Vláda energií Ohně – nejaktivnější období roku

4. května končí letošní druhé tzv. mezidobí země a začne nám vládnout ta nejsilnější a nejaktivnější energie ze všech a tou je Oheň. Čeká nás letní sezóna (bráno dle časových energií, nikoliv dle kalendáře). Oheň přináší energii maximálního jangu a také vrcholnou aktivitu letošního roku. Vláda ohnivých energií potrvá až do července a potom už budou energie jen klesat a začnou být spíše pasivní. Nebudou nás už moc podporovat v aktivitě a budeme muset dávat hodně ze svojí vlastní energie.

Proto se snažte energii Ohně využít na maximum. Oheň přináší také nadšení, vášeň, zaujetí a radost. Je to velmi aktivní energie, díky které, pro nás bude snazší se pro něco zapálit a vytěžit z toho co nejvíce. Oheň přináší chuť k životu, motivaci ke všemu co děláme. Je to ta vnitřní touha, která nás žene dopředu. Teď je ten správný čas rozjet naplno všechno, do čeho jsme se letos pustili.  Měli bychom se dostat co nejdál a dojít na vrchol v tom, co děláme a čím se zabýváme. Největší sílu budou mít tyto energie v červnu, kdy bude vládnout Kůň a energie Ohně, ale také energie celého letošního roku, budou na svém vrcholu.

Oheň souvisí také se světlem. Vše může být dobře vidět a máte šanci zaujmout velké množství lidí. Musíte ovšem ukázat svoji vášeň a zaujetí pro danou věc a tím nadchnout a strhnout i ostatní. Energie budou přát rozpohybování obchodu a různých projektů, prezentacím, reklamám, PR aktivitám atd. Je to velmi vhodný čas na zviditelnění se. Choďte hodně do společnosti a ukazujte se mezi lidmi.  Měli bychom o sobě dát vědět a rozesílat do světa, co chceme sdělit.

Oheň znamená také radost a tu bychom si v tomto období měli hojně užívat. Nečekat jen na tu velkou radost, ale užívat si malé každodenní radosti. Oceňovat to co už máme a co děláme. Věnovat se co nejvíce věcem, které nám přinášejí radost a vnitřní naplnění. Znamená to ale také, že pokud jste letos něco začali, něčím se zabýváte a radost vám to nepřináší, bude lepší s tím přestat a takové aktivity ukončit.

Jak už to ale bývá, každá mince má dvě strany. A tedy i energie Ohně nám může pomoci, ale i ublížit, pokud s ní neumíme správně zacházet. Oheň umí hřát, ale umí také spálit. Oheň nás umí dohnat k činnosti a velké aktivitě, ale na druhou stranu je to energie, která pro nás může být velmi vyčerpávající a může nás hodně unavit. Vnímejte tedy více pocity svého těla a veškerou aktivitu vyvažujte také dostatečným odpočinkem (a to fyzickým i psychickým).

Dělejte si vědomě pravidelné přestávky. Jinak by to také mohlo skončit nějakým kolapsem. Můžete v sobě cítit tolik energie, že to přehluší signály vašeho těla. Hodně pijte (vodu 😉 ), jezte kvalitní stravu a buďte co nejvíce na čerstvém vzduchu. V přírodě je velkým zdrojem energii Ohně hlavně slunce, proto se jím nechávejte nabíjet.

Další negativní stránkou Ohně je ulpívání a zaslepení. Měli bychom být aktivní a vytěžit z toho co děláme maximum, ale dělat věci spíše pro radost a pocit vnitřního naplnění. Nebýt příliš zaslepení sami sebou, svým vlastním prospěchem a svým egem. Nelpět příliš na výsledcích, úspěchu či slávě. Užívat si tu cestu, po které k našemu cíli jdeme a radovat se z toho, co nás na ní potká. Pozor také na ulpívání na různých závislostech a také na zvýšenou žárlivost, která v tomto období může také projevit.

V tomto období je také zvýšená zátěž na srdce, tenké střevo, nervovou soustavu, krevní oběh, krevní tlak a psychiku. Snažte se vyhýbat tzv. kumulaci ohňů (působení více zdrojů energie Ohně najednou), obzvlášť v případě, že s výše uvedenými orgány a oblastmi již nějaké potíže máte nebo v případě, že máte silnou energii Ohně ve vašem astrotypu. Energie Ohně je nejaktivnější mezi  11. – 13. hodinou (v období letního času mezi 12. – 14. hodinou). V tomto čase je lepší se vyhnout grilování, běhání, pití alkoholu, pití horkých nápojů, dlouhému pobytu na přímém slunci atd.

Také náš domov bychom měli nastavit tak, aby podněcoval aktivitu a svěžest. Důležité je vytvořit si v interiéru pocit volnosti a prostoru. Nechávat otevřené dveře a okna. Ve všech místnostech bychom měli mít možnost se volně a bez problémů pohybovat. Hodně větrat a pouštět dovnitř hodně světla a čerstvý vzduch. Nejvíce energie Ohně je během léta v interiérech a místnostech orientovaných na jih či jihozápad. V takovém případě je pak dobré vyrovnávat silnou energii Ohně energií Vody – fontánky, misky s vodou či obrázky řek nebo moře. Oheň také čerpá energii ze Dřeva, takže vhodné jsou i čerstvé květiny či dřevěné doplňky a dekorace.

Zdroj obrázku: www.pixabay.com