BŘEZEN 2019 – ZAJÍC

zajíčekTygr nám v únoru přinesl velmi průbojné, dravé, rychlé a razantní energie začátků. Za pomoci těchto energií jsme měli naplno odstartovat své letošní aktivity a udělat první krok nebo kroky na cestě k našim letošním cílům.

Jak teď správně využít březnové energie?

Začátek tedy máme za sebou, ale cesta do konce roku, která je před námi, je ještě pořádně dlouhá :-). Březen bychom teď měli využít zejména k tomu, abychom si na naši letošní cestu připravili příjemné, pevné, stabilní a funkční zázemí, které nám bude dodávat potřebnou jistotu a energii. Zkrátka bychom si teď měli udělat ty nejlepší podmínky k tomu, aby se nám letos dařilo.

Zajíc, který je vládcem měsíce března, s sebou přináší uvolněnější a vnímavější energie, které nám umožní mírné zpomalení a čas na to, abychom si mohli vnitřně zpracovat a promyslet si JAK budeme ve svých aktivitách pokračovat, co nebo koho k tomu budeme potřebovat a jak si vše co nejlépe nastavit, abychom dosáhli cílů, které jsme si na letošní rok stanovili.

Zvolněte proto svoje tempo a najděte si čas na zamyšlení, jak byste mohli na své letošní cestě využít pomoc vnějších zdrojů, tak abyste si šetřili svoji vlastní energii, protože letos může opravdu velmi snadno dojít k jejímu vyčerpání (více v mém článku o roce Zemského Vepře). Nemusíte být na vše sami, ale můžete využít různé zdroje pomoci nebo delegovat činnosti, které může někdo zvládnout lépe a rychleji než vy.

Energie Zajíce je přátelská a vnímavá a může vám pomoci identifikovat, kdo nebo co vám může na cestě k vašim cílům pomoci. Zamyslete se kdo, co umí a jak vám může být užitečný. Může vám třeba pomoci i to, že si znovu detailně projdete svůj letošní plán a sepíšete si vše, co by vám k jeho naplnění mohlo pomoci (například pokud chcete prodat byt, mohl by se hodit realitní makléř, pokud si chcete vytvořit webové stránky, může se hodit někdo, kdo vám je vytvoří, pokud chcete začít něco prodávat, měli byste si sehnat dodavatele atd.).

Zajíc umí přemýšlet ve stylu „networkingu“ a spojovat lidi ve funkční celek. Dívejte se proto tento měsíc více kolem sebe a snažte se propojit s ostatními. Choďte hodně do společnosti a mluvte s ostatními o vašich letošních záměrech. Nikdy nevíte, kdo koho zná a kdo vám může koho doporučit. Zkoumejte a hledejte ty správné příležitosti a lidi, se kterými můžete třeba navázat spolupráci nebo si být vzájemně užiteční a doplňovat se. Sázejte spíše na vzájemnou pomoc a spolupráci, která bude výhodná pro obě strany.

Dalším významným zdrojem, který nám může dodávat hodně energie je správně nastavené, pevné a funkční zázemí (ať už se jedná o domov, pracovní prostředí nebo pracovní tým)Březnové energie jsou hodně o vnitřku, interiéru a vnitřním zázemí. Proto je teď důležité, abyste si doma, v kanceláři či jiných prostorách vytvořili funkční a pevné zázemí, které vám dodá jistotu, podporu a energii pro další postup vpřed.

V kanceláři se vybavte vším, co budete letos k práci potřebovat – počítače, tiskárny, nový nábytek, ale třeba i nové prostory a vytvořte si to správné pracovní prostředí na celý rok. Je to také ta správná doba hledat posily do týmu, přijímat nové zaměstnance, hledat správné dodavatele, přemýšlet s kým můžete spolupracovat, upravit a doladit webové stránky atd. Vytvořte si kolem sebe funkční tým nebo síť kvalitních lidí, kteří vám mohou pomoci.

Zajíc je ale také velký dobrák a to se může projevit třeba tak, že budete mít tendence dělat práci za ostatní. Navíc když teď dojde k propojení energie Zajíce a energie Vepře, který vládne celému letošnímu roku. Zajíc, stejně jako Vepř, se rád staví do role pomocníka a je rád prospěšný ostatním. Dávejte si proto pozor na možné zneužívání vaší ochoty pomáhat a také možné přepínání vašich sil a vyčerpání vaší energie. Zvlášť ostražití by měli být ti z vás, kdo mají Zajíce nebo Vepře ve svém astrotypu.

Co dalšího nám může pomoci?

Březen je také ideální měsíc na zkrášlování našeho domova. Proto neváhejte a začněte co nejdříve s jarním úklidem. Naše domovy by už měly začít zářit jarními barvami, především zelenou, žlutou a oranžovou a být vyzdobené jarními květinami. Pokud jste tak ještě neudělali, tak už určitě ukliďte všechny zimní ozdoby a dekorace a vyrobte si svěží jarní dekorace, vyzdobte jimi svůj byt či dům a celý interiér odlehčete.

Udělejte si také čas na důkladnou očistu vašeho domova a interiéru. Jarní energie s sebou přinášejí „nové“, ale aby to nové mohlo vstoupit do našeho života, musíme tomu udělat prostor. Projděte důkladně všechny skříně a šuplíky a zbavte se všeho nepotřebného a nefunkčního. A buďte opravdu nekompromisní, pokud jste něco už rok nepoužili a ani nemáte představu, kdy byste to mohli opět použít, dejte to opravdu pryč.

Nefunkční a nepoužívané věci v sobě mají tzv. mrtvou energii a tuto energii pak přenáší i na vás. Vše, co už nepotřebujete, ale také třeba oblečení, které už nenosíte, darujte nebo vyhoďte. Zbavte se všeho, co nefunguje, co nepotřebujete a co vám ubírá energii anebo neodpovídá vašim letošním záměrům. Hodně větrejte, umyjte okna a pouštějte si do interiéru svěží a čerstvou jarní energii.

Vše řádně ukliďte a naleštěte tak, aby váš domov zářil čistotou, novotou a svěžími jarními barvami. Energie tohoto měsíce jsou také velmi vhodné k nalezení nebo vytvoření nového domova, či k rekonstrukci nebo obnově stávajícího domova.

Měli bychom také začít po zimě rozhýbávat svá těla. Pobývat hodně na čerstvém vzduchu, chodit na procházky. A když to budou procházky kolem vody, bude to přesně to, co by nám mělo udělat dobře.

Jarním energiím bychom měli začít přizpůsobovat i své stravovací návyky. Kdo ještě nezačal s detoxikací organismu, má nejvyšší čas. Ideální je vynechat smažená a tučná jídla a vyhýbat se alkoholu a cukru. A naopak zařadit třeba různé jarní klíčky. Jíst odlehčenou stravu, nenáročnou na trávení. Je nezbytné pít hodně tekutin, nejlépe minimálně 2 litry denně, ideálně čisté vody bez oxidu uhličitého a chemických látek. Je to důležité proto, aby se vyloučené látky opravdu vyloučily a nezablokovaly se někde v organismu. Můžeme si pomoci i speciálními přípravky na podporu jater a žlučníku a pít různé detoxikační či bylinné čaje.

Jednoduše řečeno, našim cílem na tento měsíc by tedy mělo být 🙂

  •   Vytvořit si kolem sebe pevné a funkční zázemí, které nám bude dodávat potřebnou jistotu a energii
  •   Očistit naše domovy i naše těla
  •   Vyloučit z našeho života vše, co už nám neslouží a co nepotřebujeme
  •   Obklopit se těmi správnými lidmi, se kterými můžeme navázat spolupráci a kteří nám budou s dosahováním našich cílů pomáhat
  • Více se hýbat a trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu a v přírodě

Hledejte různé možnosti, jak svých cílů dosáhnout, aniž byste se u toho zbytečně vyčerpali a přišli o hodně svojí energie. Na konci měsíce byste měli mít pocit, že máte vše správně zajištěné a můžete bez obav pokračovat ve vaší letošní cestě. Po Zajícovi přilétne v dubnu Drak a čím více se bude moci spolehnout na to vytvořené pevné zázemí, tím více se může rozletět dopředu, mít široký záběr a maximalizovat své úsilí.

Ze srdce vám přeji úspěšný měsíc ve společnosti přátelského a citlivého Zájíce :-).

P. S. Pokud se chcete do jarního úklidu a důkladné očisty vašeho bytu, ale nejen toho, pustit opravdu naplno doporučuji vám přečíst si knížku Zbavte se nepořádku s Feng šuej od Karen Kingstonové. Věřte mi, že s tou vám to půjde skoro samo a navíc „nakazíte“ uklízecí náladou i další lidi z vašeho okolí