OBDOBÍ POD VLÁDOU ENERGIE DŘEVA

Od února až do dubna můžeme využít sílu Dřevěných energií, které nám teď vládnou. Tyto energie nám mohou velmi pomoci se startem všech aktivit, které jsme si pro letošní rok naplánovali. Jedná se o inovátorské a kreativní energie, energie nových nápadů, růstu a rozvoje a také energie nových začátků. Pokud tuto silnou energii podporující začátky propásnete, bude pak pro vás těžší pouštět se do čehokoliv nového a může vás to také více vyčerpávat

Teď nastává ten nejlepší čas naplno rozjet všechny aktivity, které jsme si na letošní rok naplánovali. Tygr,  který je garantem měsíce února, nám může pomoci prorazit cestu a díky jeho rychlým energiím nás začátek mohl posunout hodně dopředu.

Dřevo je velmi prudká, průrazná a agresivní energie. Přináší také tvořivost, kreativitu a nové nápady. Teď už opravdu není na co čekat. Pokud máte nějaký projekt, chcete získat nový byznys, či nové klienty, vyzkoušet nový výrobek, systém, novou službu či něco jiného, s čím chcete začít, udělejte to právě v tomto období. Nečekejte, až bude vše dokonalé, pokud věříte tomu, co chcete dělat, začněte s tím.

Dívejte se kolem sebe a buďte otevření inovacím a změnám. Využívejte návaznost a vycházejte z něčeho, co jste již dělali a bylo to úspěšné. Je to také velmi vhodná doba na přijímání nových posil do pracovního týmu. Mohou vám či vaší firmě přinést nové nápady či návrhy a také novou a čerstvou energii.

Abyste využili velkou sílu Dřevěných energií naplno, je dobré přizpůsobit jim též svůj interiér, ať už se jedná o váš domov, firmu či vaši kancelář. Ke správnému nastavení našeho zázemí je nejvhodnější březen, kterému bude vládnout Zajíc. Hodně větrejte, abyste tuto svěží a čerstvou energii pustili dovnitř. Prostor můžete oživit světle zelenou barvou či zelenými doplňky. Teď už by v interiéru určitě neměly být žádné zimní či dokonce ještě vánoční doplňky a dekorace.

Dávejte si do prostoru čerstvé řezané květiny, vše odlehčete a prosvětlete (ideálně umyjte i okna, aby se dovnitř mohlo dostat, co nejvíce světla). Můžete si také vytvořit různé zelené věnce s trávou nebo kvítky, a zavěsit je třeba na vstupní dveře či dát doprostřed stolu. Vykouzlete u vás doma či v kanceláři svěží atmosféru jara (myšleno podle energií času nikoliv podle kalendáře).

Je to také období vhodné k detoxikaci, a to jak vašeho těla, tak vašeho prostoru (kde je tím myšlen zejména jarní úklid). Prostor je jedním z nejlepších zdrojů energie a to hlavně ten, ve kterém trávíme nejvíce času.

První čím byste měli začít je jarní úklid :-). Měli bychom se zbavit věcí, které vám už neslouží, které nejsou funkční nebo které již nepotřebujete. Projít všechny šuplíky, skříně či komory a vše důkladně vytřídit. Každá věc, kterou doma či v kanceláři máte, by měla mít svoji funkci a místo. Tím se zbavíte „mrtvé“ a stagnující energie, a také si vytvoříte místo pro nové.

Tato stará a nefunkční energie se může přenášet také na vás a může dojít k zablokování vaší energie. Pak se budete zabývat stále stejnými věcmi a netvořit si místo pro nové, tedy třeba nové lidi, nové příležitosti, ale také novou budoucnost. Jakmile svůj byt či kancelář uvolníte od těchto nepotřebných věcí, začněte s pořádným úklidem a očistou.

K elementu Dřeva patří také žlučník a játra. Tyto orgány jsou v období Dřeva aktivní a spotřebovávají poměrně dost energie. Proto bychom jim měli ulehčit a zbytečně je nezatěžovat. Je tedy velmi vhodné si na toto období naplánovat také očistu a detoxikaci našeho organismu. Ideální je vynechat smažená a tučná jídla a vyhýbat se alkoholu a cukru.

Jíst odlehčenou stravu, nenáročnou na trávení. Je nezbytné pít hodně tekutin, nejlépe minimálně 2 litry denně, ideálně čisté vody bez oxidu uhličitého a chemických látek. Je to důležité proto, aby se vyloučené látky opravdu vyloučily a nezablokovaly se někde v organismu.  Můžeme si pomoci i speciálními přípravky na podporu jater a žlučníku a pít různé detoxikační či bylinné čaje.

Měli bychom také trávit hodně času na procházkách v přírodě a nezadržovat v sobě emoce. Ty se také vážou k játrům a žlučníku a jejich zadržování tyto orgány oslabuje. Naše emoce bychom prostě měli přijmout a prožít si je (tím se pak ta emoce uvolní a může odplynout). A taky je  nějak  ze sebe dostávat (klidně i sportem, nebo se vykřičet  v lese, vypsat se z toho, vykreslit atd.). Nezapomeňte si také chránit krk šálami nebo šátky, energie Dřeva s sebou přináší také vítr a proto může více foukat.