V ČEM VYNIKÁM, MÉ DARY, CO MI JDE

Jakmile si více zvědomíme, CO MILUJEME, tak druhým krokem na cestě k našemu Ikigai je zvědomit si v čem vynikám, co mi jde tzv. levou zadní. Jaké jsou moje dary a silné stránky, o které se můžu opřít. Naše talenty a silné stránky nám byly dány proto, abychom je v životě využívali, rozvíjeli a obohacovali tak nejen náš život, ale také život lidí kolem nás.

Pokud své dary, talenty a silné stránky rozvíjíme, automaticky jsme v SOULadu sami se sebou a začneme prožívat více pocitů štěstí a naplnění. Navíc pokud najdeme průnik v tom, CO MILUJEME, VYNIKÁME V TOM / JSME V TOM DOBŘÍ (je to naše silná stránka) a navíc nám to dodává energii, jsme zase o velký krok blíž k objevení svého Ikigai.

Možná si říkáte, že v ničem nevynikáte, že nevíte, jaké jsou vaše silné stránky atd. V tom případě si zkuste odpovědět třeba na tyto otázky:

  • Za co mě moje okolí chválí a oceňuje? Vybavte si situace, kdy vám někdo řekl..teda tohle ti vážně jde. Co jste v tu chvíli dělali?
  • Za co se oceňuju sám/sama? Za jaké aspekty své osobnosti jsem nejvíce vděčný/á?
  • Pro jaké rady si ke mně ostatní chodí? S čím se na mě lidi nejčastěji obracejí?
  • Každý týden děláme spoustu zdánlivě jednoduchých činností, od placení účtů, přes vaření jídla, povídání s přáteli či rodinou, úklid domácnosti atd. Které z nich mi jdou hladce a tzv. levou zadní?
  • V jaké oblasti mám hodně znalostí a zkušeností a baví mě se v ní neustále vzdělávat?