OBDOBÍ POD VLÁDOU ENERGIÍ KOVU

V srpnu nám začínají vládnout kovové energie, které s sebou přináší měsíční vládkyně Opice. Vláda těchto energií potrvá až do konce října. Ted už bychom měli začít zklidňovat své aktivity a připravovat se na sběr výsledků naší roční práce. Nastává období, kdy bychom měli dělat jakousi inventuru naší „úrody“, čeho bylo dosaženo a začít přemýšlet co a jak dál. Odhadovat zisky a ztráty, promýšlet jak s výsledky našeho snažení naložíme dál, k čemu je využijeme a jak budeme pokračovat. Kov je zároveň energie zaměřená na detail, takže bychom neměli vycházet z našich odhadů či přání, ale co nejvíce využívat reálná fakta a objektivní pohled. Je to velmi vhodné období na tvorbu předběžných plánů a rozpočtů na následující rok.

Kov zároveň přináší pevnost a s tím souvisí také naše imunita. Nastává období, kdy bychom se o svou imunitu měli začít co nejvíce starat, posilovat ji a pečovat o její pevnost. Tím pak budeme lépe připraveni na zimní období. Ke kovu náleží dva orgány – plíce a tlusté střevo. Energie kovu s sebou přináší také prochládání, které se začíná projevovat i ve vzduchu. Sluníčko už začíná ztrácet na síle a vzduch, který dýcháme, začíná být studenější. Dochází tedy k větší zátěži našich plic a horních cest dýchacích, mohou se objevit problémy s průduškami či kašel. Proto bychom se už měli začít více oblékat a chránit si krk šátkem. Ujistěte se také, že vám nechybí žádné vitamíny a minerály.

Další důležitou součástí kovových energií je čistota a úklid. Jak jsem psala již výše druhým orgánem, který souvisí s energií Kovu, je tlusté střevo. To má na starosti vylučování nepotřebného. Přichází tedy velmi vhodná doba na inventuru a úklid nejen našeho interiéru, ale také našeho života. Měli byste začít třídit, co na svoji další cestu životem potřebujete a co již naopak potřeba není. Toho, co již nepotřebujete, se zbavte. Můžete to prodat nebo někomu věnovat. V opačném případě vám to může začít vyčerpávat a ubírat vaši energii a tím také snižovat vaši imunitu. Prostor, ve kterém žijeme, silně ovlivňuje energie v našem těle. Celý váš interiér by tedy v tomto období měl projít velkým úklidem a důkladnou očistou. Zbavte se všeho, co již nepotřebujete, co nefunguje nebo vám už neslouží. Každá věc ve vašem interiéru by měla mít svou funkci a své místo. Důkladně projděte všechny skříně a šuplíky a nezapomeňte ani na svůj šatník. Uvidíte, že po očistě vašeho interiéru se vám uleví stejně, jako po očistě vašeho těla.

Stejně tak je důležité udělat i „očistu“ naší psychiky a uvolnit její kapacitu. Měli byste ze svého života vyloučit a nechat odejít vše, co již na své cestě nechcete či nepotřebujete a co vám již neslouží k vaší radosti a dosažení vašich cílů. Uzavřít a dokončit věci, které si s sebou nesete ještě z minulosti. Ať už jsou to různé činnosti a aktivity, které vám již k ničemu nepomáhají, ale také třeba majetek nebo lidi, které již ve svém životě nepotřebujete a kteří jsou již pouhou minulostí. Umění říkat NE je v tomto období velice důležité. Pročistěte si také svůj email a složky v počítači. Můžete se také věnovat meditacím a relaxačním cvičením a nezapomínejte na dostatečný a kvalitní spánek.

P.S. Pokud byste chtěli tuto podzimní očistu a třídění udělat opravdu důkladně, doporučuji na přečtení knížku Zbavte se nepořádku s feng-  šuej od Karen Kingstonové. Autorka v ní s velkým nadhledem a smyslem pro humor nabízí zcela nový přístup, jak si dát život do pořádku. Zkoumá, co nepořádek vlastně je, proč ho máme a nechceme se ho zbavit, a co výměnou za všechny ty zbytečnosti můžeme získat – například energii a také čas.