NÁŠ DOMOV A ZÁZEMÍ V ROCE KOVOVÉ KRYSY

V minulém článku jsme se podívali na to, jaký vliv může mít letošní rok na oblast naší kariéry a životní cesty. Pokud jste článek nečetli, podívejte se SEM.

Garantem měsíce března je Zajíc, který nadevše miluje svoji noru a zázemí a umí také nastavit to správné a funkční zázemí.

Březen tak může být velmi vhodným měsícem k tomu, abychom si kolem sebe udělali zázemí, které nás bude podporovat a dodávat nám energii po celý rok 2020, tedy rok Kovové Krysy.

Energie našeho zázemí (prostoru), ať už se jedná o náš byt, dům, pracovní prostředí či jiné místo, kde trávíme hodně času a věnuje se důležitým činnostem, je jednou z  věcí, která nám může v životě pomáhat k tomu, abychom svých cílů dosahovali snadněji a bez zbytečného vyčerpání.

Letos nás velmi silně ovlivňuje prvek Voda a také prvek Kov (viz můj článek o roce Kovové Krysy). A těmto prvkům bychom letos také měli přizpůsobit své zázemí. K energii Voda patří zejména JEDNODUCHOST a PLYNUTÍ a energie Kov je spojená hlavně s POŘÁDKEM A FUNKČNOSTÍ.

Naše zázemí by nám letos tedy určitě nemělo komplikovat život. Prostory bychom naopak měli co nejvíce zjednodušovat a zprůchodňovat. Vyhýbat se různým překážkám a blokům, tak abychom mohli prostorem volně procházet bez zakopávání o různé věci atd. K pocitu jednoduchosti mohou přispět třeba solitéry (jedna váza, jedna skříňka atd.).

Tím, že si do prostoru vneseme jednoduchost a nebudeme tam mít zbytečně moc věcí, které by nám mohly překážet, automaticky také zajistíme lepší průchodnost a plynutí energie tímto prostorem. Celkem důležité je zachovat průchodnou hlavně předsíň a všechny chodby. Tj. nemít tu třeba spoustu bot, o které hned při příchodu domů zakopnete, věšák plný bund a kabátů, kde budete složitě hledat tu bundu, kterou si chcete zrovna vzít na sebe atd.

Další důležitou věcí je funkčnost a pořádek. Každá věc, kterou doma (či ve svém pracovním prostředí) máte, by měla mít svoji jasnou funkci a místo. Tj. měli byste vědět, proč danou věc máte a k čemu jí budete používat a také ji mít na místě, kam patří.

A s tím samozřejmě souvisí také to, že vše, co je rozbité, co nepoužíváme nebo co už nefunguje, bychom měli opravit nebo to dát pryč. Vše nefunkční (a to se netýká jen věcí) nám letos může zbytečně blokovat energii.

K energii Kov patří také pořádek, a protože Kov nás letos může všechny ovlivňovat docela silně, můžeme být letos na pořádek více citliví a mít větší tendence pořádek udržovat. A právě březen je velmi vhodný měsíc na jarní úklid a zbavení se nepotřebných a nefunkčních věcí.

Tím, že se zbavíme věcí, které nefungují a které už nepoužíváme, uvolníme v prostoru a potažmo i ve svém životě místo pro nové. A právě o energii nového je také celý letošní rok. A to už je myslím dobrá motivace k tomu, abychom využili březnové energie a udělali důkladnou inventuru nejen v našich domovech, ale také v našich životech. Více v jednom z mých článků ZDE. A jako odměnu, si po takovém důkladném jarním úklidu můžete pořídit nějakou novou věc, která vám udělá radost také do svého interiéru :-).

Zdroj obrázků: www.pixabay.com