OBDOBÍ POD VLÁDOU ENERGIÍ OHNĚ

4. 5. skončilo letošní druhé mezidobí země a začala nám vládnout ta nejsilnější energie ze všech, tedy oheň. Období pod vládou ohně potrvá až do 6. 7. a je to období maximálního jangu. V tomto čase bychom měli být velmi aktivní a produktivní. Oheň přináší nadšení, vášeň a zaujetí. Je to velmi aktivní energie, díky které pro nás bude snadnější se pro něco zapálit a vytěžit z toho maximum. V tomto období bychom tedy měli rozjet naplno vše, do čeho jsme se letos pustili. Dostat se co nejdál a dojít na vrchol v tom, co letos děláme a čím se zabýváme. Je to energie, která nás dokáže nakopnout a dohnat k velké aktivitě.

Nicméně jak se říká, tak každá mince má dvě strany. A oheň nás sice umí dohnat k činnosti a aktivitě, ale na druhou stranu je to také energie, která pro nás může být velmi vyčerpávající. V přírodě přináší energii ohně hlavně slunce. Proto byste měli jeho energii využívat a nechávat se jím nabíjet. Dávejte si však pozor abyste to nepřehnali. Vzpomeňte si třeba na dny, kdy jste leželi nebo pobývali celý den na slunci. Ani jste nemuseli nic dělat, ale samotná aktivita slunce (oheň) vás dokázala docela vyčerpat. Vnímejte hlavně pocity svého těla, buďte opatrní a všechnu aktivitu vyvažujte včasným a dostatečným odpočinkem.

Toto období po nás tedy bude vyžadovat opravdu velkou aktivitu a bude nám na ni zároveň dodávat i energii. O to více bude ale důležité pečovat o své tělo. Hodně pijte a snažte se být co nejvíce na čerstvém vzduchu. Myslete také na odpočinek, dělejte si pravidelné přestávky a nepřehánějte to s pobytem na slunci. Pro oddych vyhledávejte spíše stinná místa.  V tomto období je také zvýšená zátěž na srdce, tenké střevo, nervovou soustavu, krevní oběh, krevní tlak a psychiku.

Snažte se vyhýbat tzv. kumulaci ohňů, obzvlášť v případě, že s výše uvedenými orgány a oblastmi již nějaké potíže máte nebo v případě, že máte silnou energii ohně ve vašem astrotypu. Energie ohně je nejaktivnější mezi  11. – 15. hodinou (z hlediska letního času mezi 10. – 14. hodinou). V tomto čase je lepší se vyhnout grilování, běhání, pití alkoholu, dlouhému pobytu na přímém slunci atd.

Také váš domov byste měli nastavit tak, aby podněcoval aktivitu a svěžest. Měli byste si zde vytvořit hlavně pocit volnosti a prostoru. Ve všech místnostech byste měli mít možnost se volně a bez problémů pohybovat. Je také důležité hodně větrat a pouštět dovnitř hodně světla a čerstvý vzduch. Silný oheň můžete v interiéru vyrovnávat energií vody – fontánky, misky s vodou či obrázky řek nebo moře. Oheň také čerpá energii ze dřeva, takže vhodné jsou i čerstvé květiny či dřevěné doplňky a dekorace.