aby to nové mohlo do našeho života přijít, musíme tomu nejprve udělat místo a dát z našeho života pryč vše, co už neodpovídá našim budoucím záměrům. A to se týká jak věcí, tak činností ale i lidí. Více inspirace k takovému „životnímu úklidu“ můžete najít v jednom z mých článků ZDE.

MYSLETE TAKÉ NA SVÉ TĚLO

Měli bychom také začít po zimě rozhýbávat svá těla. Pobývat hodně na čerstvém vzduchu, chodit na procházky. A když to budou procházky kolem vody, bude to přesně to, co by nám mělo udělat dobře.

Jarním energiím bychom měli začít přizpůsobovat i své stravovací návyky. Kdo ještě nezačal s detoxikací organismu, má nejvyšší čas. Ideální je vynechat smažená a tučná jídla a vyhýbat se alkoholu a cukru. A naopak zařadit třeba různé jarní klíčky. Jíst odlehčenou stravu, nenáročnou na trávení.

Našim cílem na březen by tedy mělo být:

  • Vytvořit si kolem sebe pevné a funkční zázemí, které nás bude podporovat a dodávat nám energii
  • Očistit naše domovy i naše těla
  • Uvolnit místo pro nové a pustit do našeho života novou a svěží energii 
  • Obklopit se těmi správnými lidmi, kteří nám budou pomáhat.

Na konci měsíce byste měli mít pocit, že máte vše správně zajištěné a můžete bez obav pokračovat ve vaší letošní cestě. Po Zajícovi přilétne v dubnu Drak, a čím více se bude moci spolehnout na to vytvořené pevné zázemí, tím více se může rozletět dopředu, mít široký záběr a maximalizovat své úsilí :-).

P.S. Pokud se chcete do jarního úklidu a důkladné očisty vašeho bytu, ale nejen toho, pustit opravdu naplno doporučuji vám přečíst si knížku Zbavte se nepořádku s Feng šuej od Karen Kingstonové. Věřte mi, že s tou vám to půjde skoro samo a navíc „nakazíte“ uklízecí náladou i další lidi z vašeho okolí

zdroj obrázků: www.pixabay.com